dante
dante (üye)
İstanbul / Amatör

D70s-fz30.. Lütfen Yardım Edin..

merhaba arkadaşlar
ben bu fotoraf işinde biraz yeniyim ve biraz daha bilgi sahibi olmak için 1 ay kursa gittim,dijital bir makine almak istiyorum ve maksimum 1000$ civarı bütçem var,aslında bu güne kadar D70s'de karar kılmıştım ama internette fz30'u görünce açıkçası aklım bayaa bi karıştı bi de alıcağım makinanın en az 4-5 sene dayanması lazım,siz de biraz yardımcı olursanız hakikaten çok sevinirim.(bu arada fz30 piyasada var mı?)
Şimdiden teşekkürler..

Tarih: 13 Eylül 2005, 22:02 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

merhaba dante herkezin dedigi gibi dslr cok farkli bir secim.
ben sana dslr bir makina tavsiye ederim. ama tabi sartlarinin ne el erdigini bilmiyorum. forumda soylenene gore d70 ile d50 arasinda turkiyede 100 dolar fark varmis bu durumda gucun yetiyorsa d70 almalisin . ben d50 kullaniyorum eger biraz daha param olsaydi d70 yi tercih ederdim. amerikada yasadigim icin burdaki d50 ve d70 fiyatlari nerdeyse 300 dolar farkli buda d50'i burda cok ragbet edilen bir makina haline getiriyor. su anda amerika piyasasinda satilan fiyat performans orani enyuksek makina diyebilirim. sayet amerikaya gidip gelen bir tanidigin varsa sana d50 getirt derim cunku su anda 700 dolar civarinda satan yerler var bu makinayi.

Tarih: 17 Eylül 2005, 07:12 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Minolta Maxxum 5D`yi neden dusunmuyorsun?
asagida D50 ;le kiyaslamasi var
Bazi ustunlukleri var ve goruntu kalitesi de cok begeniliyor

-Bana gore en onemli ustunlugu (7D haric)hic bir makinada olmayan Titresim Onleyici (Anti-Shake) sistemi olmasi Alacagin butun lenslerin titresim onleme sistemine sahip olmasi buyuk avantaj

-LCD`si daha buyuk
-ISO: 50-3200, (D50 de 200-1600)
-Comfact Flash kart (D50`de SD)

D50`nin avantaji ise USB 2 olmasi

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=konicaminolta_5d%2Cnikon_d50&show=all

Tarih: 17 Eylül 2005, 14:18 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

ISO 100-3200 olacakti (ozurrrr)

Tarih: 17 Eylül 2005, 14:27 - İp: yok