quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

D50 Ve Canon 350d Fiyat Aynı Ama?

d50 ve 350d modellerinin fiyatları birbirine yakın bildiğim kadarıyla en azından amerika fiyatı.peki neden bu fiyatları aynı hemde 350d bazı yerlede ör_megapixsel olarak üstün olduğu halde,fiyatı aynı bi tür zaafı mı var yoksa satış stratejsimi?ve de hangi makina alınmalı genel kullanım için?

#quaresma' tarafından 25.01.2006 12:48:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2006, 23:47 - İp: yok
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

üzerindeki kit lensler ne...hangi lenslerle fiyatlar aynı...ayrıca mp çok önemli bir avantaj değil...fiyatı arttıracak kadar en azından

Tarih: 25 Ocak 2006, 00:00 - İp: 85.***.**2.171
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

body fiyatları çok yakın o açıdan dedim.benim merak ettiğim fiyatın aynı olmasının bi manası var mı bi karşılığı var mı bu paranın teknik açıdan?ve de hangi makina kullanılmalı genel kullanım için.(canon u body alıp canon EF-S 17-85 mm IS lens ile kullanmayı çok öneren var kit olrak gelen 18.55 in yerine bu bir dipnottu)

#quaresma' tarafyndan 25.01.2006 12:49:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ocak 2006, 00:27 - İp: 85.***.**9.193
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

ikisininde kit lensi aynı kalitede sayılır, body olarak da pek bir fark bulamazsın aralarında, nikon biraz daha sağlamdır, alacağın baskı boyutu ancak pikselin önemini artıracaktır, 30 a 40 dan fazlasını almayı düşünüyorsan 350d al ama sonrasında çok daha pro bir şey alacaksan 350d ye alacağın lensleri ancak 20d de kullanabilirsin 5d de kullanamazsın, d50 daha keskin görüntü verir 350d daha doygun renkler. bi fark yok aralarında aslında d50 yi tavsiye ederim ama.

Tarih: 25 Ocak 2006, 01:36 - İp: 85.***.**8.104
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aslinda aralarinda body kalite farki yok.. her ikisi de plastikten.. d70s de oyle..
ama ne yazik ki nikon makineler elde daha saglammis gibi bir his veriyor.. canon'a kizdigim tek nokta bu..
bence her ikisi de ayni fiyataysa, kesinlikle 350d almalisin.. 350d, d70s ayarinda olan bir dslr..
..her ikisinin de kit lenslerinin kalitesi ayni..
................
17-85 harika bir lens bu arada.. L kalitesinde olan bir lens.. alabiliyorsan 17-85 ile al tabii ki.. farklilik seni sasirtacaktir..
.........................
unutmamali ki, her firma uygun bir fiyattan satmak zorunda.. d50'nin fiyati mesela burada 100 pound daha ucuz.. 350d'ye gore..
aralarinda 100 pound fark oldugu icin de d50 harika bir secim oluyor.. o yuzden bu senenin en uygun fiyatta satilan dslr'i..
...................................
son olarak konica 5d ile 7d'yi takip et derim.. 7d'nin 18-70 ile fiyati neredeyse 350d ile 18-55 fiyatina su anda.. ki ilk ciktiginda 1200 pound'lardaydi.. simdi yari yariya dustu fiyati..
mutlaka ki bazi unsurlar vardir fiyat dusmesinde ama en sonki fiyat dusmesi, haklarin sony'ye gecmesinden kaynaklaniyor.. ve bence su anda gercekten kelepir fiyatina gidiyor 7d ve 5d..

........
peki ben olsaydim ne yapardim.. 20d alirdim.. onun da fiyati cok dustu.. ve su anda 31 ocaga kadar 100 pound cashback var.. objektif olarak da 17-85 veya 17-40 alirdim..
daha ucuz olsun deniyorsa, konica 7d.. ile 18-70 olabilir..
daha da ucuz olsun diyorsan da, 350d.. objektifin 17-85 olmasinin avantaji da buyuk..
son olarak tercihim nikon d50 olurdu..

