cheetah
cheetah (üye)
Konya / Amatör

D 300 Ve Nikkor Af-s 17-55mm F/2. 8 G If

Arkadaşlar Yabancı bir sitede Nikon D 300 ve Nikkor AF-S 17-55mm f/2.8 G IFDX ED lens ile 8 Gb lık SanDisk 990 Euroluk fiatla satıyorlar. Kargo ücreti de 60 dolar. Bu fiata d 300 ve bu lens olur mu, Makina ve lens sıfır olduğunu söylüyor. Bu konuda bir bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi?
Teşekkür ediyorum.

Tarih: 15 Temmuz 2009, 20:16 - İp: 88.***.**1.32
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

site ingiltere kaynaklımı?

bu fiyata o makine olmaz..
dolandırıcılıktır buyuk ıhtımalle..

Tarih: 15 Temmuz 2009, 20:25 - İp: 78.***.**7.245
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben olsam ucuz satan sitelere girerdim ve bakardım bu makinanın fiyatına.
bir gövdeye bakardım
birde lense
birde karta
eğer dünyaca enucuz diye bilinen sağlam kaynaklardan bile ucuza satılıyorsa sitenin tipide güven vermiyorsa direk kaçardım oradan.
riske girmek istiyorsanız ödeme şartlarında sizin mağdur olmamanızı garantileyen sistem varsa orada bence deneyin.
örneğin:
gittigidiyorda ödeme yaparsınız mal gelir beğenir ve onay verirseniz para satıcıya aktarılır.
beğenmezseniz yada işin içinde katakulla varsa paranızı geri alma şansınızda vardır.
bunun gibi sistemle çalışıyorsa denemeye değer.

ama ben denermiyim?
Ebay-amazon-gittigidiyor gibi sitelerden ucuzsa ucuzsa koşarak kaçarım.

en kötü ihtimali düşünerek alışveriş yapınız. Gerekirse paranoyak derecesine çıkın.
yaşanan sorunlarda uluslararası meselesi olduğu için işleriniz yada hakkınızı aramanız uzun sürer. Yaşanan ufak bir ters olayda bile direk bankayı arayın. Olayı anlatın hesabı dondurun.
Bir tanıdık kredi kartı mağduru olmuştu 7 milyar alışveriş yapılmış çıkmıştı. Halbuki okadar alışveriş yapılmamıştı. Direk bankayla konuşuldu ve banka borcun %50sini ödemeyi kabul etti.
yani ters giden bir olay sonucunda 7 milyar borç çıkıyor derdinizi anlattığınız için incelemeye alınıyor gerekli görülürse size destek sağlanıyor. Örnek olayda olduğu gibi. %50
bilin diye anlattım

Tarih: 16 Temmuz 2009, 05:59 - İp: 88.***.**4.52
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

ABD fiyatları avrupadan daha ucuz ve sadece 17-55 F/2.8'in fiyatı ABD'de 1250 dolar.
D300 şu anda ABD'de 1650 dolara satılıyor.
Sakın bulaşmayın derim

Tarih: 16 Temmuz 2009, 09:33 - İp: 193.***.**9.53
cheetah
cheetah (üye)
Konya / Amatör

Arkadaşlar öncelikle bana yanıt veren herkese teşekkür ederim. Sitenin ismi Sahibinden.com'a ilan vermiş. Lokasyon olarak da London demiş. Bu ve bir başka sitenin linkini veriyorum. İncelemeniz de yarar var. İnceleyip beni de bilgilendirirseniz sevinirim. Tekrar herkese teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/nikon_d300_nikon_nikkor_af-s_17-55mm_f_2_8_g_ifdx_ed_sandisk-25WQQaXQQ15191329WQQpXQQdisplayitem

http://www.turkiyeilan.com/detail.php?setlang=ger&id=86868

Tarih: 16 Temmuz 2009, 10:54 - İp: 88.***.**4.217
skn
skn (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm.antalya stüdyo fotoğrafçısıyım.d 300 bende de var.karacasuludan aldım 6 ay önce.sadece badiye 3500 tl verdim.bence o makinada bir şike var.

Tarih: 17 Temmuz 2009, 12:36 - İp: 88.***.**3.113
kullanıcı
kullanıcı (üye)
İstanbul / Amatör

bu ilan fake...

Tarih: 23 Eylül 2009, 02:24 - İp: 94.***.**9.35
  • 1