tokbey
tokbey (üye)
İstanbul / Amatör

D40 Nikon Da Süper Fiyat....

Arkadaşlar bugünkü zaman gazetesinin verdiği ekde salı günü açılışı olacak bir teknoloji marketinin reklamı vardı.fiyatları inceledim süper ucuz.Nikon d40 slr makinaya 888 ytl fiyat yazmışlar.idaia ediyorlar ürünü aldığınız ilçede bizim fiyatdan daha ucuzunu bulursanız 1 hafta içinde gelin aradaki fiyat farkını iade edelim.2 hafta içindede ürünü ambalajıyla beraber iade etme imkanı sunuyorlar.
Ümraniyede ikea nın yanında salı günü açılıyormuş.diğer ürünlerin fiyatlarına bakmak istiyenlere zaman gazetesinin ekini temin etmelerini öneririm.

Tarih: 24 Eylül 2007, 08:59 - İp: 85.***.**5.25
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sade D40 değil,tüm makinalar ucuzlamış.Gezmenizde fayda var.
D40 heryerde artık 800 YTL oldu sanırım.Günlük gazetelerin iç sahifelerinde bolca reklam var hergün.Çeşitli firmaların bunlar.
Beyaz eşyalarda öyle,evlenecekler yaşadı.

Tarih: 26 Eylül 2007, 23:42 - İp: 88.***.**9.41
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Eski model elektronik ekipmanin Resat altini gibi degerini korumasi Turkiye'ye ozgu bir durum. Hele bir de Canon-Nikon gibi unlu markalarsa (fotograf sektoru icin konusuyorum) 2.elde bile bir turlu fiyati dusmek bilmiyordu meretlerin. Allah askina Nikon D70 gibi Nuh Nebii'den kalma model bile 1-2 ay oncesine kadar essek yuku fiyata satiliyordu. Canon 350D icin bile hala utanmadan 1000 YTL istiyor bazi saticilar.

Iste size Yalcinlar'in sitesinden 2 adet ornek:

Panasonic F50 , gicir gicir yeni, firindan yeni cikmis, 1182 YTL

http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?numRecordPosition=5&P_ID=2058&strPageHistory=cat&strKeywords=&SearchFor=&PT_ID=185

Panasonic F20, 2 senelik, Panasonic bunun uzerine 2 model daha eskitmis, siki durun 1027 YTL. FZ20'yi biraz daha stokta tutarlarsa uzerine antika degeri binecegi fiyati FZ50'yi gecer.

http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?numRecordPosition=8&P_ID=1266&strPageHistory=cat&strKeywords=&SearchFor=&PT_ID=185

Bu bence bu saticilarin kurdugu bir duzenin sonucu. Az olsun bizim olsun.

Ama piyasaya MediaMarkt gibi agresif saticilar girince olayin arkayuzu ortaya cikti. Mesela Nikon D40, 800 YTLye satilabiliyormus, hepimiz bunu ogrendik. Herhalde zararina satmiyor hickimse.

Olaya tuketim toplumunun isleyisi mantigiyla bakarsak dogru satis politikasi mumkun oldugunca cok surum yapip, surumden para kazanmaktir. Henry Ford'un bize ispatladigi gercek bu. Bu durumda statu sembolu en yeni modeleri parasi olanlara satmak lazim, yeni modelin surumu cok onemli degil, cunku demode olup statu sembolu ozelligini yitirince piyasaya bol bol ucuza surulerek herkese satilmalidir.

Tarih: 27 Eylül 2007, 00:56 - İp: 88.***.**9.78
dgorkem
dgorkem (üye)
İzmir / Amatör

bu fyatlar bir garip soruyorum kimsenin stoğunda yok stoğunda yok ama indirim yapıyor ilginç.
bir diğer hususta d40ı compacta yeğlerim ccdsi mercimek tanesi kadar deil.
elimde bu ayki amateur porographer dergisinin tesleri var grup testte kendi fiyat skalasında 1. olmuş.

Tarih: 27 Eylül 2007, 10:40 - İp: 85.***.**8.190
fabel
fabel (üye)
İstanbul / Meraklı

D40 a sureklı herkes bır laf etmıs

ama o sony h9 CCD 1/2.5 sensore sahıp cıdden buyukluk aynen mercımek kadar, 4 sene once aldıgım kodak da aynı sensore sahıptı

d40 ın sensoru H9 un tam 16 katı

ınanmayanlar cm2 lık alanlarını ıncelesınler,

Ayrıca D40 ta HDR cekılmez dıyenler se, bır tane RAW cekersın, fotosop da pozlamaları elle yaparsın, bu sana kac dk kaybettırr? 1-2 dk maks.

