borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

D70s E Karar Verdim Ama ...

D70s 18-70 kit almaya karar verdim sonunda,
kit 818-832$ aralıgında
ext.III CF 59$ yanında flash da mı alsam ne
aklıma takılan bir sey daha sormak izterim (bıktınız biliyorum .) )
Bu seride ve baska model cihazlarda yazılım kaynaklı yada farklı sebeplerden dolayı prıblemler oldugunu okudum - ki belki sitelerdeki fiyat farklılığı bundan kaynaklı da oluyor olabilir- bu sorunla fazla ugrasmamak icin -cozumu tr de nasıl olur bilmiylorum ama- makineyi alırken sizce neye dikkat etmek gerekicektir üretim yeri? üretim tarihi? yazılım version numarası gibi ....

simdiden tesekkurler

Tarih: 10 Mayıs 2006, 11:45 - İp: 81.***.**6.13
jeantigana
jeantigana (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

slm birincisi makineyi nereden alıyosun banada söylermisin çünkü bu fiyata d 70s bulmak imkansız sıfırmı bide d 70s in spot fiyatı bile 1250 $ satıyolar tr garantili fiyatıda 1400 $ bu konuda yardımcı olursan sevinirim
neye dikkat edeciğin konusun ilk olarak sıfırsa sorun yok bütün ürünler japon dur ama çinde üretilir bütün dijital makineler böyledir işçilik maliyeti düşük ondan ikinci el alıyosanda kaç kare resim çekmiş onu öğren biliyosun 50 bin kareden sonra dijitalde ccd ömrü sona eriyormakine konusunda yardımlarını bekliyorum

msn adresim : [email protected]

Tarih: 10 Mayıs 2006, 13:24 - İp: 85.***.**0.169
borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

fiyatlar USA fiyatı (biraz risk alıcaz) bir arkadasım getiricek - tabii cok buyuk bir aksilik olmaz ise- su anda yer kesin degil kesinlesince detaylarıyla bilgi veririm.
iyi calısmalar.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 13:44 - İp: 81.***.**6.13
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

D70s 18-70 kit DoğuBankta 1200 USD (pazarlıkla daha düşer diye düşünüyorum.) az önce arayıp sordum.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 13:46 - İp: 85.***.**0.98
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende d70s aldım geçen yaz şu an 14bib oldu 10binde zaten kendi sıfırlıyo boşa çekmemeliyiz bak ozaman 50binde gidiyosa ozaman napcaz jeantigana

Tarih: 10 Mayıs 2006, 22:03 - İp: 85.***.**2.88
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

50000 kareden sonra tamir gibi birşey söz konu su olmuyomu
yoksa makineyi çöpemi atıyoruz
ben şu aralar d70s almayı planlıyorum ama kesin kara vermiş değilim

Tarih: 11 Mayıs 2006, 18:24 - İp: 81.***.**5.207
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar çok fazla başlık açıp forumu kirletmeyelim.Palax arkadaşımız da aynısını yapmış.Farklı ve gerekli konular tartışılacaksa başlık açılabilir o da kimseden yardım alamadığınızda olabilir.Mesela alt başlıkta D70/D70S arasındaki farkları soran bir başlık açmışsın.İyi ama bunun cevabını burada da veren olurdu tıpkı benim söyleyeceğim gibi.
Arada lcd ekran büyüklüğü farkı var.Birde D70S modelinde,D70 de kullanılamayan daha uzun ömürlü bir pil kullanılmakta.Ayrıca D70 modelinin güncellenmesi ile D70S'e eklenen özelliklerin bir kısmı hatta sanırım hepsi açılabilmekte.
LÜTFEN BAŞLIKLARI GEREKTİĞİNDE AÇALIM !

Tarih: 11 Mayıs 2006, 18:34 - İp: 85.***.**7.169
  • 1