gursar
gursar (üye)
İzmir / Amatör

D300 Taklit/sahte Cin Uretimi

Degerli Foto severler, spot piyasadan yani eski tabirle kacak bir D300 aldim ve sonrasinda diger bir spot satici bana D300'un cinde uretilmis sahteleri oldugunu ve ayirt etmenin cok zor oldugunu soyledi. Mantigim D300 gibi bir makinanin kasasinin taklit edilebilecegini fakat sensor ve isletim sisteminin taklit edilemeyecegini soyluyor, siz ne dersiniz, bu tip bir makina goren varmi? Varsa benim aldigimin gercek oldugunu nasil anlarim. Simdiden degerli yorumlariniz icin tskler.

Tarih: 13 Haziran 2008, 21:32 - İp: 85.***.**1.67
gursar
gursar (üye)
İzmir / Amatör

Kimseden bir yanit gelmedigine gore umdugum gibi benim D300 orjinal herhalde....

Tarih: 13 Haziran 2008, 22:55 - İp: 85.***.**1.67
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Diğer satıcının morali bozulmuş da benden al benimkiler he oricinal ayağına getiriyor olabilir.

D300 taklit edilebilir mi bilgim yok ama sanmıyorum.

D300 ü taklit edecek adamın yeni bir marka kurmasında bence bir sakınca yok

Tarih: 13 Haziran 2008, 23:01 - İp: 85.***.**5.105
gursar
gursar (üye)
İzmir / Amatör

Dogrusu bende ayni fikirdeyim ama bu cinlilerinde napacagi hic belli olmaz...

Tarih: 13 Haziran 2008, 23:06 - İp: 85.***.**1.67
roanwolf
roanwolf (üye)
Ankara / Meraklı

Bir ara gazetelerde bir haber vardı. 10. su çinde görüldü diye. Habere konu olan şey ise Enzo Ferrari'nin oğlu için yaptırıp. Bİrini sakladığı ve diğerlerini yakınlarına hediye ettiği bir ferrari modeli. Fakat 9 tane üretilen arabanın 10. su çinde bulunuyor sonra. Yani yapan çinlilerse ben herşeyi beklerim

Tarih: 13 Haziran 2008, 23:16 - İp: 81.***.**0.155
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

çinde bir milyar adam yaşıyo..bu şerefsizler aç kalmamak için her haltı yerler..geçtiğimiz günlerde EOS1D mark III'ün dahi sahtesinin yapıldığını ve fotoğrafını görmüştüm nette..kaldı ki D300' ü hayli hayli yaparlar..tabii sizin makine için sahtedir demiyorum yanlış anlamayın, ama yapılabilme ihtimali de yüksek..

Tarih: 13 Haziran 2008, 23:38 - İp: 88.***.**5.16
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili arkadaşlarım,
Nikon d300 makinenin sahtesi hakkında epeyce teori üretmişsiniz. beyninize ve klavyenize sağlık. Nikon veya bir başka marka bazı ülkelerde işçiliğin ucuz olması nedeniyle bazı makine aksamları veya aksesuarları ürettiriyorlar. Ancak, bu üretim yapan firmaların alt yapıları ve üretim tesisleri üretimi yaptıran firmanın kontrolundadır. kalite bakımından standartı tutturulamayan hiç bir parça bu markaların altında kullanılmamaktadır. Evet üretimler çinde veya macaristanda da yapılabilir ama kalite kontrolları ana firmaca denetlenir ve mamül ürün ana üretim fabrikalarının kalitesindedir. Bütün halinde bu makineyi sahte üretim yapıp piyasaya sürülmesi hayaldir. Ancak maketini yapabilirler bu makinenin. nerden alırsanız alınız tereddütsüz bir şekilde kullanınız. Sahtesi yapılacak kadar basit bir üretim değil bunlar.

Tarih: 14 Haziran 2008, 09:35 - İp: 89.***.**0.122
gursar
gursar (üye)
İzmir / Amatör

Afrikali ustad, bu makinalarin (Nikon D300 ve digerleri) hepsi Thailand'da uretiliyor ama benim demek istedigim, bazi parcalari yada kasasi Cinde uretiliyor acaba kalitesizmidir degildi, duydugum ve beni urkuten bu makinalarin kopyasinin cinde gayriresmi olarak yapilmis olabilecegi, ama hala aklim almiyor, kasa masa tamamda adamlar sensor, islemci, yazilim gibi teknoloji isteyen ve Nikon gibi firmalarin yillarca Ar-Ge calismasi yaparak geldikleri noktaya bu cekik gozlulerin bu kadar kisa surede nasil gelebilecegi...Son duyumum D300 kasasi icine D40X parcalari koyduklari ve dusuk maliyetle yuksek fiyata D300 sattiklari ama buda bence imkansiz, D300 alan herhalde ozellikleri aratirip almistir, yani kasa D300 ama ici D40X hemen anlasilir derim. Bir sekilde bu cin isi D300 leri varsa bulacagim ve bu forumda gozlemlerimi sizinle paylasacagim, benden once bu isi cozen olur ise lutfen bizide bilgilendirsin.

Tarih: 14 Haziran 2008, 12:45 - İp: 85.***.**2.141
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

afrikalı'ya katılıyorum..

Tarih: 14 Haziran 2008, 12:46 - İp: 81.***.**9.211
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bol bol çin malı telefonlar ve diğer muhtelif eşyaların ticaretini yapan arkadaşımla bu konuyu konuşmuştum
kısaca
'bu ürünlerin çinlisi yok' demişti bana. yani bilinen anlamda çinlisi
ama nikon gider çinde yaptırır o başka
örnek veriyorum
Kawasaki japon malıdır ama ucuz işçilik adına son seri bazı motorları tayvanda yaptırmıştır. 'kendi kontrolünde!'

Tarih: 14 Haziran 2008, 12:54 - İp: 78.***.**8.150
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

4 te 1 fiyatına aldıysan eğer fazla sorgulamaya gerek yok...

Tarih: 14 Haziran 2008, 12:57 - İp: 81.***.**4.127