gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

D300 İle Alınırmı?

Arkadaşlar,
Bir dostumda aşağıdaki set var,satmak istiyor, bende s3 var ve bu makinayı -
görüp birkaç kare çekince bunun fotograf çekmeyi seven ama buna çok fazla vakit ayıramayıp birazda benim gibi teknoloji fukarası birine fazla geleceğini
düşündüm, ayrıca makina bana büyük ve ağır geldi. Set şöyle;
D300 gövde
17-50 tamron
50 mm prime lens
28-90 macro
70-300 nikon lens ve bir sürü aksesuar
makinanın çok az kullanıldığını biliyorum ama çekim sayısı falan ne derseniz bilmem, makina ve lenslerde dışarıdan çok temiz gözüküyor.
Arkadaş bu set için 3000.tl istiyor, yazmamın sebebi tereddütlerime rağmen
makinanın performansını ve fotograf kalitesini görünce aklım kaldı.

Tarih: 2 Nisan 2009, 12:22 - İp: 88.***.**4.229
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Panctom,
Senin incelemeni okumuştum zaten, o arkadaşın S3 fotoğrafları gerçekden iyi.Canon ve Nikon a yakın olduğum doğru çünkü eskiden beri bunları duyduk hep, ama Sony gibi bir devin kötü bir ürün yapmasıda beklenmez.Aslında burada ekipman tartışması
yapmak istemedim çünkü size bir katkım olmaz , bir yerde okumuştum, bir fotoğrafın anlam taşıyabilmesi için teknik açıdan mükemmel olması gerekmez diye.Ama kabul etmek gerekir ki makina tartışmaları gerçekden heyecanlı ve eğlenceli oluyor bazı arkadaşlar arasında.

Tarih: 3 Nisan 2009, 08:59 - İp: 88.***.**4.231
foto_kasva
foto_kasva (üye)
Erzurum / Stüdyo Fotoğrafçısı

heheheh canonlara gittik :DDD
hayirli olsun kardesim almamissin herhalde

Tarih: 3 Nisan 2009, 13:44 - İp: 78.***.**3.68
buzveatesh
buzveatesh (üye)
Kocaeli / Amatör

Bütçe sorun değilse, makina ve lenslerde de sorun yoksa almanızı tavsiye ederim. D300 bana lüks gelir demişsiniz ama emekli olduktan sonra biraz üstüne düşer kendinizi geliştiriseniz belki D300 bile size yetersiz gelir Sonuçta vakit ayırmak önemli.

Tarih: 3 Nisan 2009, 15:22 - İp: 78.***.**2.200
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bana d300 ile öyle bir fotoğraf çekin ki..
ben o fotoğrafı sony A300 ile çekemeyeyim

hiç sanmıyorum. öyleyse neden bir çuval para vereyim?

Tarih: 3 Nisan 2009, 15:43 - İp: 88.***.**8.86
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Alınmaz o paraya o set. Boşver.
Arkadaşının telefonu varmı gibson bişey sorcektim.

Tarih: 3 Nisan 2009, 18:15 - İp: 85.***.**7.64
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Paktom,D300 ile kutuplarda çekilmiş kareleri gördünmü sitesinde..Para dökmüş emmiler orada çekim için,epey para..

Tarih: 3 Nisan 2009, 18:34 - İp: 88.***.**4.250
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Bende Pazarbey ne zaman mevzuya girecek diye bekliyordum, konu makinaya dondu cunku. Arkadas makinayi gitti gidiyora koyacagini soyledi ,ilgilenenler oradan takip edebilir. Bu arada ben bir fotografcilik kursuna gitmeyi ve daha sonra makinayi secmeye karar verdim.

Tarih: 3 Nisan 2009, 23:46 - İp: 88.***.**7.231
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

al gibson kaçırma bence.

Tarih: 4 Nisan 2009, 00:35 - İp: 85.***.**7.64
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-Pazaremmi ne alacaksın gene yahu..!!

Tarih: 4 Nisan 2009, 02:32 - İp: 88.***.**6.189
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

D300 gerçekden iyi makina ama gövdeyi ,lensleri ve diğerlerini çantasına koyunca küçük bir bavul gibi oldu, emeklilik sonrası çok sık uzun seyahatlere çıkmayı planladığım için zor olabilir.Yakında Amerika ya gideceğim ( çocuklar orada) D40 yada benzeri bir Canon yada Sony uygun ve iyi 2 lens bana yeterli gelecektir sanırım.Belki yanılıyorum, D300 temel fotoğrafçılık bilgileri dışında bu türden makinalara ve teknolojiye yatkınlık ve beceri istiyor gibi geldi. Canon S3 ü bile tam olarak çözememiş biri için tahmin edebilirsiniz zorluğunu, geçen gün lens değiştirmek bile 10 dakikamı aldı.

Tarih: 4 Nisan 2009, 12:48 - İp: 88.***.**4.176