gizemli_yolcu
gizemli_yolcu (üye)
Sivas / Amatör

D5000 Satışa Çıktı Ama

arkadaşlar d5000 satışa çıkmış ama fiyatıda baya bi kabarık aras fotoda
Liste Fiyatı : 1249 USD + KDV
Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme : 1929,7 YTL + KDV
Havale ile Ürün Fiyatı (% 6 indirimli) : 1813,92 YTL + KDV
Kredi Kartı ile Tek Ödeme (% 6 indirimli) : 1813,92 YTL + KDV
nikon makinamı burdan almayı düşünüyordum garanti bakımından ama çok pahalı sizin önerebileceğiniz fiyatları makul bir yer varmı?

Tarih: 20 Mayıs 2009, 21:25 - İp: 78.***.**4.141
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

webde gezerken gördüm;
video özelliği bakımından bu makina+5d için sadece hatıra amaçlı kullanılabilir diyorlardı. Bilginize.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:11 - İp: 78.***.**3.204
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d5000 alıp ciddi ciddi filmmi cekeceksiniz?

bu bir dijital kamera degil,dijital fotograf makinesi,onceligi fotograf.video cekimi,yuz tanıma ozelligi gibi bir "yan ozellik"
nasılki digital kameraların sd karta fotograf cekme gibi ozellikleri var ancak fotograflar kalite yonunden vasat,bunun verecegi sonucta bu şekilde olacaktır..tamam hd video cekiyorda, kap kamerayı "300 spartalı" cekelim demezler heralde :D
ayrıca sanırım video cekerken auto focusda yok bu makinede??

ben bu video cekme ozelliginin hala liveview varken videoda olur mantıgıyla, çeşitlendirme amacıyla eklenmiş ve makro fotografcıların işine yarayacak bir ozellik oldugunu dusunuyorum.makro cekerken, 15-20 sanıyelik bir hd video ile cektiginiz bocegi kaydettiginizi dusunun..

acıkcası dslr lerde videoya karsı degilim ama elinde dslr, bir yandan focus yapmaya calısan,bir yandan lcdden goruntu takip eden bir "kameraman",ve cektigi filmden coksey beklemezdim
sizde beklemeyın
dslr-likelarda ne işe yarıyorsa bunlardada o işe yarıyor,anı biriktirmeye..

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:11 - İp: 78.***.**5.81
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

D5000'i incelemedim ...Tamamen hislerimle , hiç de teknik olmayan bir yorum yapayım - siz de boyle saçma yorum olur mu diye bana yuklenin ...

Nikon'un bu makinaya 3 sıfırlı bir isim vermesi bile ( 5000 ) bence uzak durmak için yeter ...Bence " seyahat/eglence/hobi/DSLR-like üstü " gibi tarifi zor bir sınıfa uygun buldugu rakam serisi filan olabilir ve bu seri ciddi DSLR serisinden - yavaş yavaş uzaklaşarak ( belki de video özelliklerini geliştirerek ve videocam'e yaklaşarak ) ayrıca ilerleyebilir

Fazla ciddiye de almayın yazdığımı ....Dediğim gibi hiç bir teknik özelliğe bakmadan , sadece 3 sıfırlı ismin bende uyandırdığı ilk düşünceyi belirttim ..

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:48 - İp: 64.***.**4.24
piyanisteto
piyanisteto (üye)
Sakarya / Amatör

Vatana millete hayırlı olsun. Bugün aldım D5000 i. Tek bi eksik var kullanma klavuzu
Nerden temin edebilirim acaba?

Tarih: 27 Mayıs 2009, 16:45 - İp: 78.***.**6.24
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun
ingilizce biliyorsan internette bulabilirsin.. turkcesinide nıkon karfodan istesen temin ederler sanırım?

Tarih: 27 Mayıs 2009, 19:43 - İp: 78.***.**2.136
piyanisteto
piyanisteto (üye)
Sakarya / Amatör

eywallah hocam. araştırıorum.
hiç olmadı düşe kalka öğrencez :D

Tarih: 27 Mayıs 2009, 20:00 - İp: 78.***.**6.24