D40 ın mavı tonu ıle D80 arasında kı farkı gostermelerını beklıyorum

Ayrıca nıkon un urun portfolyosuna bakarsak son 2yılda cıkan lenslerın nerdeyse tamamı AF-S dır,

zaten bu saatten sonra D80 kullanıcılarıda mumkun oldugunca AF-S VR tercıh edıyor,

ozellıkle SIGMA sureklı HSM lens serısını guncellıyor, D80 kullanıcıların en cok ragbet ettıgı 17-70 sıgma macro, artık HSM lı ve D40 uyumlu

D40 ın kıt fıyatı 630 ytl, 130 lıraya kıt lensını satsan, body sıfır 500 ytl,

D80 body sı ne kadar? 1250 ytl

arada 750 ytl verınce yuksek ISO da daha mı ıyı poz cekıcen? D40 a gore Daha mı keskın cekıcen?
O 750 ytl lık Farka prime lens alırsın, VR nıkkor alırsın, HSM sıgma alarsın, poz un kralını cekersın

CROP + poster baskı almıyorsan zaten 10mp luzumsuzdur, cogu kısıler de zaten daha az yer kaplaması acısından 6mp tercıh ederler

D40 ın Jpeg ve raw kalıtesı de oldukca ustundur

D80 cılerın bı lafı vardır meshur, nıye D80 aldın? dersın
sıgma apo macro 70-300 D40 ta calısmıyormus,

ee o lensı aldın, traktor gıbı sesıne,300mm de 1/300 altı elde cekılemıyecegını gorup + Af sının ne kadar yavas oldugunu gorunce hemen satıp 70-300VR almadılarmı? aldılar

demekkı ucuz lensın yahnısı bı yere kadarmıs,

bırakın artık sureklı D40 a bok atmayı,

D40 su an F/P olarak, DSLR dunyasındakı en ıyı makınedır,
D70 kullanıcıları da bılır, vızor un kalıtesını, LCD sının kalıtesını, amator olarak bu ısı yapan herkesı tatmın edıcek bır makınadır

bu fıyata bu makıne varken asıl sony,kodak gıbı hala nuh nebıden kalma 1/2.5 sensorlerı d40 kıt parasına mıllete kakalayanlara tepkı gosterın

Birde o NIKON u cıddıyetsız samımıyetsız bulan vatandas, Sukredın kı nıkon boyle bır alet cıkardı, artık mıllet compact fıyatına gercek DSLR alma duygusunu tattı,

yapabılıyorsa, buyursun canon da cıkarsın, pentax da cıkarsın, 600 lıraya bu KIT den daha ıyı ceken, daha guclu bır makıne,

Tarih: 2 Kasım 2007, 22:23 - İp: 85.***.**3.88
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekür ederim fabel. Ben dahil bir çok d40 alanın ve almak isteyeninn tercümanı oldun.

O ''NIKON u cıddıyetsız samımıyetsız bulan vatandas'' bir zamanlar pentax diye yırtınıp duruyordu. Oysa uzun zamandır K10D'nin renklerinin saçma sapanlığı dolaşıyor forumlarda. Ben söylediklerinin kendi fikirleri olduğunu düşünmüyorum zaten. Üzüldüğün şu, onların palavralarına kanıp pentaxa sahip olduktan sonra ''bana bunu tavsiye edenin gözü çıksın'' diyenler.

Hatta bir başlık vardı bir ara ''Pentax rezaleti diye''.

Daha sonra tavsiye edenlerin itirafları süsledi başlığın altını.

AF-S veya HSM lense sahip olmayan, focus hızını ve sessizliğini bilemez.

Traktör sürmeye devam.

Tarih: 3 Kasım 2007, 00:33 - İp: 88.***.**8.150
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Bence de d40'a fazla yüklenilmiş. Güzel bir dslr-like makine aslında.

Tarih: 3 Kasım 2007, 01:11 - İp: 88.***.**7.139
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

ulyses

Bence de d40'a fazla yüklenilmiş. Güzel bir dslr-like makine aslında.

