kodoman
kodoman (üye)
Yurtdışı / Amatör

D70s

d70s konusalim

#deductic' tarafından 10.03.2012 07:38:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 08:17 - İp: 72.***.**2.26
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

bende d70s kullanıyorum. kardesimde. kardesim profesyonel fotografcilik ile ugrasiyor. en dogru secimi yapmissin. tebrik ederim. sony ve canon un cirit attigi forumları(bu sitedeki) okursan dunyanın en iyi makineleri onlar. bir arkadas nikini hatirlamiyorum ama bir gun d 70s tavsiye ettigimde "modası gecmis, dinazor makinesi" diye yazmisti..o dinazor makinesi ki ustune bir suru model ve marka cikmasina ragmen tahtindan indirilemedi. nikon d 80 i neden cikartti bilemiyorum. enstantanesi 1 / 8000 olsaydı belki bende kasar onu alirdim ama enstantane 1 / 4000 olduktan sonra ne yapayim 2,5 inch ekranı ben...
gectigimiz gunlerde polarize filtre aldim. boylece dik gelen gunes isinlarini kismen en gelleyip, renklerin cekim esnasinda daha canli cikmasini sagliyorum. 18-70 kit lens . 3,5 diafram olmasi elbette ic cekimlerde ve isigin yetersiz oldugu yerlerde sıkıntı yaratıyo. ama zaten oyle bir ihtşayc oldugunda gidilip gereken objektif alinabilir.. 70-300 sigma lens aldim ayrica.. Paran varsa sigma 70-700 2,8 sabit lens li bir objektif al. bende alıcam . simdi guzel bir fotograf cantasi ve metal kafali ayaklik alirsam set tamamlaniyo. tabi bina cekmek icin guzel bir balik gozu (sigma 10-20 fisheye) gibi. bundan sonra is lenslere kaliyor. nikonun Dunyada revacda olmasini saglayan en onemli ozelligini sen zaten kesfetmissin. body.3 ele oturusu mukemmel. ayrıca seri çekim(sınırsız) ve pil kapasitesi(1000 cekim) diger mukemmel ozellig. ma bir tanesi var ki... ust ekrandan ayarlarin tamamına yakını yapılabiliyor. boylece menu ye girmeden istedigini ayarlara ulasabiliyorsunuz..ozetlesen simdi sana bir zoom lens ve bir balık gozu lens lazım. fotograf makinesi icin ozel olan canta ve metal kafalı ayaklık.ic cekim yapacaksan gerekli malzemeleride sonra yazabilirim. bana [email protected] msn adresinden de ulasabilirsin. nikonu d 70 s in hayırlı olsun....

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:44 - İp: 88.***.**0.127
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

@deductic, öncelikle güle güle kullan belki de en önemli noktayı yakalamışsın, makinaya karşı bir ısınma olmuş içinde.. boy ve kilona göre, tabii mesela D40 oyuncak gibi kalırdı

Artık iyi bir lens seti ile devam edebilirsin

@k.etkisi, D70s'in kötü bir makina olmadığı fikrine katılıyorum. ama bazı noktalarda seninle hemfikir değilim.

1 / 4000 olduktan sonra ne yapayim 2,5 inch ekranı ben

gerçekten o kadar önemli mi sence? pek çok kişi D70s'in 1/8000'lik perde hızının çok iyi & önemli olduğundan bahsediyor. yani hangi çekimlerde 1/4000 yeterli gelmiyor, ben de öğrenmek isterim. bunu cidden merak ettiğim için soruyorum.

Bu arada, geçen bir topikte yazmıştın, burada da görüyorum ve düzeltmek istiyorum. Sigma 10-20mm lens fisheye DEĞİL. Konuda net bilgisi olmayan kişilerin de yanlış öğrenmesine neden olmayalım

bkz.SIGMA PHOTO

#cfiliz' tarafından 20.01.2007 11:04:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:01 - İp: 213.***.**6.250
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Deductic hayırlı olsun kazasız belasız kullan arkadaşım.

k.etkisi
Kovana elini sokan arı sokunca kızamaz... burada Sony yada Pentaxla ilgili ne varki araya hemen böyle polemik yaratıcı laflar sıkıştırıyorsun. Sizin yüzünüzden eğer burada bir tartışma yaşanır ve arkadaşın yeni bir makineye sahip olma heyecanı ve sevinciyle açtığı bu başlık sabote olursa sorumluluk size aittir.

birde 1/4000 - 1/8000 yönlendirmesiyle alakalı olarak bu enstantane hızlarında çekmiş olduğun bir fotoğrafı örnekleyebilirmisin?
sigma 10-20 ultra geniş açı bir lenstir ama Balık gözü (fish eye) değildir.

