salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

D200 - 30 D Arasında....

Merhaba arkadaşlar. Biliyorum 30 d ve D200 ile ilgili çok şey yazıldı çizildi; ancak ben gerçek anlamda bu iki makina arasında kalmış durumdayım. d200'ün noise probleminin hangi asalardan itibaren başladığı, 10,2 megapixelin 30D'deki 8,2 megapixele göre bir avantaj sağlayıp sağlayamadığı ve kullandıkları sensörlerin hangi noktadan itibaren avantaj ya da dezavantaj sağladıkları hakkında detaylı bilgiler arıyorum. Bir de bu iki makina arasında çok değişken fiyatlar var. Bazı fotocularda D200, bazılarında ise 30D daha pahalı. bu neden kaynaklanıyor acaba? Her yönüyle değerlendirecek olursak sonuçta hangi body tercih edilmeli? Eğer bunlara cevap alamazsam direk gidip Canon EOS 1D markIII almayı düşünüyorum. Bu konulara hakim olan arkadaşlar umarım beni anlayışla karşılarlar ve cevap vermek zahmetinde bulunurlar. Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 2 Temmuz 2007, 16:44 - İp: 212.***.**2.137
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

amator bır kullanıcıysanız mark 3 almanızı cok tavsiye etmem boyle bir yatırıma bence gerek yok..
kimi d200 kimi 30d diyecektir..herkese gore artılar ve eksiler var..sizde artı ve eksilerinizi belirleyip ona gore davranın.
kişisel tercihim 30d olurdu..

Tarih: 2 Temmuz 2007, 17:05 - İp: 88.***.**3.206
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

30d hiçbir yanı ile d200 den daha kapsamlı bir makine olmadı olamaz.

bu kapsama ıhtıyacınız oldugunuda hıc dusunmuyorum. kendını beyenmıslık olarak algılamayın bunu.

mark a ıse hıc gerek yok....

Tarih: 2 Temmuz 2007, 17:49 - İp: 85.***.**3.59
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Body ve ergonomi mükemmel foto kalitsi=D200
Daha az ergonomi yüksek İSO performansı=30D

İki makinada çok seri serilik konusunda D200 biraz yani burun farkıyla önde olabilir ama foto kalitesi olarak İSO çok etkiliyor bunu onda da 30D önde

!d Mark 3 fazla gibi geldi bana yani piyasada onun üzerine yok eğer Gazeteci falansanız tamam derim ama ne iş yapacaksınız.

Nikon larda 800 den sonra green ler hissedilmeye başlanıyor

Tarih: 3 Temmuz 2007, 19:00 - İp: 88.***.**7.150
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bence bu iki makineyi birbiriyle ayni makineler gbi dusunun ikisi de cok kaliteli ve guzel makineler, tercih yaparken iki markanin objektiflerini goz onunde bulundurup ona gore birini secin. d200 30d arasinda su iyi bu iyi diye hic kafa yormayin. Canon ve Nikon objektiflerden hangisi size daha uygun ise buna gore karar verin. mesela ben Nikon kullaniyorum ama bazen keske Canon ile baslasaydim diyorum cunku Nikon'da istedigim aralik ve ozellikte bazi objektifler yok ama Canon'da var(ornek, 70-200 f/4 17-84 IS). bu demek degildir ki Canon daha iyi objektifler yapiyor. Nikon'un da kendine has cok guzel objektifleri var(ornek 18-200 VR), bunlara da bazi Canon kullanicilari gipta ile bakiyor olabilir
iyi aksamlar.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 22:07 - İp: 81.***.**7.8
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

D200 ile 30D arasında kalınmaz, paranız varsa tabii ki D200 alınır.
Nikon ve Canon o kadar uyanık ki, birebir rekabete girmemek için aynı seviye makine çıkarmıyorlar.
Örneğin kalite sırasına göre Canon 400D,Nikon D80,Canon 30D,Nikon D200,....Nikon D2x,Canon 1DSMarkII..

Tarih: 5 Temmuz 2007, 22:49 - İp: 88.***.**9.118
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

murgur o aralara bir yere birde 5d ekle

Tarih: 5 Temmuz 2007, 23:04 - İp: 88.***.**4.254
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba cmos sensorun tartışmasız ccd den daha iyi olduğunu söyleyebilirim ccd 20 kare fotograftan sonra yavaş yavaş ısınmaya başlar ısınan sensor daha fazla parazit üretir ve daha fazla enerji harcar onun dışında d200 kullandım ve ergonomisini ben beğenmedim sol üst tafartaki tekerlek (seri çekim tek kare gecikmeli çekim vs.) değiştirebilmek için aynı anda yanındaki düğmeye basman gerekiyor.Bu çok kötü olmuş.menü ilerlemek,fotograflara bakmak vs. için 30d deki tekerlek sistemi mükemmel bir ergnomi bence,bi deneyin derim d200 ün ergonomisi biraz rahatsız edici.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 18:30 - İp: 85.***.**6.138
  • 1