kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon Yenı D- Slr?????

arkadaslar merahba.dun CHIP dergısının SPECIAL FOTO-VIDEO DIGITAL sayısını aldım.dıjıtal fotografcılıkla ılgılı bır cok bılgı vardı.gozume takılan bı fotografta ustune (gızemlı olması ıcın
) bı ortu serılmıs yarısına kadar gorunen bi slr makına vardı.makınada EOS 370D DIGITAL yazıyor.gorunce cok sasırdım.sızce bı dogruluk payı varmıdır.yanı boyle bı makına beklenıyo mu?yabancı sıtelere baktıgımda fazla bılgı bulamadım.bilmiyorum belkide ben yanılıyorum.kusuruma bakmayın.isteyen bu dergıyı alıp bakabılır.saygılarımla..... KAMURAN

Tarih: 30 Haziran 2006, 12:52 - İp: 85.***.**9.186
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Öncelikle 1Ds'nin 18mp olarak yenilenmesi tabiki makul görünmüyor çünkü zaten en üst özellikleri bünyesinde barındıran bir makina ve yapılan değişim daha çok çözünürlük üzerine oluyor. Mevcut modelde piksel boyutu 7.2 mikrondu, şimdi Canon'un düşük noise konusundaki ününe halel gelmemesi açısından marjinal bir kararla daha düşük piksel boyutu seçimine gitmeyeceğini farzeder ve elindeki değerlerde harakat edeceğini düşünürsek 6.4 mikron 21mp ye müsade ediyor.Tabi gelişen teknolojiyle Canon bunun üstesinden geldiyse elbette daha yüksek çözünürlük karşımıza çıkacaktır, yani her halükarda ortaya çıkacak olan beni şaşırtmaz.Nikon'a gelirsek ben sensör konusunda çokta öyle zavallı konumunda olduklarını düşünmüyorum zira ellerinda bir LBCAST gerçeği var ve en sıkıştıkları yerde onu kullanırlar belkide kullanacaklar sonuçta Nikon bu piyasada dünkü çocuk değil.Mesela hafızalarımızı biraz zorlarsak Sony KM'yi almadan önce 50 milyon $ lık yeni bir cmos üretim merkezi yatırımına girmişti bilindiği üzre cmos en ucuz ve ccd ye nazaran daha kolay üretilen bir sensör tipi, demek istediğim Nikon firması 50-100 milyon dolarlık bir yatırım yapamayacak durumdaysa zaten çoktan bu piyasada bitmiş demektir.

Tarih: 30 Haziran 2006, 17:03 - İp: 81.***.**2.47
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

6.4 mikron olunca 21mp gibi oluyor demek.. o halde en azindan 21 mp olacaktir.. ki olmasi da gerekir..
..
nikon'un ne kadar bir yatirim yapabilecegini bilemeyiz.. diger yandan, sermayesini, lbcast sensorunu daha da gelistirmekte kullanmis olabilir nikon.. belki de yepyeni ff sensorle gelecekler..
bekleyelim gorelim..

Tarih: 30 Haziran 2006, 19:04 - İp: 62.***.**2.10
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

sayın ocaklılar d50 lerin üretimden kalkmasını açıklayabileceğini düşündüğüm size cevap olabilecek bir konuyu şu topic altında açmıştım
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=9221

Tarih: 30 Haziran 2006, 23:01 - İp: 212.***.**6.82
ahmet79
ahmet79 (üye)
Antalya / Amatör

bence canon 370d üretirse,yapacağı ilk yenilik makinenin body sini biraz daha büyütüp(350d ye nazaran)ele avuca daha iyi oturan (nikon d50 veya d70 gibi)bir body yapsalar çok ama çok iyi olur.o zaman canon350 d almayı düşünüpde sırf body si ufak diye almayanlar yeni çıkanlara yönelebilirler.siz diceksiniz ki sırf body ufak diye makineden vazgeçilirmi,geçilir..ben canon 350 dyi çok düşündüm almayı ama elime aldığımda makineyi hayal kırıklığına uğradım..benim için makinenin bodysinin ergonomik yapısı çok önemli.burdan takip ettiğim kadarıylada bu sadece benim değil birçok kişinin hemfikir olduğu bir konu.lütfen 350 d si olanlar kızmasın bana.ukalalık yapmak istemiyorum.bu sadece benim düşüncem.teşekkürler.

