renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

D50 Mi D70s Mi

arkadaaşlar yardımcı olursanız sevinirim kimi yerde d 50 daha iyi deniyor kimi yerde d70s daha üstün deniyor özellik bakımından d70s daha üstün biliyorum ama resim kalitesi yönünden d50 daha iyi geldi gözüme. Siz hangisini tercih edersiniz? neden? teşekkürler....

Tarih: 13 Ocak 2006, 23:41 - İp: yok
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Aslında D50 almayı düşünmemin sebeplerinden biri de bu aradaki farkla farklı üçüncü bir objektif ya da farklı bir aparat alabilmek, ama şimdi diyorsun ki canonunda bu konuda avantajları var.. Galiba Canon un objektifleri konusunda bir araştırma yapmam lazım.. Bu arada burada Canon içinde cazip kit seçenekleri var;
CANON EOS 350 D + EF 18-55 LENS + 90-300DC LENS İle KİT + Battery Grip BG-E3
Bu kit için ne dersin Dadanagast? Ama arada da yaklaşık 500 milyon fark var (hafıza kartınıda sayarsak 600-gerçi işin içinde bir de battery grip var)...

#ilinsor' tarafyndan 14.01.2006 22:54:03 tarihinde düzenlendi.

#ilinsor' tarafyndan 14.01.2006 22:54:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ocak 2006, 22:55 - İp: 85.***.**5.152
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ilinsor anladigim kadariyla 350D kitiyle d70s kiti ayni fiyata geliyor.. eger oyleyse, acikcasi d70s cok daha mantikli..
burada d70s kiti, 730 pound'ken 350d kiti, 570 pound..
.......ama aralarinda buradaki gibi fark varsa....
bilemiyorum..
en basta 90-300'u almazdim.. veya 70-300 G'yi..
onlarin yerine 70-300 apo alirdim kesinlikle..
ama o zaman da paket ucreti farklilasacak..
.....................
tabii d70s veya 350D'nin yerine d50 alabilirsin ve 600 milyon kar edebilsin.. uzerine de 18-200 VR almaya calis mesela..
(samimi olarak soyluyorum, ben bugun aliyor olsaydim, 18-200 gibi bir lensle almak isterdim.. iki lens tasimaktan cok daha az masrafli.. ve 18-200 VR harika bir lens olarak goruluyor..)
.........

Tarih: 15 Ocak 2006, 16:28 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada battery grip'i istemem dogrusu.. cunku hic gerek yok..kac gun cekiyorsun bitmiyor pili.. gerekirse de yan sanayi olarak satilan pillerden alabilirsin rahatlikla..burada orijinal pili 50 pound gibi.. ama yan sanayi pillerini 10 pound'a bulabiliyorsun.. ve orijinalleri kadar iyi bence..
...battery grip'i eminim bedavaya vermiyorlar o kampanyada.. battery grip'in normal ucreti 100 pound sanirim.. acikcasi hic mi hic gerek yok kanimca..

Tarih: 15 Ocak 2006, 16:32 - İp: 62.***.**2.10
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

ilinsor d70s kullanan biri olarak söylüyorum, d50 350d ye bakarsan öncelikle görünüş ve kasa yönünden büyük bir üstünlüğü var d70s in, ayrıca iki roller var yani genel kullanımı iki kumandayla kontrol edebiliyorsun zırt pırt menüyü açmak zorunda kalmıyorsun çekim özelliklerini değiştirmek için, d50 de bir tane var roller, lcd ekran koruyucusu olmaması gerçekten çok kötü d50 de, yabancı ülkelerde fiyat farkından dolayı d50 tercih edilebilir fakat türkiye de kit lensle birlikte alacaksın ve d50nin kitle birlikte hiç hoşuna gitmediğini göreceksin kanımca, üstelik fiyat ta çok yakın. Yalçınlarda d70s in 18-70 lik kit stoğu gerçekten azalmış durumda, nikon d200 ü piyasaya sunacağı için stokları eritiyor ve d200 ün satılmasını ve d50 den beklediği satın alınmayı sağlayamadığı için onu eritmeye çalışıyor, alacaksan d70s veya canon tercih edeceksen d2o al derim ama d20 nin fiyatı fazla gelebilir.

