caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

D80' İni Satan Bilge

Selam Dostlar,

Başlık biraz jan-janlı oldu kusura bakmayın. Ama ne yapayım, ilgi toplamam lazımdı

Büyük bir body'ye sahip oluşu nedeni ile D80'imi sattım. Harika bir makine ancak sürekli yanımda taşımak istiyorum. Ağırlığı ve boyutu nedeni ile bu ne yazıkki mümkün olmuyor.

Bu noktada bana D-SLR olarak ne tavsiye edersiniz (D40 dışında). Öneri ve tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

Selamlarımla,

Tarih: 21 Ağustos 2007, 10:59 - İp: 213.***.**8.2
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bisey daha soylemeden edemicem, bu saatten sonra k100d alinmaz bence, super olsada fantastik olsada alinmaz. nederseniz diyin heoleki d80den gelme birisine k100d onerilmez. Tama guzel makina ama d80den sonrada hayal kirikligi olur. Tabi bu benim kisisel fikrim.

#warwick' tarafından 21.08.2007 17:01:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:01 - İp: 137.***.**8.43
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Deperyus öldüm gülmekten valla. siz böyle konuşurken pazarbey makinanın bağlantılarını bile yapıyor.Naber. Az kaldı az.
Makro ne almalı.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:07 - İp: 88.***.**5.14
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

deparius pazarbey le makina almaya gidilirde o almadan dönülür.

3.Seçenek çok doğru olmuş.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:07 - İp: 88.***.**3.155
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Hayatımı sadeleştirme safhasına girdim resmne.

Önce Masaüstü PC'mi satıp dizüstü aldım. evet performans düştü ama kablolar gitti, gürültü gitti,mobil hale geldim. Bence kazancım daha fazla.

DSLR'de de öyle olacak. Burada görüntü kalitesinden ödün vermemek kaydı ile her daim yanımda taşıyabileceğim bir makinem olacak.

Çünkü arkadaşlar, bunu unutmayın. Fotoğraf çekmek için dışarı çıkarsanız hiçbirşey yakalayamadan eve dönebilirsiniz. Fotoğrafın size gelmesi önemli. Bunun için de her zaman hazırlıklı olmalı yani makinanız sürekli yanınızda olmalı. Bir iş toplantısına bile gelebilmeli.

Bazen öyle anlar yakalarsınız ki, belki süper süper netlik olmaz ama imaj kalitesi 2. planda kalır.

Ne dersiniz?

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:09 - İp: 213.***.**8.2
as
as (Üye)

Sigma AF 105mm f/2.8 EX macro

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:10 - İp: 88.***.**3.155
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

caganen;

Senin yaptığın öneriyi bak ben ne zaman yapmışım Pazarbey'e.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=14136&syf=9

Not: Ben o haftasonu aldım makineyi. Tarih 4 Kasım 2006

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:13 - İp: 213.***.**5.242
as
as (Üye)

caganen sitemizde K100D nin incelemesi ve orijinal jpeg çıktılarının olduğu galeri bölümünü bir incele.
Fotoğrafları bilgisayarına indirip P/S de aç.

Kalitesini beğenirsen mesele kalmaz.K100D Süperde aynı kaliteyi ve hatta yüksek ıso da fazlasını sana verir.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:13 - İp: 88.***.**3.155
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

E410'un gövdesi daha uygun bence sizin için çoğu kişi beğenmese de grip çıkıntısız tutma yeri makineyi oldukça yassı yapıyor eski makineler gibi. taşıma esnasında objectifi çıkardığınızı düşünürsek baya az yer kaplayacaktır. image kalitesine gelince sanırım olympuslar şimdiye kadar hiç bu konuda eleştirilmediler.
Pazarbey iyilik ne olsun. senden naber. ne almaya karar verdin söylede ona göre lens tavsiye edelim spor niyetine alacağın yokta birilerine tavsiye verip formda kalmak bizim çabamız.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:15 - İp: 195.***.**0.27
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

siz böyle konuşurken pazarbey makinanın bağlantılarını bile yapıyor.Naber. Az kaldı az.

Eski üyeler zaten biliyor da, yeni üyeler ciddiye alabilir diye uyarayım dedim. Sakın inanmayın.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:24 - İp: 213.***.**5.242
oosan
oosan (üye)
Ankara / Amatör

Eğer bütçenizi biraz zorlayabilirseniz kesinlikle Pentax K10D...Pişman olmazsınız... Mutlaka bir yerlede deneyin...

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:44 - İp: 85.***.**7.234