karakartal1903
karakartal1903 (üye)
Bursa / Amatör

D 5000 Kullanan Varmı?

Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 1 hafta önce Nikon D5000 aldım.Fotoğraf merakım yeni başladı yani amatör bile sayılmam aslında.D5000 kullanan arkadaşlarım varsa makine hakkında olumlu ya da olumsuz yorumlarını benimle paylaşırlarsa sevinirim.Şimdiden ilginine teşekkürler.

Saygılarımla,

Ozan Arif DEMİRTAŞ

Tarih: 15 Kasım 2010, 20:09 - İp: 85.***.**8.10
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yozkan kutuda yazı olsa ne olur,
bizim ülkede insanlar, sigara içilmez tabelası altında sigara içiyor bukadar uzak okumaktan.

burada arastırma yapmaya gelenlere de, govdede af motoru yok bu makinede yazdıgımızda kimse anlamıyor uzun uzun bunun neye yol acacagını anlatmak gerekiyor.
onlarca yazı okudum benim makinemde bu lens neden calısmıyor diyen,adam makineyi almış,lensi almış, hala haberi yok govdede motor olmadıgından.
işte acemi kullanıcı budur.

fırsatı bulan elindekini geçirmiş adama...

kaldı ki ben d3000-d5000 satılmasında demiyorum, ama bunları alacak adamlara bilgi verilsin.
EKSİK bir makineyi sırf ustunde nikon yazıyor diye EKSİKLERİNE ragmen muadillerinden PAHALI alacagını bilsin adam.
sonra ne alırsa alsın kime ne.

İDDAMIN ARKASINDAYIM

D5000 UZERİNDE NİKON YERİNE PENTAX-SONY HATTA CANON YAZSA YERİN DİBİNE SOKULURDU BİZZAT NİKONCULAR TARAFINDAN.

Tarih: 17 Kasım 2010, 15:43 - İp: 92.***.**4.90
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

haklısın, tutup onu mu okuyacak sanki..

umarım diğer firmalar örnek almazlar maliyet düşürme açısından...

Tarih: 17 Kasım 2010, 16:11 - İp: 213.***.**9.110
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

maliyet düşürme açısından

İşte işin altında yatan neden de bu, maliyeti düşürmek, KENDİ YARATTIĞI EKSİKLİĞE yine kendi derman olup cıkardıgı motorlu lensleri satıp daha fazla gelir elde etmek.
ama ortada bir sorun var.

maliyet düşüyor, kullanıcıya yansımıyor. nikon hala digerlerinden daha pahalı satıyor EKSİK makinelerini.
yani bu fiyatı düşürmek için maliyet azaltma çabası degil, karı arttırmak için bir maliyet azaltma çabası.

o gözlerini kapatacak kadar fanatik oldukları firmanın sadece diger bok attıkları gibi kar amaclı bir ticari işletme oldugunu aslında onları zerre umursamadıgını anlasalar kabullenseler aslında kullanıcıları ortada sorun kalmayacak.
kimse demiyor mu içinden kardeşim neden böyle birşey yapıyor bunlar diye????
neden durgun suyu bulandırıyor bu adamlar demiyormu hiçkimse???

nikon fanatizmine yakalanmamış sanslı kullanıcıları tenzih ederim

Tarih: 17 Kasım 2010, 16:54 - İp: 92.***.**4.90
ua_34
ua_34 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben kullanıyorum 4 gündür ve harika bir makine döner ekranı olsun,ele oturuşu olsun,AF olayına gelince.üzerindeki 18-55 Af motorlu lenste bile Manuel modda kullanıyorum manuel netlemek daha hoş ve uygun benim için.

Tarih: 17 Kasım 2010, 22:19 - İp: 78.***.**5.82
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

arkadaşım makinan hayırlı olsun güle güle kullan güzel bir makina almışın nikon marka üstelik hiç şikayet yada olumsuz tarafını görme moralini bozma ve kullan bak gajin arkadaşında nikon 1000d modeli var bir kaçyıldır kullanıyor ve hiç şikayet etmiyor,güzel fotoğraflar çekiyor.

Tarih: 17 Kasım 2010, 23:54 - İp: 78.***.**3.201
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Zeysil son noktayi koymussun yine.Gaijinin makinasini karistirmissin ama...

Tarih: 18 Kasım 2010, 08:54 - İp: 221.***.**6.23
karakartal1903
karakartal1903 (üye)
Bursa / Amatör

Değerli yorumlarını benimle paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.İlk fotoğrafımı ekledim galeriye.Olumlu olumsuz tüm eleştirilerinizi merakla bekliyorum.Şimdiden ilginize teşekkürler.

Saygılarımla,

Ozan Arif DEMİRTAŞ

Tarih: 18 Kasım 2010, 16:51 - İp: 85.***.**7.160
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

D 5000 Kullanan Varmı?
var
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=46977

Tarih: 18 Kasım 2010, 18:33 - İp: 85.***.**6.143