karakuzu
karakuzu (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

D 70

arkadaşlar teknosanın saattığı nikon d 70 alan varmı makinanın lns nasıl ben bulunduğum yerde teknosa yok acaba ğidip alan yada inceleyen arkadaşlar varsa ban bilği vere bilirlermi şimdilik en ucuz orda buldum yani internetten özell
kle lns hakkında bilği istiyom çünkü linsiyle bilği verilmemiş

Tarih: 13 Mayıs 2005, 19:29 - İp: yok
enderonur
enderonur (üye)
Ankara / Meraklı

yurt dışı garantili D70 var sıfır ambalajında fiyatı 1000 dolar
D70 ile kullancağın yegane lens ise 24-85 f2.8 oda 625 dolar

Tarih: 13 Mayıs 2005, 22:14 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

arkadaşlar iyi araştırın nikon d 70 iyi makina

Tarih: 17 Mayıs 2005, 21:47 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Görmeyeli insanlar epey saçmalamaya başlamış sitede.
Arkadaşlar ne demek "... makinayla kullanacağın yegane lens 24-85" ?Allah için biraz gerçekçi olun. İnsanlara yardım edeceğim derken insanların aklını karıştıracak ve onları hedeflerinden saptıracak yanlış cevaplar vermemeye dikkat edelim! Zaten kendimden biliyorum, insan makinayı alana kadar araştırma ve karşılaştırma yapmaktan kafayı yiyiyor, bir avuç aklını yitiiriyor, bir de kalanını verdiğiniz yanlış cevaplarla siz mahvetmeyin.
Arkadaş bir kere Teknosa en ucuz diyorsan hata ediyorsun. Ben de 3-4 ay önce D70 aldım, iyi araştır.
TeknoSa da verilen lens (yanlış hatırlamıyorsam 28-105mm)
burada daha önce konuşulduğu üzere pek te iyi bir lens değil. Fiyatından da bakarak bunu rahatlıkla anlayabilirsin zira neredeyse nikonun en ucuz lensi.
Lens konusuna gelince Nikonun ürettiği lenslerin %90'ını(rakam yanlış olabilir ama yakın bir yüzdelik dilim olması lazım)
makinayla kullanabilirsin. 18-70, 24-85,80-200 gibi zoom lenslerin yanında 105 mm. 50mm gibi sabit odaklı lenslerde kullanabilirsin. Yani öyle tek lens için makina üretilmez.
Kısaca sen biraz daha araştır ve o lensten uzak dur.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 23:26 - İp: yok
ugur photo
ugur photo (üye)
Ankara / Firma

selam..!
stüdyo fotoğrafçısı isen benim sana tavsiye edeceğim tek lens nikon 24-85 f:2.8

teknosanın sattığı 28-100 lens, sırf makine lenssiz satılmasın ve üstünde bir lens olsun diye, konulmuş bir aksesuar..!
ucuz ve kalitesi..! sonra pişman olur ve elinden çıkaramayabilirsin!

ben bir malzemeciyim ve D70 ve diğer her türlü stüdyo malzemesi için uygun fiyat veririm

saygılar.
Uğur Kocaoğlu
Uğur Dijital Photo-Video&Stüdio
0312 425 4270
0532 314 7280
[email protected]

Tarih: 18 Mayıs 2005, 11:27 - İp: yok
ugur photo
ugur photo (üye)
Ankara / Firma

sevgili crussor..!
dikkat ederseniz, karakuzu, bir stüdyo fotoğrafçısı ve onun işin yanilmıyorsam,vesikalık,gelin-damat,portre gibi, paraflash la çekilen fotoğraflar..! dolayısıyla 18-70 80-200 gibi lenslerle çok zorlanır... hele ki f değeri 2.8 olupta alabileceği en ucuz fiyatlı lens takdir edersinizki, 24-85 dir..! bu sebeple arkadaşımıza bu lensi önerdim. (tamamen kendi tecrübemle)
muhakkak ki her marka birçok lens yelpazesi sunuyor, tek bir lens diye birşey yok ama öncelik amaçta..! bu arkadaş stüdyo fotoğrafçısı..!
saygılar...

Tarih: 18 Mayıs 2005, 11:36 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Ender onur ya da ugur photo,
Sanırım iki isminiz var, onun için böyle hitap ettim, stüdyo çekimleri hakkında tecrübem olmadığı için 24-85 uygun mudur değil midir bilemem ama sanırım ortada bir yanlış anlaşılma oldu.
Kara kuzu eğer stüdyoda kullanmak için soruyorsa o zaman ben yanlış anladım, ama yine de tek bir lense odaklanmak biraz yanlış gibi geliyor bana. Yani tanıdığım pek çok fotografçı tele-zoom lenslerle çok güzel portre fotografları çekiyorlar vs.
Yani illa ki bu demek biraz zor. İhtiyaç belirler ne kullanacağımızı. Siz tek bu lens kullanılır deyince sanırım zincirleme yanlış anlaşılma oldu ya da ben yanlış anladığımı sanıyorum, aklım karıştı ya, neyse.

Tarih: 18 Mayıs 2005, 11:58 - İp: yok
ugur photo
ugur photo (üye)
Ankara / Firma

sevgili crussor..!

karakuzunun stüdyo fotoğrafçısı olduğunu anlamak için, mesajında belirtmesine gerek yok, adının altında kocaman yazıyor,nasıl ki senin adının altında amatör yazdığı gibi..!
bu arada ender onur başka ugur photo başka...!
ben firmayım ve, insanların ihtiyaçları doğrultusunda malzeme temininin en uygun ve en iyi fiyatla edinmeleri taraftarıyım..! bu sebeble diğer stüdyoların en çok tercih ettiği lensi karakuzu arkadaşımızada tavsiye ettim,aynen enderonur arkadaşımızın yaptığı gibi..!
saygılar..!

Tarih: 20 Mayıs 2005, 21:54 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

uhur photo sana hatılıyorum. lens olarak nikonun 24 85 f 2.8 objektifi stüdyo için en iyisi bende kullanıyorum saygılar

Tarih: 21 Mayıs 2005, 14:25 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

herkese selamlar..

bilgisizligimi ve cahilligimi mazur gorun lutfen, neden 24-85mm f/2.8 studyo fotografciligi icin en uygun lenstir, teknik acidan aciklayabilirseniz sevinirim.

#dadanagast' tarafından 21.05.2005 17:14:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2005, 17:13 - İp: yok
  • 1