Sigma'nın 70-700 lensi mi var? Pbase'de falan aratmama rağmen bulamadım. ayrıca varsa bile bu kadar abartılı bir aralığa neden ihtiyaç var. arkadaş "Massai mara da Aslan kaplan çekicem" falan mı dedi de böyle yönlendiriyorsunuz?

Son olarak ben önermelerimi insanların daha az para harcayarak iyi makineye sahip olmaları yönünde yapıyorum. Her markayı kullanmışlığım var. Sony yada Pentax gönüllüsü de değilim sadece ülke gerçeklerine uygun hareket eden firmaların sempatizanıyım. çünkü üç aşağı beş yukarı bu makinelerin hepsi aynı, farkı yaratan fotoğrafcıdır. ben Sony ile senden daha iyi çekerim, bir başkası 300 Ytl'lik Kodakla benden daha iyi çeker... Hep Pentax, hep Sony dediğimizi sanıyorsunuz ama bunun başlangıcı ve sebebi İllede Nikon, olmazsa Canon demenizdir aslında. Şehrin asıl gangsterleri hala sizsiniz... üzülmeyin

10.000 $'ı olan profesyonele değil bizim tavsiyelerimiz... Babasının, annnesinin sırf evladını sevdiği için verdiği parayla yapılan alımlara yada adaletsiz düzende üç kuruş maaşa talim etmesine rağmen içinde fotoğraf aşkı yaşatanlara...

Tekrar arakadaşımızı tebrik ederim. Tamda tavsiye ettiğim gibi elinin ve kalbinin sevdiğini almış, en güzel fotoğrafları çekmesi dileğiyle

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:27 - İp: 85.***.**7.14
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

....

Güle güle kulannın makinanızı...

#drtamer' tarafından 20.01.2007 12:46:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 12:29 - İp: 193.***.**2.10
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar dıger topıclere cevırmeyelım dostumuz bılgı ıstemıs almıs makınesini bırakalım marka tartısmayı uzayacak...

ben size once almıs oldugunuz lens ıle cıhazı tanımayı tavsiye ederim dslr kullanan adamın elı ayagı kalıtelı bır trıpod tur.

hayırlı olsun.

Tarih: 20 Ocak 2007, 13:23 - İp: 85.***.**2.83
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

buraya girmeyeli forumda ki insanlar birbirine saldırır olmus, eskiden de makine tartısması yapardık ama cok daha ılımlı ve kefiyli gecerdi bu tartısmalar.. uzuldum sitenin bu halini gorunce..

30D ile aklınıza gelebilecek her turlu fotografı defalarca cektim, bir kere 1/8000 enstantane kullandım.

Tarih: 20 Ocak 2007, 13:43 - İp: 88.***.**0.252
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Hak veriyorum Sana ömergin
Şu anda Kompact Kodak, like-slr Panasonic ve ve DSLR Nikon sahibi bir amatör olarak ençok istediğim DSLR makinanın Canon 5D olmaz ise 30D olduğunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyorum. Sony R1 de çok beğeniyorum.

ee nolacak şimdi, ben bir sürü farklı markayı sevip kullanabiliyormuşum demekki!!

Bu arada D70s bence iyi bir seçim!!ancak 18-70 mm lensin hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak durum değişir.Tele ve geniş açı ihtiyacın olacaksa yetersiz. Portre veya genel manzara için yeterli gelir.

#akdenizli' tarafından 20.01.2007 13:57:37 tarihinde düzenlendi.

#akdenizli' tarafından 20.01.2007 13:59:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 13:56 - İp: 88.***.**4.209
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

D70S inizi güle güle kullanın.

İki makina arasında %43 lük fiyat farkına değecek bir fark var mı bilmiyorum. Yani en ufak bir fikrim yok. Ama D70s in ele daha iyi oturduğu daha "tok" bir his verdiği konusunda kesinlikle aynı fikirdeyim sizinle.

Kanada dan keyifli görüntüleri beklemedeyiz...

Tarih: 20 Ocak 2007, 20:23 - İp: 85.***.**7.40
kodoman
kodoman (üye)
Yurtdışı / Amatör

genel olarak basarili bir makina

#deductic' tarafından 10.03.2012 07:43:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 20:55 - İp: 72.***.**2.26
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

size imrendim doğrusu
biz burada martı kedi peşinde koşarken siz orada monstertruck yarışlarında çok zevkli kareler yakalayabileceksiniz.
bu arada göbek eritmek için etkili ve hızlı ne tavsiye edersiniz

Tarih: 20 Ocak 2007, 21:03 - İp: 85.***.**7.14