740 liraya af-s vr seçenekleriniz nelerdir? pardon 750..

bu arada pentax k100d super = 12ay taksit türkiye garantili 1000 lira..

Tarih: 3 Kasım 2007, 19:50 - İp: 85.***.**2.48
fabel
fabel (üye)
İstanbul / Meraklı

55-200 VR, ıkıncı el 70-300 VR (FK da suan satısı devam edıyor)

Sıgma nın
Zoom Super Wide Angle 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS (Optical Stabilizer) Lens for Nikon Digital SLR

OS, yanı VR benzerı sıstemı olan lensıde usa da 650 ytl

bu kadar cesıt bıle yeterlı gelıcektır,

Tarih: 3 Kasım 2007, 21:00 - İp: 85.***.**3.88
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

18-200 3. parti.. genele yönelik bi model ama iyi bir lens..

ikinci el bulunması açısından nikon ve canon avantajlı..
ama ben 50-200 f4-5.6 ED IF aldım, sıfır, hem de 350YTL, ayrıca türkiye garantili olarak aldım..

kalitesine bakacak olursak 2 katını haketmeyeceğini görebiliriz. VRsi olan en ucuz optik, piyasaya bu amaçla sürüldü zaten.. başka alternatifi de yok. ama bir pentax kullanıcısı o şartlara 400ytlden bile daha ucuza sahip olabiliyor..

arkadaşlar nikkor lensler çok pahalı gerçekten.
ben lenslerde f/p oranı, kalite ve çeşit bakımından canon'u önde buluyorum.. ama *bulabilirseniz pentax lensleri canon'dan bile kalitelidir, hem de daha ucuza..

ör: pentax fa 300 5.6 VS canon 300mm f4 L

bence nikon ve canon kullanıcıları için en büyük avantaj pentax'ın lenslerini (12-24; 50-135; 10-17 gibi lensleri tokina markasıyla daha ucuza almalarıdır )

bakın süper geniş açı alacaksanız en ideal f/p oranı 12-24 de.. buradaki tezat, biz aynı lensi tokina'dan alamıyoruz, pentax'a mecburuz..

Tarih: 3 Kasım 2007, 21:17 - İp: 85.***.**2.48
fabel
fabel (üye)
İstanbul / Meraklı

genıs acı olarak malesef fokal carpanlılar hıkaye kalıyor,

1.5 carpan,lı 10mm sıze FF dekı 15mm e esıt olamıyor ne yazıkkı, acı derecelerınden anca 17mm lık FF ye esıt oluyorlar

kısacası genıs acı = eos5D +17-40 L ıle bızım 10-20 sıgma 10mm aynı acıda goruntu sunuyormuş

genıs acı ıcınse, 10-20 sıgma HSM den baska bır alternatıf yok

onunda ıkıncı elı 50 lıraya bulanabılıyor 600 e FK da satıyorlar ama ordan da pazarlıkla uygun rakama alınır

konuyu pentax, nıkon seklıne donusturmeye gerek yok

CMOS sensorlu en basıtınden eos 400D ne nıkon ne pentax bırakıyor otada, 1600 ISO da,eos 5D den soz edemıyoruz bıle D300 bıle bırkamıyor ortada

tabıkı bu durum tahmınen, 51 AF lı( yada daha az), 15 cross noktalı,

CMOS sensorlu Nikon D90 gelene kadar surucek

canon 40D den daha ucuza pıyasa suruldugu an, pıyasa senlenıcek

70-300 VR Bhphoto dakı yorumlardanda bakılacagı uzere bır cok, 70-200VR f.28 + tc1.4 kullanıcısı bu sekılde agır tasımaktansa gunluk kullanım ıcın F/P olarak su an en ıyı olan 70-300VR yı tercıh edıyorlar, tabıkı FF desteklı oldugu ıcınde gelecege yonelık bır lens, AF sının hızını soylemıyorum bıle, resmen ucuyor ama onda bıle ses duyulmuyor bıle

malesef nıkon degıl canon lenslerı pahalı ozellıkle kıt olan 18-55 ve, fıyatını hıc haketmeyen 17-85 IS usm gırıs sınıfı ıcın bence en ıyı ornekler

Tarih: 3 Kasım 2007, 21:28 - İp: 85.***.**3.88