eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

D3x - 24 Mp Resmi Haber.....

İİİşte...!!! Nikon....

ARTIK YANİ..... EHHH BEEEE..SONUNDA...

http://www.ntvmsnbc.com/news/467764.asp

HERŞEY BU ADRESTE...

Nikon'un, D3 kamerasının Firmware'inde gizlediği D3X bilgileri gün ışığına çıktı.

Bir süredir ortalarda dolaşan D3X dedikodularına sonunda ilk kanıt geldi.

Bilindiği üzere Nikon'nun amiral gemisi D2X'in teknolojik olarak eskimesinden sonra yerine çıkacak olan D3X konuşuluyordu. Nikon tarafından D3 için çıkartılan güncelleme dosyasını Winhex ile inceleyen kullanıcılar ilk ipucunu yakaladılar.

Yeni Nikon D3X 6048x4032 piksel çözününürlüğünde fotoğraf çekebiliyor ve bu da 24.4 Megapiksel demek. Sunmuş olduğu bu yüksek çözününürlükle 21 Megapiksellik Canon 1Ds Mark III'e doğrudan rakip olmuş oluyor.

Selamlar NİKONCULAR...

#eskidost' tarafından 02.12.2008 02:51:48 tarihinde düzenlendi.

#eskidost' tarafından 02.12.2008 02:52:21 tarihinde düzenlendi.

#eskidost' tarafından 02.12.2008 02:54:41 tarihinde düzenlendi.

#eskidost' tarafından 02.12.2008 02:55:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Aralık 2008, 02:49 - İp: 85.***.**9.58
fatihhhh
fatihhhh (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

herkese mrb
nikon benim tutkum canonla kıyaslak istemiyorum

Tarih: 6 Aralık 2008, 12:12 - İp: 88.***.**2.33
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon un kendi tasarımı olan sensörünü hali haızrda olan Sony e yaptırması kendi üretimi olmamakla birlikte, bu işin mutfak kısmını çokta ortaya koyamadıkları için yazılan çizilen senaryolardır.

Sen Nikon'san bunu üretiyor olmalısın, mühendisine tasarlatıp Sony cilere yaptırmamalısın.Ne hikmetse Sony nin ürettiği sensörün açıklaması A900 den çok çok önce yapıldı nikon da aynı veri aktarımına sahip aynı çözünürlükte yeniden mi yarattı.

Bu arada d3x ün sonuçlarını inceledim gerçekten çok başarılı ve güzel, derdim burada çamur atmak değil,ama olup biteni,nikon un bu konuda geciktiğini,FF makinaların piyasaya oturmasının Canon un atılımcı bakış açısı olduğunu unutmayalım.

Benden bir haber de şu olsun, Nikon ve Canon 2 seneye bile kalmaz orta format üretimine giriyor.Benim en çok sevindiğim ise bu olup bitenler de, Canon bu alanda rakipsiz ve tekti şimdi rakiplerinin bu derece atakları piyasayı hareketlendiriyor.Ve eminim ki Canon dehşet ataklar yapacaktır herkes görecektir.Kısacası mevcut cevapları deposunda hazır piyasaya sürmek ve üretimlerini başlatmak için uygun zamanları kolluyor.

Tarih: 7 Aralık 2008, 15:41 - İp: 85.***.**8.136