cemil123
cemil123 (üye)
İzmir / Amatör

D3000 mi D60 Mı

merhabalar D3000 mi D60 mı bütcemin yettigi 2 makine bu bunlardan hangisini almalıyım

http://www.teknosa.com/msib21/formlar/cccompare.aspx?chkproduct=119986235,119987570,135171450&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA&CS_Category=_SBA_873_1662_782_4039

şu linkten bakıp aralarında ki farklılıkları ve 2 aynı bakine ve lensin arasındaki fiyat farkını söylerseniz sevinirim

Tarih: 5 Mart 2011, 11:56 - İp: 85.***.**5.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şimdi soyle bir sorum var.

d5000 hakkında cekincelerinizi belirttiginiz bir konu acmıssınız, ardından

500d mi d5000mi diye bir konu acmıssınız ve orada iki kişi 500d demiş.
neden deme geregi bile duymamıssınız anlasılan. neyse işin onemli olan kısmı o degil zaten.

işin onemli kısmı kaale almamanız daha cok.

şimdi d60mı d3000mi diyorsunuz.
ne olduda bu makinelere geldiniz?

teknosa gibi sattıgı herseyı piyasadan enaz yuzde 10 pahalı satan,teknik destegi ve guvenilirligi sıfırın altında olan biryerden arastırırsanız butcenizin yetmemesi normaldir.
ikisi içinde illa alacaksanız d3000 alın.

**
tavsiyem bunlardan alacagınıza gidin gittigidiyordan 500d alın

Tarih: 5 Mart 2011, 14:17 - İp: 217.***.**5.95
cemil123
cemil123 (üye)
İzmir / Amatör

ben o konuları açtıgımda d5000 1350tl idi şimdi fiyatı 1600lere çıktı ve benim bütceyi aştı teknosa gibi biyerden almamın sebei ise güvenilirlik 2yıl garantisi ve tanınmış eski bir magzalardan olmasıdır deneme gereği duymayışım ise ben bir öğrenciyim ve bütcem çok fazla değil bu yüzden bir hata yapıp kazık yemek veya garantisiz bir ürün almak istemiyorum.

Tarih: 5 Mart 2011, 17:32 - İp: 81.***.**7.194
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

TEKNOSAYA GUVENİP MAL ALMAYIN.

teknosadan alacagına gidip köşe başında ceketinin içine sakladıgı makineyi satan hırsız tipli birinden almak cok daha guvenilir inan bana.
teknosa guvenilir falan degildir. tam tersine hem piyasadan pahalı saıs yapan hem sattıgı urunu yasal sure içerisinde geri almayan, teknik servis veremeyen, sattıgı urunun arkasında durmayan, geri iade edilen ayıplı urunleri satısa koymaktan cekinmeyen, şikayet ustune şikayet alan bir sözde elektronik magazalar zinciri. izmirde olupta bunlardan habersiz olman enteresan. ogrenciler bilir boyle seyleri sanırdım.
madem d3000 alma gibi bir hevesin var, varsa izmirde mediamarkt gibi bir yer,gidip oradan al. buradakinde 899 lira
enazından kullanılmış, iade edilmiş,kurcalanmış bir makine almadıgından emin olur, geri iade etmek istersen teknosanın "yassah hemserim" tavrını gorup sinirlerini bozmaz adam gibi iade eder paranı alırsın, adam gibi bir yerden adam gibi bir alısveriş yapmıs olursun.

ayrıca varsa imkan d3000 alacagına bırak 500d yi 1000d alman daha dogru olur.

yine not duseyim gittigidiyordan guvenilir bir satıcıdan alısveriş yapmak teknosadan 2 yıl sözde garantili ürün almaktan cok daha guvenilir benim gozumde.

benim problemim butceyle alakalı degil, benzer konularda 3 ayrı baslık acmanla alakalı. her sorun için farklı baslık acmaktansa actıgın konuda yeni sorular sorarsan hem daha cok kişiye ulasırsın hemde senden sonra bunları okuyanlar birşeyler okur faydalanır. bu sekilde forumu copluge cevirmekten baska bir işe yaramıyor.

Tarih: 5 Mart 2011, 17:51 - İp: 217.***.**5.95
cemil123
cemil123 (üye)
İzmir / Amatör

wallaha ben teknonsadan çok alış veriş yaptım ama hiç sorun çıkmadıgından iase fln etmedim ondan bu konudan habersizdim sölediğin için saol bu arada forumda yeniyim ondan çöplüge çevirdim bundan sonra tek başlıga toplarım yardımın için sağol

Tarih: 5 Mart 2011, 18:24 - İp: 81.***.**7.194
bep
bep (üye)
Yurtdışı / Amatör

bütçeniz kısıtlıysa canon modellerine bakmanızda fayda var 500 D özellikle fiyat performans olarak gayet iyi Nikon D3000 den daha kullanışlı gövdeden motoru olan bir makina lens konusunda sıkıntı çekmezsiniz ,Bütçe sorun değilse Nikon Modellerine bakın, teknosa bu iş için gerçekten iyi bir yer değil forumdaki tavsiyelere göre hareket etmenizi öneririm

Tarih: 5 Mart 2011, 18:48 - İp: 78.***.**3.177
  • 1