ieakbas
ieakbas (üye)
Ankara / Amatör

Canon400d Vs Nikond40x Vs Canon 350

arkadaşlar merhaba
1000 ytl civarı makine almak üzereyim.
fotağrafçılığa yeni başladığım için makinelerin özellikerine pek hakim değilim.
bu üç makineden kullanım özellikerine göre en iyisinin hangisi olduğu hakkındaki görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
makine fiyetları aşağıdadır.
teşekkürler.

Canon 400D 1099 YTL
Canon 350D 840 YTL
Nikon D40X 949 YTL

Tarih: 30 Kasım 2007, 15:41 - İp: 85.***.**6.82
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

400d yi öneririm, ustalarda gerekeni söyleyecektir, ama 400d diğerlerinden üstün bana göre

Tarih: 30 Kasım 2007, 15:46 - İp: 212.***.**1.130
ieakbas
ieakbas (üye)
Ankara / Amatör

teknik bilgim yeterli olamadığı içindir mi bilmem d40x almaya yakınım. belki nikon merakımdandır.

Tarih: 30 Kasım 2007, 15:49 - İp: 85.***.**6.82
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

ieakbas
dediğiniz makinalarla tecrübem yok ama
vermiş oldugunuz tercihler içinde en mantıklısı
canon eos 400D derim ben.

kullanım özelliklerine gelince hemen hemen hepside aynı kullanım özelliklerine sahip makinalardır.
siz fotografcılıgın temelini öğrendikten sonra hiç bir kullanım zorlugu cekmeyeceksiniz.

Tarih: 30 Kasım 2007, 15:51 - İp: 85.***.**0.63
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

400d en mantıklısı,forumları kurcalarsanız gerekli cevabı alırsınız..

Tarih: 30 Kasım 2007, 16:13 - İp: 88.***.**8.160
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

400d 400d tabi tabi...

Tarih: 1 Aralık 2007, 00:17 - İp: 88.***.**9.123
ieakbas
ieakbas (üye)
Ankara / Amatör

yorumlar için teşekkürler.
sorumu daha da açıyım.
D40x in 400D den ne gibi bir eksiği veya farkı var.

Tarih: 1 Aralık 2007, 01:57 - İp: 88.***.**8.165
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

Froum arama kısmına gidip d40x 400d yazarsanız bu sorunun daha evvel çok kez tartışıldığını göreceksiniz.
Mesela sizin sorunuz üzerine ben yazdım,çıkan bir çok cevaptan ilki budur:
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=25290
Sizde aratıp diğer sonuçlara bakabilirsiniz...

Tarih: 1 Aralık 2007, 23:55 - İp: 88.***.**9.123
ieakbas
ieakbas (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkür ederim.

Tarih: 2 Aralık 2007, 00:06 - İp: 81.***.**8.23
mimarbey
mimarbey (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben öncelikle biraç şey sormak istiyorum.
Kullanıcı düzeyiniz nedir?
Makinayı aldıktan sonra lens almayı düşünüyor musunuz(hemen ya da yakın zmanda)?

Eğer bütçeniz 1000 ytl ile şu anlık sınırlıysa benim size önerim d40x olacaktır.Çünkü canon un kit lensleri gerçekten iyi sonuç vermiyor.Buna karşılık nikon un kit lensi 18-55mm daha başarılı.Bu defalarca konuşuldu.
Ayrıca 400d nin üstünlüklerinden olduğu söylenen sensör temizeme özelliğinden de öyle çok fazla birşey beklemeyin.Fiyasko denilemez ama başarısı tartışılır.
Nikon un d40x inde af özelliği olmadığı söyleniyor.Üstüne üstüne yazılıyor.Şimdilik yeni lens almayacaksanız 18-55 sizi rahat ettirir.Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum nikon af lenslerini artırıyor ve gittikçe fiyatları düşüyor.
Bakın şunu da söylüyorum.400d gerçekten başarılı bir makina.Ama üzerindeki kit lensle değil.Ekstra lens almayacaksanız önermiyorum.Ama ekstra lens de alırım onun maliyetine de girerim diyorsanız alabilirsiniz.
Ben yeni makika aldım.Burada yazılan ve birçok yerde yazılanları okudum.Amatör düzeyde bir kullanıcıyım ve fotoğrafçılığı hobi olarak yaacağım.Yakın zamanda ekstra lens almayacağım.Bu sebeplerle ben 400d yi elemiştim.Aklımda nikon d80 ve d40x vardı.d80 gerçekten çok kaliteli bir makina ama beni aştı.Ben de d40x aldım.Yurtdışından eniştem getiriyor.Kendisi iyi bir fotoğrafçıdır.Makinayı kulandı ve müthiş olduğunu söylüyor.Makina birkaç güne kadar elime geçer.Ben de düşüncelerimi yazacağım.
Biraz uzun oldu ama şunu da belirtmek istiyorum.Çok üst düzey makinalar hariç bu segmentteki makinalarda eşdeğer lenslerle yapılan testler şunu göstermiştir ki;resimlerdeki farkı anlamak imkansıza yakın.Çok fazla forumlarda oyalanmayın.Bir makina alın ve doyasıya fotoğraf çein.İnsana keyif veren de bu.
Benim önerilerim bunlar.Biraz uzun oldu kusura bakmayın.Bol fotoğraflı günler.

Saygılar...

Tarih: 5 Aralık 2007, 12:22 - İp: 194.***.**8.14
drfaruk
drfaruk (üye)
Eskişehir / Amatör

Kardeş ben hertürlü makine kullanmış birisi olarak şunu tavsiye ediyorum;SLR makinelerden uzak dur.
En iyisi optik zoom u yüksek bi canon s5 gibi ve ya panasonic 18 optik zoom bi makinedir
beklentilerini fazlasıyla karşılayacak.
Slr makinelerin bunlardan hiçbir üstünlüğü yok bilesin

Tarih: 26 Aralık 2007, 11:53 - İp: 88.***.**9.202