quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

D50 Ve Canon 350d Fiyat Aynı Ama?

d50 ve 350d modellerinin fiyatları birbirine yakın bildiğim kadarıyla en azından amerika fiyatı.peki neden bu fiyatları aynı hemde 350d bazı yerlede ör_megapixsel olarak üstün olduğu halde,fiyatı aynı bi tür zaafı mı var yoksa satış stratejsimi?ve de hangi makina alınmalı genel kullanım için?

#quaresma' tarafından 25.01.2006 12:48:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2006, 23:47 - İp: yok
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

birde bu anti-shake olsun image stabilitation falan olsun flaşsız kullanımda ve ileri derecede zoom da sarsıntıyı önler gibi bişey galiba.bu özellik olmazsa olmaz gibi bişiy demi?acaba bu özellik 350d nin bodysinde mevcut mu?yoksa alınan lenslerde mi bu özellik oluyo,lens seçerken bu özelliğe sahip lens söylerseniz sevinirim (70-300mm için) şimdiden cevaplarınıza teşekkürler...

Tarih: 28 Ocak 2006, 20:18 - İp: 85.***.**9.49
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

bu özellik ne nikonun ne de canon un body sinde mevcut, konica ların 5d si bu özelliğe sahip aynı sınıftan bahsediyorum tabii, nikon da vr canon da ıs amblemli lensler yanlış hatırlamıyorsam bu özelliğe sahipler fakat bu özellik lensin fiyatında büyük sıçramalar yapıyor ayrıca bu markalar kaliteli lenslerine bu özelliği koydukları için o lensler zaten bir kere daha pahalı oluyor,

Tarih: 28 Ocak 2006, 22:04 - İp: 85.***.**1.73
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar quaresma..
eger alabiliyorsan, canon 70-300mm f/4-5.6 IS USM al.. IS buyuk bir avantaj..
ama yuksek gelirse fiyati, sigma 70-300 apo objektifinden al.. aman dikkat et, apo modeli olmali.. kirmizi seritli..
digerlerini bence dusunme bile..
..ayrica guzel bir karar vermissin.. artik sen de 350d gardasi olacaksin..

Tarih: 29 Ocak 2006, 14:45 - İp: 62.***.**2.10
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

peki bu 70-300 çok mu gerekli bişey ya,galiba portre çekimi için lazım,18-55 le geniş açılıbi lensle yani bunu yapamazmıyız.70 değeri 18 e göre baya dar bi açı bu lensi neden kullanmalıyım ya da kullanmalıyım,ben öle herşeyi çekmek istiyorum yani özel bi alan,ilgi yok.insan da olur,bina da olur,manzara da olur,an fotograflarıda olur ne olursa çekerim abii yani 70-300 ün amacı nedir,lazımmıdır bi yardım ederseniz kafayı yyicem yaaa

Tarih: 30 Ocak 2006, 18:10 - İp: 85.***.**4.195
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

quaresma öncelikle sana tavsiyem biraz fotoğrafçılıkla ilgili kitap okuman ve forumda yer alan teknik bilgileri incelemen bunlar seni teknik açıdan iyi bir noktaya getirecektir sonrasında eğer bir sorun varsa o zaman sorman, çünkü 70-300 çok mu gerekli diye bir soru sorman fotoğrafçılıkla ilgili çok az bilgin olduğunu gösteriyor. önce öğrenebileceklerini okuyarak öğrenmen sonra soru sorman daha iyi olur çünkü 70-300 ün ne kadar gerekli olduğunu söylemek sana bir şey kazandırmayacaktır.
slmlar, iyi çalışmalar.

Tarih: 30 Ocak 2006, 18:16 - İp: 85.***.**8.160
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

ben gereklimi derken ilk defa dslr makina kullanan biri için hemen gereklimi demek istemişimtim ama olsun herkez yanlış anlayabilir,ve baktım ayrıca baya bidoyurucu birşey bulamadığım için burada soriyim dedim konu sıcakken yoksa niye soriyim,sizlerden acil yardım istediğim için.

Tarih: 30 Ocak 2006, 18:24 - İp: 85.***.**4.195
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

o zaman şöyle diyayim gerekli değil elbette ilk başta kit gelen lensin özelliklerine bakarsınız buna göre diğer lensleri seçebilirsiniz, 18-55 kullanacaksanız bakarsınız geniş açımısizin işinize yarayacak yoksa tele objektifler mi? ona göre tercihinizi yaparsınız ve eğer lens değiştirmeden iki grup lensin en önemli özelliklerini barındıran bir şey almak isterseniz 18-200 gibi bir seçenek de var, seçim size kalmış ama yine de bol bol teknik konuları öğrenmeye bakın hem makinenizi daha iyi kullanacaksınız hem de daha iyi işler çıkartacaksınız bu sayede, iyi akşamlar, iyi çalışmalar.

Tarih: 30 Ocak 2006, 18:39 - İp: 85.***.**8.160
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar koray.. magzed yardimci olmus zaten, ama ben de birkac sey ekleyeyim istedim..
magzed'in de bahsettigi 18-200 gibi bir lens senin icin cok daha iyi olacaktir diye dusunuyorum.. lens degistirme derdin olmayacak ve bircok fotograf icin yeterli olan bir araliga sahip lensin olmus olacak..

ama 18-200 almayi istiyorsan, bence d50 al.. yanina da nikon 18-200 VR lensinden almaya calis..
canon'un oyle bir lensi yok, ve diger ureticilerin lenslerinde de titresim onleme sistemi yok..
........

simdi genel bilgiye gecelim..
18-55 cok iyi bir portre lensidir aslinda.. 35mm'ye gore, en iyi dogal gorunumlu portrelerin 50mm iyidir.. ama 80mm de, daha cok omuz ve yukarisinda alinacak portrelerde iyi sonuclar verir.. 18-55 lensi, 35mm'ye uyarlandiginda, 28-85mm'ye denk gelir.. (yaklasik) yani portre icin uygun bir lens..
70-300 ile ise, uzaklari yakinlara getirirsin.. portre icin de kullanabilirsin tabii.. sadece biraz daha uzaktan fokus yapman gerekir..
ama daha cok uzaktaki objeleri yakinlarmis gibi cekmen icin gecerli.. mesela kus fotografi cekerken, 300mm olmasi isine yarar..

sigma 70-300 lensinin bir artisi da 1:2 oraninda macro cekimlere izin vermesi.. gercek bir macro lensi kadar basarili olamaz ama diger butun lenslere gore de, son derecede basarili macro(msu) fotograflar cekmene izin verir.. yani cok ince detaylari bile gorebilirsin fotograflarinda..

peki sana gerekiyor mu?
evet gerekecek.. cunku sen bircok seyin fotografini cekeceksin.. 18-55 lensi sana bircok durumda yeterli yakinlastirmayi saglayamayacak.. ve amerikadan da aldigin goz onunde bulunduruldugunda, alman senin yararina olacaktir.. cunku sonrasinda turkiyeden almak istediginde cok daha fazla odemen gerekecek..

kendine iyi bak..

Tarih: 30 Ocak 2006, 20:40 - İp: 62.***.**2.10