erbil7
erbil7 (üye)
İstanbul / Amatör

D-slr Seçim Sorunu??

Arkadaşlar kendime giriş seviyesi bir D-SLR makine bakıyorum.
Önce pentax K100D düşünüyordum fakat fiyat olarak Canon 350D ve Nikon d50
hemen hemen aynı (USA fiyatları yaklaşık 550$ kit) E bunlarda büyük markalar CANON ve Nikon Yani. Anlayacağınız iyice kafam karıştı ve kararsız kaldım. (off ne zormuş birde Objektif seçimi var daha sonra)
Siz olsanız hangisini alırdınız? Neden?

Saygılar....

#erbil7' tarafından 21.12.2006 21:28:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Aralık 2006, 21:25 - İp: 81.***.**1.177
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

hic dusunme nikon d70s al derim . birde sigma objektif ırsın 18-70 2,8 diaframli... d 70 s bulamassan d 80 alırsın. ama canon eos 350 d alma derim. varsa paran 60 d veya 5d alırsın. yoka nikon al am d 50 olmasın... neden sorusunun cevabı soyle:

nikon daha profesyonel bir bodye e sahiptir. ve d70s veya d 80 hangisini alırsan al, uzrindeki digital ekran(harici) tum ayarlarını pratik olarak yapabilirsin. fiyat olarak d 70s daha uygun . lens olayınıda sigma ile çöz derim. simdi fiyatı hesaplayamıyorum ama ya canon un ust modelleri yada nikon d 70-80. baska kafanı karıstırma derim....

Tarih: 24 Aralık 2006, 00:23 - İp: 88.***.**5.78
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Ben vakti zamanında D 50 de karar kılmış lakin maddi durumların uygun olamamasından ötürü bu kararımı ertelemiş biriyim. Şu anda da daha yeni teknolojiler çıktığı için kararım da yeni oldu ve K 100 D de karar kılmış bulunuyorum. Bahsettiğin makineleri sadece büyün firmalar olduğunu düşündüğün için listene dahil ettiysen diğer markalara hiç bakmadan git al birini derim. Ama yok kalite fotoğrafları ve benim hoşuma gitmesi ön planda dersen K 100 D bu noktada iyi bir seçim bana göre. K.etkisi D70s ya hu D80 demiş. D70s de eski teknoloji fakat giriş seviyesinde olan birine yetecek bir makine. D 50'nin noise performansı daha iyi görülse de kaliteli fotolar verebilen bir makine. D80 için diyebileceğim fiyatı senin adına zorlayıcı olabilir yoksa kalitesine lafım yok diyemem de zaten, her şeyiyle profesyonel ama amatöründe uyum sağlayacağı bir makine bana göre tabi... Pentax ve Sony gibi markalar son ataklarında bu büyükler diye söylenen iki markadan bir adım öne geçti. İki markada bodylerine titreşim önleme sistemi koydular. Yani alacağın bütün lensler SR sisteminde olacak. Bu büyük bir avantaj çünkü İS li ve VR li lenslerin el yaktığını herkes söylüyor. Ayriyetten Sony ve Pentax'ın lenslerinin de ucuz olması gözden kaçmamalı. O yüzden iyi ölç biç kararını ona göre ver ve bunları mutlaka hesaba kat. Bunlar fotoğraf kalitesini doğrudan etkileyen şeyler.

Tarih: 24 Aralık 2006, 07:25 - İp: 88.***.**4.11
acemi46
acemi46 (üye)
Kütahya / Meraklı

nikon D 80

Tarih: 25 Aralık 2006, 14:57 - İp: 88.***.**2.10
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

selam erbil7

eğer makineyi belli bir süre kit objekrifleri ile kullanmayı düşünüyorsan, tecrübe ve araştırmalarıma göre , pentax kit objektifleri canon 350d ve nikon d50 den daha başarılı diyebilirim. ayrıca pentax body üzerindeki SR özelliği ve 2.5 inch lik ekranı ile göz dolduruyor

ben olsam pentax k100d alırdım....ki aldım

Tarih: 25 Aralık 2006, 15:32 - İp: 88.***.**9.127
  • 1