hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

D300 Yenı Kullanıcı

Selamlar,
Dana önce Slr bir makina kullanmadım ve teknikleri konusunda bilgi sahibi değilim.
Tavsiye üzerine D300 Nikon alacağım.
Özelliklerini öğrendikden sonra ilk adım olarak hangi ortamlarda çekim yapmam dorğu olur?
Yurtdışında yaşıyorum ve burda kurs yok arkadaşlar.
Teşekkürler.

Tarih: 24 Mart 2009, 08:29 - İp: 82.***.**3.52
hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

Muhsn Yazıcıoğlu bizim eski bir müşterimiz.
Uçtuğu helikopteri kiralamadan önce bizim İstanbul ofise kiralık fiyatları sormuş sekreteri.
Bizim ofisden gelen fiyatlar yüksekmiş sanırım biraz, o yüzden başka yerden almış helikopteri.
Bu aylarda ki havakoşullarında uçacak olan helikopterler, genelde üst sınıf havaaraçları olmalı,arazi ve o günkü hava durumuna göre.
Daha güçlü motor yapısına sahip Skorsky tarzında demek oluyor.
Onların uçtuğu Bell 206 yani kabiliyetleri ve gücü daha alt katagori olan!
Bu iki katagori arasında dramatik fiyatlar oynuyor.
Bildiğim kadarıyla BBP seçim kampanyaları için devlet hazinesinden fon almıyor.Kendi bütçeleri dahilinde kampanyalarını yürütüyorlar.
Bu durumdada ekonomik olan yolları seçiyorlar.
Bu helikopterlerin hepsi çok sert koşullarda uçabiliyorlar ama acil durumlarda kabaca paçayı yırtan daha güçlü olanlar oluyor.
Kazanın böyle bir boyutuda var bu arada.

Ben havacıyım bu bilgileri o yüzden yazdım.

Bu arada 16-85 VR D90 siparişi verdim ben.Sizlerden aldığım referanslar doğrultusunda hareket edip aldım.
Umarım doğru hareket etmişimdir :D
Son olarak burada konunun uzaması ile yapılan yorumu yalnış buldum.
Nedeni:bu konuların uzaması ve daha çok bilginin yazılıyor olması başka insanlarada referans olacak anlamını taşır aynı zamanda.Bu portların amacı şayet insanları bilinçlendirmek ve doğru olanı göstermekse ,konular uzun olsun lutfen.
Ne alırsa alsın olmasın!Sordu cevapladık olmasın!
Lütfen.
Çok teşekkürler herkese.

Tarih: 27 Mart 2009, 05:55 - İp: 88.***.**7.132
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Hoko Selam;
Hayırlı olsun, bence çok iyi bir set yaptın. O lensin çok iyi olduğu garanti, çünkü hiç kötü birşey duymadım hakkında. 16mm geniş ile de güzel manzara çekersin. 85 mm de portre için güzel olur.

Konunun uzaması yorumunu yanlış anlamış olabilirsin çünkü konu uzadıkça, soru soranın (ya da okuyanın) kafası fena karışıyor, amaç onu engellemek diye düşünüyorum. En nihayetinde bu lenslerin hepsi de oldukça iyi lensler, ama sen en iyisini aldın bence.

Havacılık bilgilerini paylaştığın için teşekkürler. Mucizeye bağlı ama inşallah en az kayıpla atlatılır.

Tarih: 27 Mart 2009, 07:50 - İp: 78.***.**5.148
hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tufan teşekkürler
Tüm yardımlar için.Uzadı ama nihayetinde doğru yere atışı yaptık.
Konuyu medyadan takip ediyoru,nasıl olduğunu bilmiyorum kazanın.Fakat havacılık kazalarında geenel istatiskiki rakamlar, kurtulma oranını düşük gösteriyor.
Zor durum Allah yardımcıları olsun.

Tarih: 27 Mart 2009, 08:00 - İp: 88.***.**7.132
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili hoko..

yazmış olduğun teknik bilgiler için çok teşekkürler..
evet bence de tamamen doğru.. Ben de az önce bu konuyla ilgili bir haber okumuştum.
helikopterin bu şartlar için güçsüz olduğunu yani..
bu olay 2 gündür psikolojimi bozdu gerçekten
O muhabirin son sözleri insanın aklından çıkmıyor.

Neyse, çok çok güzel seçim, hayırlı olsun.
Kullanmaya başlayınca bana hak vereceksin, güle güle kullan.

Tarih: 27 Mart 2009, 14:40 - İp: 88.***.**6.116
hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

panctom Selam,
bilgim olmasına rağmen yönlendirmenize güveniyorum(he doğrumu değil tabiki,bilgim yok çünkü )
Maalesef ülkemiz insanlarının en büyük kayıp yaşadığı noktalardan bir taneside bilinçli davranmak yönünde.
Bu yaşanılan havacılık kazası veya benim bilgimin olmadığı halde aldığım bu fotoğraf makinası gibi.
Birşeyler konusunda insanlarımızı daha bilinçli hale getirebilirsek ne mutlu bizlere diye düşünüyorum.
Sanırım ana konudan ciddi bir sapma oldu ama yinede yalnış birşey yapmadık diye düşünüyorum.
Herkese Teşekkürler.

Tarih: 28 Mart 2009, 09:00 - İp: 88.***.**5.2
hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

Skandallll
Yalnış lens almışlar
18-105 mm

Tarih: 28 Mart 2009, 17:55 - İp: 88.***.**5.2
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bizim ustanın 4 çekirdekli işlemcisi oldu seninde 18-105 mm

Tarih: 28 Mart 2009, 18:01 - İp: 78.***.**6.42
hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 28 Mart 2009, 19:06 - İp: 88.***.**5.2
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

keşke her konu dağıldığında böyle gerekli ve duyarlı olunması gereken yönlere dağılsa..
Bunun yeri olmaz fikrimce, bilgilendirme iyi oldu.

Lense gelince, henüz yeni, değiştirilebilir aslında.. öyle bir niyet varsa satıcıya tez haber etmek gerekir. 18-105 asla kötü bir lens değil, aman yanlış anlaşılmasın, dışlamıyorum.
ama 16-85 bambaşkadır.

hayırlısı ne ise o olsun diyelim.

Tarih: 28 Mart 2009, 20:41 - İp: 88.***.**9.244
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Dana önce Slr bir makina kullanmadım ve teknikleri konusunda bilgi sahibi değilim.

ve 3000 liradan fazla para harcamak uzeresiniz? dogrumu okudum ben?

Tarih: 29 Mart 2009, 00:38 - İp: 78.***.**5.227