gursar
gursar (üye)
İzmir / Amatör

D300 Taklit/sahte Cin Uretimi

Degerli Foto severler, spot piyasadan yani eski tabirle kacak bir D300 aldim ve sonrasinda diger bir spot satici bana D300'un cinde uretilmis sahteleri oldugunu ve ayirt etmenin cok zor oldugunu soyledi. Mantigim D300 gibi bir makinanin kasasinin taklit edilebilecegini fakat sensor ve isletim sisteminin taklit edilemeyecegini soyluyor, siz ne dersiniz, bu tip bir makina goren varmi? Varsa benim aldigimin gercek oldugunu nasil anlarim. Simdiden degerli yorumlariniz icin tskler.

Tarih: 13 Haziran 2008, 21:32 - İp: 85.***.**1.67
gursar
gursar (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaslar, Nikon Cinde uretim yapmiyor, THAILAND'da yapiyor, zaten benim sordugum soru Cinde uretim yapiyormu degildi, sahte yani taklit olanlardan bahsediyorum. Bende biliyorum bir cok firmanin cinde iscilik ucretleri ucuz oldugu icin uretim yaptigini ve kalite kontrolllerini kendi standartlarina gore kontrol ettiklerini, zaten bunu bilmeyende yok. Aldigimiz bir suru elektronik cihaz Cinde uretici firmanin fabrikalarinda yada kontrollerinde fason uretiliyor, boyle birseyden bahsetsem baslikta SAHTE / TAKLIT yazarmiydim...

Tarih: 14 Haziran 2008, 22:55 - İp: 85.***.**7.15
reventon
reventon (üye)
İstanbul / Amatör

Acaba Hayyam'da rastlanır mı böyle şeylere

Tarih: 16 Haziran 2008, 01:28 - İp: 195.***.**4.117
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Firma Patentli olduktan sonra ,parayı veren düdüğü çalar.
Mesela; BMV+Mercedes parçaları da orada yapılıyor..İmkânınız varsa atlayın bir Çin'e gidin görün.Neler yapılıyor..Hong kong'a da geçin.

Tarih: 16 Haziran 2008, 02:16 - İp: 88.***.**7.224
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam'dan spot alıyorsanız 1 sene dükkan garantisi isteyin. Hiçbir dükkan taklit bir makine için 1 sene dükkan garantisi vermeye cesaret edemez. Kaldı ki, Hayyam'da hiçbir dükkanın taklit makine satarak ismini tehlikeye atacağını sanmıyorum.

Tarih: 16 Haziran 2008, 07:32 - İp: 85.***.**6.130