Tarih: 25 Ocak 2006, 14:00 - İp: 62.***.**2.10
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

konika minoltalara baktım da biraz d5 ile d7 arasında 400 dolar fark var buna değer mi yani d7'ye?ve d7 ve 350d fiyatlarına bakarsan 350d 200 dolar daha ucuz nasıl seçim yapmalıyım karar veremiyorum?ilk olrak neden konica canon a göre?ve neden 7d,5d ye göre? bu lens olayida çok karışık bee kısaca bana bi fiyat çıkartacak birsi varmı?uzakdoğudan alıcam da singapur,bangkok,hongkong üç şehirden birinden.canon350d ve başlangıç için lens ve toplam fiyatları
canon20d ve lensin toplam fiyatı
konica minolta 5d ve 7d ve alınmalı dediğiniz lens ve toplam fiyatları

ve önerebileceğiniz başka bişiy varmı?tecrübeleri öğrenmek gerek

Tarih: 25 Ocak 2006, 16:55 - İp: 85.***.**0.153
mcson
mcson (üye)
Ankara / Amatör

Selam,

Genelde üreticilerin yaptıkları hep değişik satış tratejileri kullanarak farklı kesimdeki kullanıcılara hitap etmek.

Nikon D50 ve Canon 350D ilk bakışta farklı megapiksel çözünürlüğe sahip oldukları gözükse de asnıda aynı tip kullanıcıya yönelik sunulmuş çok benzer makineler.

İkisi de giriş sınıf DSLR kullanıcılarına yönelik tasarlanmış bu aletlerin birbirlerine göre üstün ve eksik yanları mevcut. Fiyat olarak da birbirlerine yakın olmakla beraber EOS 350 d nin rakamları çok az daha yüksek.

Objektif konusuna gelince!!! İte bu tarz bir alet alacaksak bence en önemli şey objektif kaliteleri ve sonradan alacağımız objektiflere kaç para ödeyeceğimiz!!! Makinelerin üzerlerinde gelen standart objektifleri çok iyi incelemek gerkli, genelde bu tarz makinelerle çok düşük sınıf objektifler birlikte gelir. Burada makine ile birlikte gelen lensler açısından bir Nİkon/Canon karşılaştırması yapmak bence şart!!!

Diğer bir yandan EOS 350d fotoğraf detayında çözünürlüğün verdiği avantajla Nikon D50 den bir adım önde olmasına rağmen kullanıcıya sunulan kullanım rahatlıkları ve diğer ürün teknik özelllikleri bakımından Nikon dan pek de ileride olduğu söylenemez ki Nikon daha detaylı bir kullanım arayüzü sunuyor!!

Benim tavsiyem DSLR bir makine alırken öncelikle makine ile sunulan ojektiflere bakılmalı. Sonrasında tabi li çözünürlük, kasa, kullanılabilirliğe bakılacak.. Piyasada 10x-12x optik zumlarla satılan ve bir giriş seviyesi DSLR kadar kullanıcısına özellik sunan bir çok DSLR Like makine mevcut...Lütfen neden DSLR almak istediğinizi bir kez daha düşünün ve iyi karar verin ...Ayrıca daha detaylı bilgi ve Türkiyenin en ucuz fiyatlarına ulaşmak için BURAYA tıklayın

SaygılarımlaBURAYA

Tarih: 26 Ocak 2006, 14:14 - İp: 85.***.**1.134
apache
apache (üye)
Bursa / Amatör

Benimde kafam karışık dslr-like dedik s9500 mü? fz30 mu? dedik kafa cof... şimdi de 350d mi? d50 mi? valla bitane para alcam yazımı turamı yapçak hale geldim ne desem herkes inceliyo sanki resim kalitesi ve özellik olarak canon ağır basıyo ama makinayı eline aldığında nikon adama hava atırıyor

Tarih: 26 Ocak 2006, 21:53 - İp: 81.***.**6.243
gravit
gravit (üye)
Trabzon / Haber Fotoğrafçısı

Slm Arkadaşlar
Sonunda 350 D almaya karar verdim.
uzun zamnadır internette araştırma yapıyorum.baktığım bütün siteler 350 d nin üstün öçzelliklere sahip bir makine olduğunu yazıyor.özellikle yabancı sitelere bakınca hemem hemem bütün araştırmacılar nakineye 5 yıldız vermişler.Ve bende almaya karar verdim tabii ki yurt dışından makineyi bir yakınım sayesinde 850 £ ya aldım 1 Gb extreme 11 kart ile beraber.

