cihat01
cihat01 (üye)
Gaziantep / Amatör

D40x İle D80 İn Farkı Ne

D80'in Af Motoru Body'de Mi
dslr alacağım. fakat yanlış bir hamle yapmak istemiyorum. bütçem d40x'e ve d80'a yetiyor. biraz inceleyince iki makinanıon da özelliklerinin benzerliği hemen göze çarğıyor. tüm kullanıcıların söylediği d40x'in af motoru body'de değil lensin üzerinde olduğu. peki d80'in af motoru body'de mi yoksa lensin üzerinde mi. emin olmak istiyorum. çünkü aksini söyleyenler de var. cevap yazan arkadaşlara mişnnettar olacağım...

Tarih: 14 Aralık 2007, 23:26 - İp: 88.***.**0.243
mimarbey
mimarbey (Objektif)
Ankara / Amatör

Slm cihat01...

Dediğiniz gibi D40x in AF motoru body üzerinde değil.Fakat D80 in AF si body de mevcuttur.'makina birbirine benzer özellikle taşısa da D80 D40x den üstündür.Ama dslr a yeni başlıyorsanız 40x le başlayabilirsiniz.

Saygılar...

Tarih: 14 Aralık 2007, 23:43 - İp: 88.***.**3.127
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

1. Her ikisinin de pozlamasinin tutarsiz oldugu bildiriliyor, Nikon'un son 20 yilda yaptigi en kotu pozlayan SLR/DSLR modelleriymis. Illa Nikon olsun diyorsaniz D200 veya D300'den baslamayi dusunun.

2. AF-I ve AF-S serisi Nikon lenslerin kendi AF motorlari vardir. Bunlari hangi Nikon DSLR govdesne takarsaniz takin, govde lensin fokusunu elektronik sinyallerle komuta edecektir. Bu durumda govde uzerindeki AF motoru atil kalir. Tek sorun, AF-S ve AF-I lensler diger muadillerine gore tuzludur. AF-S veya AF-I olmayan Nikon AF lenslerin AF mekanizmasi govdedeki AF motoru tarafindan harekete gecirilip kumanda edilir. D40 ve D40X'de boyle bir motor yoktur, dolayisi ile sadece ve sadece AF-S ve AF-I lenslerle tam uyumludurlar yani AF yapabilirler.

3. D80'in vizoru daha buyukmus.

Tarih: 15 Aralık 2007, 01:03 - İp: 85.***.**4.31
cihat01
cihat01 (üye)
Gaziantep / Amatör

arkdaşlar her ikinize de çok teşekkür ederim. verdiğiniz bilgiler beni çok aydınlattı. üşenmeyip cevap yazma zahmetinde bulunduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim...

Tarih: 16 Aralık 2007, 01:47 - İp: 88.***.**1.69
  • 1