Tarih: 15 Ocak 2006, 17:03 - İp: 85.***.**8.60
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

magzed merhabalar.. demek aldin sonunda.. gule gule kullan d70s'ini.. nasil memnun musun? anlat biraz..
......
bu arada, yabanci ulkelerdeki fiyat farkliligindan dolayi secilebilir demissin.. ilinsor, aralarinda 600 milyonluk fark oldugunu soyledi.. (eger ki yanlis anlamadiysam..)
bu da neredeyse, buradaki fark gibi magzed..
burada ikisi arasinda 280 pound farklilik var.. d50 ile 18-55 seti 450 pound'du en son.. oysaki d70s ile 18-70, 730 pound..
280 pound, 670 milyona denk geliyor.. hemen hemen ayni oldugunu soyleyebiliriz sanirim..
.............
bir nikon 18-200 VR lensi, 470 pound sanirim.. o halde aradaki farkla, 190 pound daha verilirse, 18-200 VR alinabilir..
oysaki d70s ve 18-70 alinirsa, uzerine de sigma 70-300 apo alabilir ilinsor.. 70-300 apo da 190 pound..
....
aslinda cok zor bir soru..
her ikisinin de avantajlari var.. sen ne dusunuyorsun? ilinsor?

Tarih: 15 Ocak 2006, 18:04 - İp: 62.***.**2.10
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Dadanagast valla bunalmış vaziyetteyim, Yalçınların dediğine bakılırsa D50 nin fiyatı yeni düşürüldü bayramla birlikte... Bu arada 350D nin fiyatınında arttığını söyledi görevli valla 350D yi takip etmediğim için bilemiyorum ne derece doğru... D50 nin kit lensi çok kafamı karıştırıyor, 70-300 ü Sigma Apo alıcam ama kit lens (18-55)body nin kutusuyla geliyor gerçi bu anlamda ucuza da geliyor olmalı ancak tek fiyatını bilmiyorum bu lensin... Sanırım giricem dükkana iki makineyide koyucam önüme (350d ve D50) öyle karar vericem,
Magzed çok isterim D70s i bir aydır gün sayıyordum ama malesef D70s yok Ankara da bu da benim şansım sanırım ve iki ay daha beklemek istemiyorum önümde bir haftalık daha tatilim var ve bunu değerlendirmek istiyorum, neyse anlıyacağınız hala karar veremedim ve bu durum dükkandan girene kadar sürecek sanırım...

#ilinsor' tarafyndan 15.01.2006 18:39:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2006, 18:38 - İp: 85.***.**5.69
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Bir de anlamadığım bir şey var galeride çok az foroğraf var D50 ile çekilmiş.. Makinanın kullanıcısı gerçekten az olmalı burada, kullanan yok mu site üyelerinden D50 yi???

Tarih: 15 Ocak 2006, 18:53 - İp: 85.***.**5.69
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

slm dadanagast evet aldım sonunda şimdi ona lens toplamaya başlıyorum biraz da filtre polarize orange fog bi de belki tobacco, neyse makinadan çok memnunum bir kere d70 e ve d50 ye göre af si daha hızlı, seri çekim özellikle kaçırmak istemediğim karelerde çok işe yarıyor, d50 ye göre pro görünüşü insana daha bir güven veriyor insanın kanı ısınıyor 18-70 gerçekten iyi bir lensmiş, ama sıra 15-30 sigma 70-300apo macro ya geldi, d50 biraz daha keskin fotoğraflar üretiyor ama ne bileyim biraz gerçekten uzaklaştırıyor sanki d70s o yüzden de iyi.
ilinsor en güzeli gidip bayinden makineyi alman ve istanbul dan getirtmelerini istemek ben izmirden kartla ödeme yapıp istanbuldan adıma postalanmasını sağladım. bu arada evet iki makine arasında fiyat yeni düşmüş yurt dışıyla aynı orana getirme çabasındalar. 18-55 lensi hiç tavsiye etmiyorum, ayrıca dadanagast lens değiştirmek istemeyenler için 18-200 ü öneriyor doğru da söylüyor ama madem lens değiştirmek istemiyor biri neden dslr alıyor işte onu anlamıyorum, hem bir lensin iki ucu arasındaki fark artıyorsa özellikle bu geniş açıdan teleye geçer bir nitelikteyse kalitesi düşüyor bunu da dikkate almak gerek. 18-200 iyi ama ne bileyim bu kadar aralığı kullanmak isteyen henüz ne çekmek istediğine karar vermemiş demektir.
d50yle çekilenlerin azlığına gelirsek zaten sitede genellikle compact makinelerle çekilmiş fotoğraflar var, ilinsor sonuç olarak fotoğrafı lens çekiyor ve paranı önce lense yatırmalısın gövde biraz daha arka planda kalmalı ama ne bileyim gidip insan eline alınca bile o aradaki farkı unutuyor d70s diyor tabii kalbi d2x diyor ama para yetmiyor aslında yetiyorda o zaman lense para kalmıyor.