Makinemi dört gözle bekliyorum.

Tarih: 27 Ocak 2006, 20:58 - İp: 85.***.**7.139
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

mcson'un fikirlerine katiliyorum..
....
quaresma, uzakdogu fiyatlarini bilemiyorum, onlari senin bulman gerekiyor..
..makineler arasinda neden fark olduguna gelirsek, en buyuk farklilik, daha saglam govdeye sahip olmalari 7d ve 20d'nin.. senin de bildigin gibi; 5d'nin de 350d'nin de d50 ve d70s'in de body'leri plastikten.. oysaki 20d ve 7d, magnezyum body..
ayrica bircok farkliliklar var.. ama biz amatorler acisindan o kadar da onemli olmayacak ayriliklar..
ama ki iyi objektiflerle kullanacaksan, iyi bir body de alman gerekiyor..bir ornek; mesela 20d, f/2.8 olan objektiflerle cok daha hizli fokus yapabiliyormus.. cok daha fazla fokus point'inin de olmasi bir avantaj tabii.. falan filan..

ama ki bir tane 18-55 bir tane de 70-300 alip; sadece compact makinelere oranla cok daha kaliteli fotograflar cekiyor diye dslr alacaksan ve aralarindaki ufak tefek farkliliklari bilmiyorsan, ihtiyacin olmayacak demektir; yani en iyisi 350d, d50, 5d, d70s gibi bir body alip kullanmaya baslaman daha dogru secim olacaktir..
unutma ki alacagin lensler birebir fotograf kalitesine etkili olacak.. o yuzden ilk asamada, parani objektife yatirip, geriye kalaniyla da uygun fiyatli bir dslr body alirsan cok daha mutlu olursun..

son olarak apache ve quaresma, bir dukkana gidip tum bu sayilan makineleri inceleyin.. bakin bakalim, hangisi elinize daha iyi otruyor.. hangisinin menu sistemini seviyorsunuz.. hangisiyle cekim yapmak daha zevkli.. ve herseyden onemlisi, siz hangi makineyi almak istiyorsaniz ondan alin..

Tarih: 28 Ocak 2006, 14:20 - İp: 62.***.**2.10
quaresma
quaresma (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast kardeş bilgilerin ve yorumların beni baya bi aydınlattı bende param doğrulutusunda canon 350d ve yanındaki 18-55 birde 70-300 lens almaya karar verdim fakat bu 70-300 lensin bir sürü seçeneği var sigma da olsun canon da olsun max.250 dolar civarında 70-300 olsun 75-300 olsun ne önerebilirsin.ve ben bir amatör olrak bu lensin zoom değeri tam olrak nedir bi de açıkcası bu lensi herkez mutlaka tavsiye ettiği için forumda o yüzden alıyım dedim. uzakdoğu ya gitmişken bu fırsat kaçmaz diye.bu lense ben neden ihtiyaç duyuyorum nerelerde bana lazım olucak,telephoto lens ne demektir,genelde bu lensin modellerinde macro yazıyo uzun isminde (canon ef-s 75-300 veya 70-300 f:4-5.6 usm macro falan filan) bazı yerlede gördüm yani belki bi analamı yoktur.valla sigma içinde ex serisi midiyolar biişy diyolar bu lensin,yanibu lensin hangi modelini hangi marakasını almalıyım bu dediğm fiyata kadar yurtdışı fiyatına göre yani tahmini amerikayla aynıymış.

Tarih: 28 Ocak 2006, 20:13 - İp: 85.***.**9.49