chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

D70s İmi Bugün Sipariş Ettim

Merhaba arkadaşlar Bugün saat 15:30 da D70s imi sipariş ettim dadaganast haberin olsun sony alacaktım ama kredi kartıma uygun kampanyalı satan biyer bulamadım ne yapalım kısmet buymuş.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 15:52 - İp: 85.***.**8.129
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

chopsuey, sen de bir sise su almaktan bahseder gibisin valla.. d80 cikinca bir tane ondan aliriz demek kolay mi?..
en onemli durum burada, d80 cikinca piyasaya senin d70s piyasadan ya kalkacak ya da fiyati iyice dusecek.. dolayisiyla zarar edeceksin..
ama a100 de d80 de yeni makineler.. 1-1.5 sene kullanirdin, sonra alirdin yeni bir model; ustelik yine uygun fiyata satardin..
yerinde olsam, ceyhun'u dinlerdim.. gelsin makinen bir dene, bir hafta icinde falan geri gonder.. zaten d80'in de cikmasina birsey kalmadi.. ondan alirsin.. veya a100.. sana kalmis artik sececegin makine..
ama 2 senelik makine alma gercekten..
valla icim ciz etti aldigini okuyunca.. yazik inan..
d80'in ozellikleri d200 gibi neredeyse..
ve inan d80 ile d70s arasindaki fark o kadar cok ki.. mesela bir viewfinder buyuklugu.. d70s'inki ufacik.. aldiktan sonra kullanacaksin ama bir d200 gibi makineyi denedikten sonra; ben ne yaptim diye soracaksin kendine.. d80'in viewfinder'i da d200 kadar buyuk..(bu arada a100'unku de kucuk.. ama yine de d70s ve 350d'den buyuk..)
10 megapixel olayini insanlar cok kisa kesip atiyorlar nedense.. tamam 6 megapixellik kamera da sana kocaman harika printler verecektir.. ama fotografi biraz kirptigini dusun.. o zaman elinde kus gibi birsey kalacaktir.. halbuki 10 mp ile kirpsan bile, elinde saglam 6 megapixel kalir mesela..
bak beni dinle, geri gonder ve ya d80'in cikmasini bekle ya da a100'u al.. sonra pisman olursun inan.. (valla bu kadar soyledim artik, gerisi sana kaliyor.. )

Tarih: 14 Ağustos 2006, 21:36 - İp: 62.***.**2.10
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

İlker sizde chopsuey'i pişman ettiniz topic açtığına. Dost acı mı söyler diyorsun .

Tarih: 14 Ağustos 2006, 21:43 - İp: 81.***.**5.35
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili Chopsuey,
İlker ve Ceyhun kesinlikle haklı. Sen makinayı alsaydın bile geç kalmış sayılmazdın, hatta henüz almamışsın bile. Bence de göz göre göre 2,5-3 sene önce çıkmış, algacı 5-6 yıllık bir makina alma artık, üstelik hiç bir avantaj söz konusu değilken.
Bence yarın git siparişini iptal et, kabul etmezse aldıktan sonra 2. gün götür ver. Hiçbr hakkı yok karşılığında. Aslında ne hissettiğini anlayabiliyorum, centilmenlik dışı gibi geliyor, ama onun sana yaptığı da aynı.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 21:56 - İp: 193.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla oyle serdar..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 21:57 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tamer sen de dogru soyluyorsun.. (mesajini yeni gordum.. )

Tarih: 14 Ağustos 2006, 21:58 - İp: 62.***.**2.10
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

valla pişman oldum niye yalan söylüyüm heves meves kalmadı içimde oysa ne heyecanlıydım makinayı sipariş ederken sabaha kadar bi düşünüyüm olmadı iptal ederim yarın siparişi

Tarih: 14 Ağustos 2006, 22:24 - İp: 81.***.**3.54
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

chopsuey, bunlari soyledim, tamamen senin iyiligin icin, sakin yanlis anlama beni..
cunku yerinde ben olsam ve bir haftaya kadar yeni modelinin cikacagini bildikten sonra kesinlikle almazdim.. 1 hafta sonra d80 ciktiginda, cok daha fazla uzulursun inan.. sonra belki de degistirme sansin da kalmaz..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 22:36 - İp: 62.***.**2.10
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

biliyorum ilker benim iyiliğime söylediğini yanlış anlaşılma felan yok kesinlikle çünki bu olayda senin bi kârın ve zararın yok ilgine teşekkür ediyorum değerlendirecem söylediklerini...

Tarih: 14 Ağustos 2006, 22:45 - İp: 81.***.**3.54
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 14 Ağustos 2006, 23:16 - İp: 62.***.**2.10
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Tebrik ederim arkadaşlar Chopsuey i mutsuz etmek için herşeyi yapmışsınız...
Chopsuey bana görede iyikide A100 almamışsın işte o zaman pişman olurdun.Ben 2000 YTL mi değil 1000 YTL mi bile veremem o fotograflara. Hayırlı olsun D70s gerçekten güzel bir makina güle güle kullan. Göreceksin D80 de A100 gibi resim kalitesinde çuvallayacak çünki o yüzey alanına o mega pixel CCD de fazla geliyor.Olusan noise temişlemek için işlemciye yüklenecekler ve elinde resmen spatula ile kazınmış hissi yaratan fotograflar kalacak...
Bir amatöre 6 mpixel fazla bile...Yeni çıkacak hiçbir ürün yakın zamanda şu andaki makinalarda çok farklı olmayacak...Amacın fotograf mı çekmek yoksa teknolojiyimi takip edemek, bence buna karar vermek dahada önemli. Gördüğüm kadarıyla herkes abidik gubidik özellikleri avantajmış gibi abartıyor...
Fotograf sitesinde bir çok özelliğin fotograf kalitesinin önüne geçmesini gerçektende anlamakta zorlanıyorum....

Ben seni pişman eden arkadaşları yorum....
Yeni çıkmış olmak hiçbir önem arz etmiyor benim nazarımda... Üstelik 30D alabilecek maddi imkana sahipken bende 350D siparişi verdim hadi bakalım A100 mü D80 mi bu makinadan daha iyi fotograf çekiyor örnek fotograflar üzerinden yarıştıralım
Bu teknoloji takıntısının aşılması gerekir, şu anda kullandığım bilgisayara en ciksinde çift çekirdekli PIV 64 bit işlemci alamak yerine Cel 2,53 işlemci aldım aradaki farka 19" widescreen LCD ye aktardım, kim diye bilirki Celeron işlemci ev kullanıcısına yetmez Yeterde artarda üstelik aslan gibi LCD seni ihya eder...
Ben rica ediyorum arabada model meselesini fotograf makinalarına taşıyıpta bunu yeni sipariş vermiş bir arkadaşı mutsuz etmek için gündeme getirmeyelim

Son söz olarak bu makinanın çektiği fotografı beğeniyorsan, teknolojiyi takip etmek değilde kullanmak istiyorsan bu makina hayırlı uğurlu olsun....Saygılarımla....

Tarih: 15 Ağustos 2006, 05:47 - İp: 85.***.**8.251