mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Sorunları Çözüldü Mü?

S.a. Hayırlı Ramazanlar

Uzun zamandır işlerimden dolayı forumu ve bilgi ihtiyacı duyduğum konuda haberleri takip edemiyorum o yüzden sizlerden bilgi rica ediyorum arkadaşlar...

Nikon D7000 ilk çıktığı zamanlardan; Back Focus, Sensör yağlanması ve Hot Pixel sorunları yaşayan kişiler olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam ismini forumdan @Buzlucam arkadaşımız çok fazla sorunlar yaşadığını söylemişti. Yeni serilerde bunların düzeltileceği falan konuşuluyordu. Yakın zamanlarda D7000 alan yada konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımızdan bilgi rica ediyorum...

Seri numaralardan ürününün yeni seri olup olmadığını nasıl anlarım bu konuya da bilgi sahibi arkadaşlar değinirse çok iyi olur, malûm ürünü Hayyam Pasajı'ndan alıcam. Elde kalmış eski serilerde olabilir belki diye düşnüyorum....

İyi günler

Tarih: 9 Ağustos 2012, 22:59 - İp: 46.***.**2.140
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Valla son dönemdeki makinelerin sorunsuz oldugu söyleniyor..izmirde kardesimin yanında calisan arkadas da yeni aldı sayılır ondada hiç bir sorun yok..zaten bu sorunlar mekanik sorunlar ve tüm makinlerde olabilir. o seri ilk üretildiğinde acelecilik yapıp alan arkadaslar cok sorun yasadı o kesin...simdi sorun olmadıgını soyluyorlar...eşşek değilya nikon 1700-1800$ a abd de satıığı makinelerde boyle sorun olsun elinde patlar hatta markayı patlatırlar hallolmustur o ...

Tarih: 10 Ağustos 2012, 11:19 - İp: 95.***.**4.58
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. ABD'de 1700 1800 $ dolar diyorsunuz ama ben Hayyam'da 1400 $'a kadar buldum... eski seri midir sizce...

Tarih: 11 Ağustos 2012, 02:43 - İp: 88.***.**9.196
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

18-105mm ile ABD'de $1300 civari ...

Faturali almayacaginiz her urunun - nereden olursa olsun ( ABD'de de boyle cok yer var ) - sifirlanmis/sifirlanmamis/refurbished olma olasiliginin bulundugunu bilerek alin. Kutu/ambalaj ne kadar kusursuz olursa olsun ...

Shutter count'i en azindan test edin . Onun da degistirilmesi mumkun ama nasil olsa satiliyor diye ugrasmiyorlardir muhtemelen.

Tarih: 11 Ağustos 2012, 02:56 - İp: 96.***.**5.17
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Paperman abi Shutter count'ı nasıl öğrenirim bu konuda çok fazla bir bilgim yok, rica etsem kısaca anlatabilir misiniz, myshuttercount.com adlı siteden yapılıyor biliyorum ama orada böyle bir imkanım olmayabilir, makinenin kendi üzerinde falan bir şekilde öğrenme yolum var mıdır?

Tarih: 11 Ağustos 2012, 21:44 - İp: 46.***.**2.140
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

PC ile gideceksin almaya - baska yolu yok. Onceden PhotoMe adli programi indirmis ol ( antremanini/nereden gorecegini de bil - TIKLAYIN. Veya shuttercount programi daha basitse onu .

Sifir denen makinayi iste, onceden saticiya teste musaade edip etmeyecegini sor, bir iki kare taktigin karta cek. Sonra karttaki fotografi PCye aktar, programi ac - Shutter Count ne gosteriyor bak .

Butun islem 30 saniye surmez.

Istenirse shutter count'in da biraz zahmetle sifirlanabilecegini unutmayalim. Sadece kullanilmis/refurbished oldugunu %100 bilebiliriz, sifirligindan emin olamayiz.. Rakam 10-20-50 gibi dusuk ise sifir olma ihtimali cok, 150/200/500 veya uzeri gibi degerlerde ise refurbished/musteri iadesi/magaza demosu oldugu kesin denebilir. Bir kac binlerde ise zaten malum.

Magaza mirin kirin ederse veya al bu kartta hazir cekilmis filan var derse, anla ki bir yaramaz durum var. Soylenen hic bir seye, kartta gozuken DSC xxxx gibi numaralara inanma. Kozmetik olarak incele - en ufak suphen varsa muhtemelen haklisindir - "sifir niyetine" alma ...

Bu arada, refurbished makina kotu/arizali demek degil . Gercekten Nikon servis tarafindan elden gecmis/sifirlanmis ise olan hatalari giderilmis demektir ( sorun su ki, refurbished denen makinalarin buyuk cogunlugu , bu islemler yapilmadan/Nikon'un elinden gecmeden sadece temizlenip, refurbished adi altinda satiliyor )

Sifir parasi odemedikten sonra 2.el almanin da bir mahsuru yok.

Tarih: 11 Ağustos 2012, 23:12 - İp: 96.***.**5.17
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

papermen abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Tavsiyelerini kesinlikle dinleyeceğim... Teşekkür ederim

Tarih: 12 Ağustos 2012, 00:06 - İp: 46.***.**2.140
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

D5000,D7000,D800,D800E'de pil sorunu var. Nikon sayfasında hatalı ürünleri geri çağırdığını duyurdu..

TIKLAYIN

Tarih: 15 Ağustos 2012, 17:01 - İp: 78.***.**1.196
ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

uzunca aradan sonra dün amerikadan gelen kayınpederime ettiğim sipariş geldi.
bu benim 2. d7000 makinam
öncekini anlık bir maddi sıkışıklıktan dolayı meraklı bir arkadaşa satmıştım.
1400 dolara aldı
amazzonda 1296 dolar ama ordada kdv varmış 100 dolar kdv ödemiş.
neyse bu sorunlar önceki makinamdada yeni makinamdada denk gelmedi
sadece şarj cihazında sorun olmuştu
oda benim şansıma denk geldi..

Tarih: 25 Eylül 2012, 22:39 - İp: 78.***.**9.74
ajay
ajay (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar D7000 almanyadan getırtmeyi dusunuyorum. Bu sorunların yurt disinda oldğuna dair bir bilgi varmı. Varsa rica etsem yardımcı olurmusunuz. En guvenli nasıl alınabilir. Garantili harıc. Maddı ımkan dan dolayı.

Tarih: 11 Mart 2013, 17:35 - İp: 95.***.**8.204
  • 1