gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

D50 Kit Vs 350d Kit Karşılaştırması

Merhaba Arkadaşlar,

Bugüne kadar okuduğum incelemelerde 350D Body'i fotoğraf kalitesi olarak D50'den hep bir adım önde görmüştüm. Fakat şu link fikirlerimi değiştirmek üzere.

Verdiğim linkte D50 ve 350D'nin kit olarak karşılaştırması yapılmış. Karşılaştırmanın güzel yanı, adamların makinelerle stüdyodaki şişeleri ya da pulları çekmemiş olması. Günlük hayattan kareleri karşılaştırmışlar.

Karşılaştırması yapılan fotoğraflarda 350D Kit'in sadece ISO1600 ve 3200'deki noise miktarı konusunda üstün olduğunu düşünüyorum.

Benim fikrim D50 Kit olarak 350D Kite basıp geçiyor. Fotoğraflar arasında bariz keskinlik farkı var. Neredeyse 350D Body'den bile şüphe duymaya başlayacağım. Şimdi, forumda lens kalitesinin önemine vurgu yapan arkadaşlara daha fazla hak veriyorum. Bu konuda sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Tarih: 11 Mart 2006, 23:47 - İp: yok
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

İasbetli bir karar vermişsiniz gorkemgo, 70-200 sizi epey memnun edecek, bu arada küçük bir öneride bulunayım, siparişinize yedek pil ve deklanşör kablosu ilave edin. Sehpa ve deklanşör kablosu kullanmadan 70-200 ün ne kadar keskin olduğunu görmek biraz zor. Hatta 70 dolar daha ilave ederek Canon EF 50mm f1.8 MkII lenside alabilirsiniz. Bu lensi biraz araştırın.

Tarih: 16 Nisan 2006, 18:05 - İp: 85.***.**2.39
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

heralde bu konu tartışmaya baya açık bir konu konuya ne kadar fransız olsam da bişey sormak istiyorum şu saatten sonra 8 megapixel den düşük makine alınırmı
yanlış anlamayın bu benim bir cahil görüşüm belki.
ama 8 megapixsel canon 350d dururken neden 6 megapixel nikon alınır?

Tarih: 17 Nisan 2006, 23:58 - İp: 85.***.**5.12