Tarih: 1 Temmuz 2006, 02:59 - İp: 85.***.**3.228
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kees.. benim de 350d'm var.. saka diyorum.. niye kizsin ki 350d sahipleri..
sonucta body ergonomisi, yapisi, verdigi his tabii ki cok cok onemli bir konu..
..
ufaklik konusunda; insanlar daha da ufaklarini istiyorlar dogrusu.. o yuzden de firmalar, iste su kadar gramcik ve su kadar ufak olsun diye didinip duruyorlar.. eski 300d'nin body yapisi bayagi plastikimsiydi, ama 350d'nin oyle degil.. ayrica daha da ufak 350d..
d70s'in body'si daha bir saglam hissi veriyor ve daha bir oturakli.. nikon'un body'leri hep oyle.. ama eminim bircok kisi de, mesela d70s'in cok hantal oldugunu soyleyecektir.. bu yuzden de 350d alanlar var..

Tarih: 1 Temmuz 2006, 05:03 - İp: 62.***.**2.10
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Teknoloji geliştikçe elektronik ürünlerde iyice ufalıyor. Compakt makinelerde ufak olanlar daha çok ilgi görüyor. Gömlek cebinde bile taşıyabiliyorsunuz. istediğin an bas çek koy cebine.

SLR makineler için aynı şey geçerli değil. Çünkü SLR makine kullanıcısının beklentileri daha farklı. Makinesinin eline daha iyi oturmasını ister. Birçok ayarın menülerden değilde body üzerinden değiştirebilek ister. Bu yüzden makinenin ufak olmasının bir önemi yoktur. Gülü seven dikeninne katlanır misali.

350D, teknik özellikleri açısından çok iyi bir makine olmasına rağmen, ufak bir body ye sahip olduğu için hep ilgi alanımın dışında kalmıştır.

Tarih: 1 Temmuz 2006, 07:52 - İp: 85.***.**1.206
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

350dye battery grip takılınca d70 ten farkı almıyor üstelik daha işlevsel oluyor yatay ve dikey deklanşör oluyor battery grip çok ta pahalı birşey değil ve kalem pillerle de kullanılabilir hale geliyor

#gucsav' tarafyndan 01.07.2006 10:16:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Temmuz 2006, 10:15 - İp: 81.***.**4.249
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Zaten 350 d ye s2 nin bir üst modeli nazarı ile bakmak lazım. Öyle değilmi dadanagast.
Bende panasonic in body sine taktık ne kadar çirkin öyle.Sanki objektif emanet gibi duruyor.İyi olabilir ama çok çirkin. Makina biraz alımlı olmalı. İnsanın gözü dışarı bakmamalı .Kendi makinasını görmeli.

Tarih: 1 Temmuz 2006, 10:52 - İp: 85.***.**1.127
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

canon 350d nin denklasor sesi de cok gıcık. cızzzt diye bi ses cıkıyor. Nikonda ise şaaak bu bile dikkatimi cekmişti..

Tarih: 1 Temmuz 2006, 10:56 - İp: 85.***.**6.208
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

350d nin body sinin ufak olmasında ziyede en kötü tarafı Grip le objektif arasındaki mesafenin çok dar olması. Bir elinle objektifi diğer elinlede grip i tuttuğun zaman insanın parmakları arada sıkışıyor ve zoom haklasını çevirmek zorlaşıyor. Büyük body lerde işlevsellik daha fazla oluyor. Canon un 350D dışındaki modellerinin Body leri gayet iyi. Umarım 370D iyi bir body ile sahneye çıkar

Tarih: 1 Temmuz 2006, 12:07 - İp: 212.***.**0.50