tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

D 40 Vs 400 D

Arkadaşlar şaka gibi ama hala makine alamadım, aslında kararsızlıktan değilde parasızlıktan oluyor bunlar.Fakat şu D40 ı baya inceledim çok iyi bir fiyata çıkacakmış herhalde,hatta 400 D' den biraz daha ucuz olabilir. Ama hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum aradaki az farkla 400 D alayım diyecegim ama Nikon D40 daha teknolojik gözüküyor gerçekten yok yok süper sanki, dez avantajlarıda var tabi sadece AF S objektiflerle çalışıyor olması ve 3 noktadan netleme yapıyor olması.Megapixeli bana yeter walla sizce ne yapmalıyım test fotoğraflarıda fena değil bu arada D40' ın . Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 22 Kasım 2006, 01:05 - İp: 81.***.**1.158
onderkoksal
onderkoksal (üye)
Ankara / Amatör

Merhabalar...

3 yıl içinde 2 kere niyetlendim DSLR almaya. Hepsinde de en az 1-2 ay araştırmıştım ama maddi olanaklardan dolayı hep direkten döndüm. Bu sefer %95 alıyorum galiba ve çok az araştırdım. D40' a siparişi yarın vercem inşallah, www.ritzcamera.com'dan. Umarım stok sorunu çıkmaz, çünkü makinayı getirecek arkadaşım ayın 12'sinde dönüyor.

Tarih: 30 Kasım 2006, 17:45 - İp: 85.***.**3.142
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

WALLA Dadanagast hocama katılıyorum Türkiye fiyatları çok acayip, D40'ı 400D fiyatına satarlar mı, satarlar haaa belli olmaz bizde ne yapar yapar dışarıdan alırız , adamın asabını bozmasınlar umarım baya uygun fiyata çıkar da artık makineleriniz, Ömer hocamızda iyi kafa bulandırdı söylemek lazım, ama eskimedi mi yaw D50 ?

Tarih: 30 Kasım 2006, 18:10 - İp: 81.***.**6.166
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet, eger ki pahaliya satarlarsa sen de disaridan alirsin.. canon, nikon; valla sinirlendirmeyin bizleri, bakin duyun..
....
tolga aslinda bu d40'in bir 50mm f/1.8 lensiyle kullanilamayacak olmasi da hic hos degil.. d50'de sorun yok.. ama o da eskidi..
d40'a karar ver, eger ki makineni varolan af-s lenslerinden baska lenslerle kullanmayacaksak, ihtiyac gormeyeceksen..
yoksa 400d'yi al.. canon dslr'larda yok su lensle calismaz gibi sorunlar yok..

Tarih: 30 Kasım 2006, 20:04 - İp: 86.***.**0.120
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba dadanagast.
evet pek uğramadım buralara. bana biraz karışık geliyor ortamın hızına ayak uyduramıyorum

d40 bana kalırsa, başlangıç makinesi olarak değil, işini bilen, ve ihtiyacı olanlar için iyi bir makine opsiyonu. en küçük nikon slr ve gayet kullanılası.

bir de d50 türkiyede d40tan daha ucuza alınabiliyor o yüzden

Tarih: 1 Aralık 2006, 13:36 - İp: 85.***.**0.52
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

d40 bana kalırsa, başlangıç makinesi olarak değil, işini bilen, ve ihtiyacı olanlar için iyi bir makine opsiyonu.

neden omer oyle dusunuyorsun?..
baslangic icin olmayan bir dslr'a neden bir 50mm gibi lens takilmiyor, garip oluyor bu bence..

Tarih: 3 Aralık 2006, 23:00 - İp: 86.***.**0.120
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

50mm makinesi değil çünkü.

tabii bu benim düşüncem.

hafif ve küçük makinelerin önemli olduğu, en az iki makine ve zoom lensin gerektiği ve daima af-s lenslerin kullanıldığı fotoğrafçılık dalları için çok iyi bir makine oldu bence.

Tarih: 4 Aralık 2006, 02:02 - İp: 88.***.**3.18
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aslinda dogru soyluyorsun omer.. olaya iki makineden biri olarak bakmamistim..

Tarih: 4 Aralık 2006, 03:38 - İp: 86.***.**0.120
onderkoksal
onderkoksal (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar D40'ım birkaç saat içinde Amerikada'ki arkadaşımın eline ulaşmış olacak.

Acaba sıfır bir makina için dikkat edilmesi gereken hususlar varsa belirtebilir misiniz? Çünkü getirirken gümrük için kutusundan çıkarması gerekebilir.

Teşekkürler...

Tarih: 7 Aralık 2006, 17:19 - İp: 85.***.**3.142
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ne zaman çıkacak bu d40 yaa? Bi gördüm, tam benim aradığım makine dedim.
Aylardır s3 mü, h5 mi, 9500 mü diye araştırıp duruyodum. Bugün d40 ı gördüm, inceledim. İşte dedim bu benim makinam.Ama türkiyeye daha gelmemiş. Ne zaman gelecek ki?

Tarih: 8 Aralık 2006, 03:05 - İp: 85.***.**4.65
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

sayın xder,

eline ulaşınca bir iki deneme çekimi yapsın. öyle yeni ürün testi gibi demiyorum da, hani hakikaten çalışıyor mu gibi.
yeni de olsa üretim hatası olmayacak diye bir şey yok.
bir fotoğraf çeksin, bilgisayara atsın.
neden demeyin. nolur nolmaz.

bir de kutusunu getirmesin hiç. yalnızca boşa yer kaplar, belki de gümrük problemini o zaman yaşarsınız.

koysun çantasına getirsin makineyi. gümrükte sorarlarsa "benim makinem" der, kimse de bir şey diyemez. amakutusuyla falan görürlerse pek inanmayabilirler :D

Tarih: 8 Aralık 2006, 18:29 - İp: 84.***.**7.165