zaferguler
zaferguler (üye)
Erzincan / Amatör

D5100 - 600d - Sony A33 Hangisinii Almal

üstatlar forumu alt üst ettim. aslında gördümki bu makinelerin bir birlerinden pek farkı yok. o yüzden konuyu uzatmadan sorayım. fujifilim s9500 makinem var artık dslr makineye geçmek istiyorum. manzara , aile , sportif faliyetler, gezi gibi çekimler yapm ak stiyorum. bir arkadaş nikonun mat canonun renklerde daha canlı olduğunu idda etti. birt gazeteci arkadaşım ise sportif faaliyetlerde canonun daha kullasnışlı manzara resimlerinde nikonun daha iyi olduğunu söyledi. sony ye gelince forumda okurken biri kamera çekimimnde sonynin üstünlüğünden bahsetmiş. ama o kısa filim çekimlerinden bahsetmişti. benim kısa filim ggibi derdim yok sadece iyi bir video çeksin yeter.
aslında gönlüm nikondan yana ama yinede sizlere danışmak istedim. okuduğum kadarıyla bu makinelerde verilen kitlerdeki lenslerin bir özelliği yok. o yüzden bu makinelerden hangisini almalıyım artı alırsam body alıp lens olarak ayrı lens mi seçmeliyim. yoksa kitler yeterli olurmu. ben amatörce kullanacam sonuçta. nikonu ve canonun elime aldım ama sony i hiç elime almadımm. maddi olarak bu üç makineyde alabilecek gücüm var. şimdiden cevap verecek tüm üstat ve arakadaşlara teşekkür ederim.

#zaferguler' tarafından 25.02.2012 21:17:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2012, 10:35 - İp: 176.***.**8.123
zaferguler
zaferguler (üye)
Erzincan / Amatör

yokmu bana yol gösterecek kimse ALLAH aşkına

Tarih: 25 Şubat 2012, 21:04 - İp: 176.***.**8.123
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Duyduklarınızı unutun çoğu uydurma. Videoda sony ve canon bir adım önde olmakla birlikte bu makinelerin 3 ü de işinizi fazlasıyla görür. Yine de tavsiyem mağazada inceledikten sonra nikon ya da canondan içinize sineni almanızdır. Özellikleri üç aşağı beş yukarı aynı çünkü. Lens olarak da Nikonda 18-55 vr yerine 18-105vr, canonda ise 18-135 ya da biraz yüksek görüntü kalitesi isterseniz 18-55 is + 55-250 is almanızı öneririm.

Tarih: 25 Şubat 2012, 21:18 - İp: 85.***.**3.80
zaferguler
zaferguler (üye)
Erzincan / Amatör

çok teşekkürler sanırım en baştan içime sinen d51000 tecih edeceğim

Tarih: 25 Şubat 2012, 21:27 - İp: 176.***.**8.123
  • 1