gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

D300 İle Alınırmı?

Arkadaşlar,
Bir dostumda aşağıdaki set var,satmak istiyor, bende s3 var ve bu makinayı -
görüp birkaç kare çekince bunun fotograf çekmeyi seven ama buna çok fazla vakit ayıramayıp birazda benim gibi teknoloji fukarası birine fazla geleceğini
düşündüm, ayrıca makina bana büyük ve ağır geldi. Set şöyle;
D300 gövde
17-50 tamron
50 mm prime lens
28-90 macro
70-300 nikon lens ve bir sürü aksesuar
makinanın çok az kullanıldığını biliyorum ama çekim sayısı falan ne derseniz bilmem, makina ve lenslerde dışarıdan çok temiz gözüküyor.
Arkadaş bu set için 3000.tl istiyor, yazmamın sebebi tereddütlerime rağmen
makinanın performansını ve fotograf kalitesini görünce aklım kaldı.

Tarih: 2 Nisan 2009, 12:22 - İp: 88.***.**4.229
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

3000 TL şu anda yaklaşık olarak 1800 - 1900 USD gibi.

Spot piyasada Nikon D300 sıfır makine 1500 USD. Tamron lens 400 USD civarları dolayısıyla bu haliyle başa baş gelir. Diğer üç lens (fiyatlarını bilmiyorum) ve diğer aksesuarlar da yanınıza kar kalır.
Eğer makine temizse bence iyi alışveriş olur ancak Nikon D300 sizin için uygun mudur, gereğinden fazla bir makinamıdır,bütçenizi gereğinden fazla mı zorlamış olursunuz o ayrı bir konu.

Tarih: 2 Nisan 2009, 13:30 - İp: 78.***.**5.148
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bir dostumda aşağıdaki set var,satmak istiyor
niye satıyormuş sordunuz mu? ben şüphelendimde biraz.

Tarih: 2 Nisan 2009, 13:50 - İp: 81.***.**3.88
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Acikcasi neden sattigini sormadim ama bende vazgeciyorum galiba cunku benim gibi
sadece ani fotograflari ceken yada fotograf pesinde dere tepe dolasamayacak biri icin fazla. Aslinda giris seviyesi olan , tasimasi ve kullanmasi daha kolay bir makina daha uygun olabilir,dun amerikada 700 dolara 450d+lens bulmustum ,benim icin daha uygun olabilir.

Tarih: 2 Nisan 2009, 17:00 - İp: 85.***.**4.187
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Acikcasi neden sattigini sormadim ama bende vazgeciyorum galiba cunku benim gibi sadece ani fotograflari ceken yada fotograf pesinde dere tepe dolasamayacak biri icin fazla. Aslinda giris seviyesi olan , tasimasi ve kullanmasi daha kolay bir makina daha uygun olabilir,dun amerikada 700 dolara 450d+lens bulmustum ,benim icin daha uygun olabilir.

Tarih: 2 Nisan 2009, 17:31 - İp: 78.***.**5.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makine ve aksesuarlar kulaga hos geliyor fiyatta iyi..alınır tabiki perdesinde yada elektronik aksamında vs. bir sorun yoksa

ancak sizde farkındasınızki sizin için gereksiz bir harcama olacak..

Tarih: 2 Nisan 2009, 18:23 - İp: 78.***.**0.1
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ekipman gayet güzel, fiyat ta iyi..
hepsi sorunsuz ve sağlamsa ne ala..

ama ekonomik durumunuza göre düşünün derim.
bu bir hoby ve kendi amaçlarınız doğrultusunda hareket etmeniz lazım..

ama ekipman sağlam, fiyat gayet uygun..

Tarih: 2 Nisan 2009, 19:07 - İp: 88.***.**8.86
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Yazdiklariniz icin tesekkurler, aslinda soyle bir ikilemim var, yakinda emekli olacagim ve bir hobim olsun istiyorum, daha fazla vakit ayirabilecegimi dusunuyorum, ama D300 bana ileride bile fazla gelebilir ancak dogru olmadigini bildigim halde iyi makinayla iyi fotograf cekilir fikri benide etkilemiyor dersem yalan olur.Bunun herzaman mumkun olmadigini biliyorum, Canon S3 ile harika isler cikaran arkadaslar biliyorum bu sitede. Butce problemi yok ama genede hakkini verebilecegim bir makinam olmasini isterim ama D300 bu anlamda benim makinam degil sanki. Konu baska bir yere geldi , kusura bakmayin.

Tarih: 2 Nisan 2009, 19:55 - İp: 85.***.**4.187
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

evet, %100 haklısınız.
benim bir dostum var, white_way adlı üye..
canon s3 o da.. ama çektiği fotoğraflar muhteşem..

iş fotoğrafçıda bitiyor.

Ama bu demek değildir ki olay CANON S3'te..

Fakat d300 size aşırı lüks gelecektir. Ondaki özellikler modern bir ferrari gibi.. ama sizin ne işinize yarayacak asıl konu budur.

size ucuz ve çok iyi önerilerim:

1- canon 450d

2- canon 1000d

3- sony A300

Ben bu yazdıklarımdan sony a300 kullanıyorum.
bu makineyi kullanan bayağı bir üye var. Hatta sony a300 incelemesi diye bir konu açmıştım.

BURAYA TIKLAYIN VE OKUYUN DİLERSENİZ

Ama tercihiniz canon da olabilir. Ve bu makinelere ben kefilim, size en iyi fotoğrafı vermemesi için hiçbir neden yok.. hem ucuz, hem kaliteli 3 model de..
iş sizde bitiyor.

Tarih: 2 Nisan 2009, 20:21 - İp: 88.***.**8.86
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ne diyon bakem sen,paktom..

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:57 - İp: 88.***.**1.71
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

abi ona kalırsa, a700 var, a350 var daha..
ben fazla kalabalık liste olmasın dedim, az ve öz..

arkadaş ta nikona canona yakın gibi.. o yuzden 2 canon önerdim

Tarih: 3 Nisan 2009, 01:23 - İp: 88.***.**8.86