kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

Ciddi Bir Yardım Lazım

merhabalar
kısa bir zamana kadar fotoğrafçılık hobimi çok çok amatör olarak kompakt makinelerle gidermekteydim fakat bu işi biraz geliştirmek için dijital bir slr almak istiyorum şu an için bütçem 1000 ytl belki biraz daha fazla belki biraz daha az .
beni sorunsuz bir şekilde idare edebilecek çeşitli lensleri rahat kullanabileceğim bir makine önerebilirmisiniz acaba?
canon eos 350d ve 400d sanırım benim alabileceğim fiyatlarda birbirinden pek farklı değil gibi duruyorlar bunun dışında başka bir marka olabilirmi? canon eos350d yeterli bir makinemi ?
şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Tarih: 29 Mayıs 2008, 00:07 - İp: 88.***.**8.187
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

şimdilik bu iki makine yeterli yinede 400d 350d den iki yil önde gözüküyor bir üst mödeli karar sizin ben 400d yi alırdım

Tarih: 29 Mayıs 2008, 00:20 - İp: 85.***.**3.211
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

başka bu kalitede tavsiye edebileceğiniz makine varmı acaba?
ayrıca 350d ve 400d de lens değişimlerinde sıkıntı yaşanırmı ?

Tarih: 29 Mayıs 2008, 00:33 - İp: 88.***.**8.187
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

DSLR makinalarda lens degisiminde hic bir sikinti yasamazsiniz...Benim size bir onerecegim DSLR de sony A100 dur..giris seviyesi icin cok uygun bir makinadir..

Tarih: 29 Mayıs 2008, 01:09 - İp: 217.***.**3.133
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

sony a100 ü ilk defa duydum başka arkadaşlarında bu makine hakkında yorumunu bilmek iyi olurdu ayrıca slr makinelerde lens değiştirme sorunu olmaz demişsiniz ama nikonun bazı modellerinde bu sorun oluyor diye duydum gerçekliğini bilmiyorum tabiki

Tarih: 29 Mayıs 2008, 10:06 - İp: 88.***.**2.247
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

canon eos 400d almayı aklıma koymak üzereyim ama hala kararsızım diyebilirim
son önerileriniz nedir acaba?

Tarih: 29 Mayıs 2008, 12:10 - İp: 88.***.**2.247
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

arkadaşlar yapılan bir öneri tamamen kafamı karıştırmış durumda pentax k10d öneriyi yapan bir fotoğrafçı kendisi makinenin canon 40d 'ye rahatça kafa tutabileceği gibi birşey söyledi ama tabi siz daha iyi bilirsiniz diyorum

pentax k10d vs canon eos 400d

sizden bir yardım bekliyorum kısa bir zamanda makineyi almam lazım çünkü bu gidişle ve bu kararsızlıkla birşey alamayacağım herhalde bunu ne kadar kısa sürede halledersem o kadar iyi olucak gibi duruyor ,şimdiden teşekkürlerr

Tarih: 29 Mayıs 2008, 17:44 - İp: 85.***.**4.170
onry
onry (üye)
İstanbul / Meraklı

pentax hakkında birşey diyemeyecegim.
canon un eski modelleri yerine sony nin yeni cıkardığı a200 modelini kullanabilirsiniz. sony a100, a200den üstün bir makine olmamasına rağmen eski bir model ve fiyat olarak a200den daha yuksek.
a200 ün fiyatı g.ld bilgisayarda 17-70 kit lens ile birlikte 1100 ytl civarında olması lazım. lens konusuna gelince de sony ile sıkıntı yaşamayacaksınız.
forumda a200 için konuşulanlara bir göz atın derim.

Tarih: 30 Mayıs 2008, 03:11 - İp: 85.***.**4.63
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

merhabalar
hepinize teklifleriniz için teşekkürler
bütçemi 1500 ytl civarına çıkardım
sizce hangi makine ? :D kafayı sıyırmak üzereyimde

Tarih: 30 Mayıs 2008, 10:46 - İp: 81.***.**9.54
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bana sorarsanız SLR makine almadan önce biraz fotoğrafçılığınızı geliştirmeniz daha iyi olur. Eğer en basit kompakt makinelerden birini kullanıyorsanız ve şimdiye kadar sürekli otomatik modda çekim yapmışsanız SLR'ye alışmakta çok zorluk yaşayabilir ve bu işten soğuyabilirsiniz.

Ben de SLR'ye yakın zamanda geçiş yaptım ve daha önce bir kompakt, bir de SLR-like makine kullandım. Kompakt makinemde bile çok sayıda manuel çekim yapmıştım. Ama ona rağmen yeni makinemde istediğim görüntüleri elde etmem hemen olmadı.

Bendeki Canon 450D'de otomatik modda JPEG çektiğiniz zaman elde ettiğiniz görüntü kompakttan çok farklı olmuyor. Hatta renkler vs daha kötü oluyor diyebilirim. En iyi sonuçları manuel/yarı-otomatik modda RAW formatında yaptığım çekimlerde elde ediyorum.

Bence şimdilik çok yatırım yapmayın, bir SLR-like makine alın ve kendinizi özel modlarda çekimlere alıştırın. SLR'lerdeki gibi sonuç verememesine rağmen bu makineler SLR'lerin sunduğu bir çok çekim tekniğini sunuyor. Diyafram öncelikli, enstantane öncelikli, tam manuel, vs.

Benim tavsiyem şimdilik Canon S serisi, Sony H serisi veya Nikon P-80 (bunun piyasaya çıkıp çıkmadığını bilmiyorum) modellerini düşünün. Daha sonra kendinizi geliştirip bu makineleri kendiniz yetersiz görmeye başlayacak, size neyin lazım olduğunu bilecek ve ona göre SLR modelinizi kendiniz seçeceksiniz.

Tarih: 1 Haziran 2008, 16:09 - İp: 192.***.**4.219
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

arkadasim bencede a200 tercih etmelisin 1100 ytl civarinda cok uygun

Tarih: 1 Haziran 2008, 16:56 - İp: 81.***.**3.0