volkans
volkans (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon400d,olimpuse400,nikon

arkadaslar saun kulladıgım canon s2 yerıne artık dslr makıne almak ıstıyorum.bıraz arastırma yaptım ve olımpuse400,canon400d ve dıkon markaları arasında kararsız kaldım.canon 400d 1.550 ytl,olımpus e 400 2 objektıfle bırlıkte kıt halınde 1.400 ytl.ılerıye donuk olarak sızın goruslerınızı alabılırmıyım.kullanan veya deneme yapmıs arkadaslardan tavsıye beklıyorum.bahsettıgımız makınaların cektıgı resımlere nasıl olusabılırım.ılgınıze tesekkur ederım.

Tarih: 27 Şubat 2007, 15:22 - İp: 85.***.**4.254
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

iki makininde incelemesini yapmayı düşünüyorum. İlerleyen zamanda detaylı bilgi verebilirim. Şu an birşey söylemem zor.

Tarih: 27 Şubat 2007, 16:14 - İp: 212.***.**0.50
logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam...
Ben Canon Eos400D kullanıyorum ve çok memnunum...
Olympus E400 hakkında bir şey söyleyemem ama D-Slr bir makinaya geçeceksen bundan sonraki yatırımlarını buna göre yapacağını unutmadan geç derim...Lensler,aksesuarlar,yedek parça ve teknik servis vb.... gibi...

#logy' tarafından 27.02.2007 16:18:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2007, 16:17 - İp: 85.***.**4.196
volkans
volkans (üye)
İstanbul / Meraklı

ıkısı arasındakı farkları beklıyorum x tolga.ilgine tesekkur ederım.

Tarih: 27 Şubat 2007, 16:42 - İp: 85.***.**4.254
volkans
volkans (üye)
İstanbul / Meraklı

slm logy.5 mp canon s2 kullandıgımı tekrar belıteyım.dslr makınayı ılk defa kullanacagım.400dde cesıtlı ortamlarda cekılen resımlerı gorme sansım varmı nereden temın edebılırım.s2 den sonra dslr den beklentılerım cok fazla acıkcası.alabılıcekmıyım.ayrıca sırkecı ve hayyam pasajınada gıttım ve pıyasa canon uzerıne donuyor.sureklı bady degıstırmeyecegıme gore canon daha mantıklı gıbı.pekı sen canon 400d den memnunmusun artılarını ve eksılerını bıraz anlatabılırmısın.eksık kaldıgı yerler oluyormu.kapalı mekan ve gece cekımı benım ıcın onemlı.

Tarih: 27 Şubat 2007, 16:51 - İp: 85.***.**4.254
logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

merhaba volkans,Daha öncede belirttiğim gibi Eos 400D' den çok memnunum değişik ortamlarda denedim bana göre çok iyi sonuç veriyor...bir kere hızlı ve seri bir makina...ben kasası küçüktü büyüktü takınsı olan biri değilim...doğru lens ve doğru ayarlarla harika sonuçlar alabilirisin... beni tatmin eden bir makina...
galeride benim fotoğraflarıma bakabilirisin...
Selamlar...

Tarih: 27 Şubat 2007, 17:20 - İp: 85.***.**4.196
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Canon DSLR ürünlerinde kendi ürettiği CMOS sensörlerini kullanıyor. bu sensörler yüksek ISO larda daha temiz görüntü elde edilmesini sağlıyor. Bu sayede gece fotoğraflarında daha başaılı sonuçlar elde etmek mümkün.

İncelemelerimide www.fotoseli.com adresinden takip edebilirsin

Tarih: 27 Şubat 2007, 17:41 - İp: 212.***.**0.50
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

bak volkan dostum kac aydır göbeğim catladı makına alacagım dıye herkafadan baskases cıktı iice kafam karıştı gittim sony R1 aldım cok guzel makınaydı ama nerdeyse 1kg dı yahu 960-970gr cıvarıydı resmen sag bılegım agrıdı 2gunde baktm olcek gıbı deıl ileri dönuk daha ıyı bısey alayım dedım ve son kararımı canon 400d olarak verdım cokta memnunum hıcte pısmanlıgım yok..ılk aldıgımda kıt lens vs olarak kullan ılerı sevıyede ıhtıyacına gore lens vs takarız dedıler mesela yakın macro cekmeyımı seversın cıcek bocek vs lensı ona gore sec efendım hızlı cekımler spor cekımler yuksek tele zoom falanmı kullanırsın gene ona gore secımını yaprsn enazında aldıgın makına gelıstırmeye musaıt olsun.. letsgodıjıtal forumlarındada 400d nın detaylı testı var ben onu okudum cok yardımcı oldu bana..hıc kımse aynı makınayı begenmek zorunda deıl bana guzel gelen baskasına çirkin olur vs.zaten makınadakı hersey kusursuz olsa herkez aynı makınayı scerdı degılmı..bir marka lens iyi koyar body iyi olmaz dıgerı bady sını kalıtelı yapar lensı iyi olmaz vs vs asagıdakı sloganı dıkkate al bence selamlar yesıl bursa dan

Tarih: 2 Mart 2007, 15:54 - İp: 88.***.**1.168
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

.hıc kımse aynı makınayı begenmek zorunda deıl bana guzel gelen baskasına çirkin olur vs.zaten makınadakı hersey kusursuz olsa herkez aynı makınayı scerdı degılmı..

.radayhan, ne de güzel söylemişsin. Bizde incelmelerimizde bu durumu anlatmaya çalışıyoruz. Bu makine çok güzel sadece bunu alın demektense, bir makinin size neler verebileceğini ve detaylı teknik özelliklerini anlatmaya çalışıyorum. Sonuç olarak yeni çıkan DSLR lerin hemen hemen hepsi güzel. Önemli olan kendi ihtiyaçlarımızı belirlemek.

Tarih: 2 Mart 2007, 23:24 - İp: 85.***.**1.24
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

tesekkur ederım xtolga cım o sızın nezaketınız saolun...

Tarih: 3 Mart 2007, 11:31 - İp: 88.***.**1.168
  • 1