Tarih: 15 Ocak 2006, 21:05 - İp: 85.***.**3.196
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ilinsor, ben de dukkanda karar vermistim.. d70 ile 350d'yi elime alip, portakali soydum yaptim.. ciddiyim..
o zamanlar, d50 yoktu.. veya km 5d de yoktu.. d70s de yoktu..
......
neyse.. kotu bir karar vermen imkansiz ne de olsa.. cunku herbiri iyi..
..ama iste lens konusunda hata yapabilmek cok kolay..
...............
magzed, 18-55'in kalitesiz bulunmasinin tek nedeni bence plastik yapisi.. cok ciddiyim.. 18-70, biraz agir bir objektif.. ele alinca, amanin oluyo insan.. ama aralarinda fark yok..
nikon 18-70 ile ve d50 ile 18-55 kullanilarak yapilmis cekimlere bak.. hic fark yok..
hatta d50'nin daha az noise urettigi bile soyleniyor..
....
acikcasi, dslr almanin faydasi, lens degistirebilme ozgurlugu.. ama bu ozgurluk demek degildir ki, cok olsun, her an degistirmemiz gereksin..
en az sayida lensle isi bitirmek cok onemli..
inan, disari ciktiginda, 55mm veya 70mm az geliyor cogu cekimde.. sonrasinda hemen lens degistirme zorunda kaliyorsun.. ve lens degistirecegim derken de poz kacabiliyor.. veya musait olmuyorsun degistirmeye..
evden cikarken, makineyi omzuna atip cikmak istiyorsun ama olmuyor iste... cunku yanina tele lens de almak zorundasin..
halbuki 18-200 alip, makineye takip, makineyi de boynuna takip gezmenin tadi kolayligi baska birseyde olabilir mi hic?
...
ustelik, nikon 18-200'un VR modelini cikarmisken, bence kacirmayin.. ben sirf o lens icin nikon alirim valla.. cok ciddiyim, saka da soylemiyorum..

Tarih: 15 Ocak 2006, 21:30 - İp: 62.***.**2.10
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

arada ki fark bence sadece plastik yapıdan değil ama 18-70 ayrıca daha çok iş görüyor aynı zamanda, dadanagast ben kendim için konuşuyorum aslında benim yedekte fz5 gibi bi arkadaş var, aslında pek onu alıp çıkmasam da artık, önce makineyi alacak kişi ne çekeceğini belirlemeli ondan sonra lens almalı, mesela ben geniş açı hastasıyım bu yüzden de gidip 1300 para vereceğim geniş açıya, tele pek işimi görmeyen bi durumda, şimdilik çok ihtiyacım olursa fz5 var. ilerde kuşlara merak salarsam zaten ona göre 50-500, 80-400 alabilirim ama öyle bir şey yok.
neyse kararı makineyi alacak vermeli kolay gelsin diyorum çünkü gerçekten çok zor seçim ama aldıktan sonra rahatlıyor insan

Tarih: 15 Ocak 2006, 21:44 - İp: 88.***.**8.88