kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon Yenı D- Slr?????

arkadaslar merahba.dun CHIP dergısının SPECIAL FOTO-VIDEO DIGITAL sayısını aldım.dıjıtal fotografcılıkla ılgılı bır cok bılgı vardı.gozume takılan bı fotografta ustune (gızemlı olması ıcın
) bı ortu serılmıs yarısına kadar gorunen bi slr makına vardı.makınada EOS 370D DIGITAL yazıyor.gorunce cok sasırdım.sızce bı dogruluk payı varmıdır.yanı boyle bı makına beklenıyo mu?yabancı sıtelere baktıgımda fazla bılgı bulamadım.bilmiyorum belkide ben yanılıyorum.kusuruma bakmayın.isteyen bu dergıyı alıp bakabılır.saygılarımla..... KAMURAN

Tarih: 30 Haziran 2006, 12:52 - İp: 85.***.**9.186
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

piyasa cok kızısacak gibi...eeeee bu da bize yarayacak sımdılık bızey soylemek zor ama a100 un rakıbı 370d olacak.....istermısınız lcd ekran yıne 1.8 olsun

#kamuran76' tarafyndan 30.06.2006 15:43:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2006, 15:39 - İp: 85.***.**9.186
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin cuneyt.. biraz daha buyuk LCD mesela.. 2.5" olanlari artik sart gibi oldu zaten..
sanirim 370d'nin de buyuk lcd'si olacak.. gelisimler o yonde..
....
onlar degil de, beni asil heyecanlandiran d80 ve d90 modelleri..
bir de pentax'in makineleri sanirim 6'sar mp'lik yine.. artik 6 mp'lik makine de alinmaz degil mi? yoksa ben mi yanlis dusunuyorum?

Tarih: 30 Haziran 2006, 15:46 - İp: 62.***.**2.10
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Dadanagast o verdiğin linkteki D90 uzun zaman önce D100'ün yerine çıkacak modelin resmi diye internete sürülmüştü ben bir çin sitesinde görmüştüm 12mp iso 50-6400 aralığı filan diye yazıyordu ama şuan eldeki D200 ortada. Nikon'un o gövdeyi profesyonel sınıf haricinde daha alt sınıflara vereceğini hiç sanmam.

Tarih: 30 Haziran 2006, 15:52 - İp: 81.***.**2.47
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

insanlar sensor boyutundan daha cok megapixele onem veriyorlar.bu yuzden 6 mpler fazla cazıp gelmıyo.ama 3000d 6 mp olsa bıle kalıtesı yıne cok ıyı olacaktır...

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:02 - İp: 85.***.**9.186
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kamuran zannetmem 1.8" olacagini.. olursa canon bu yuzden bayagi musteri kaybeder..
fakat 3000d cikarsa sayet, ki buyuk ihtimalle cikacak; lcd'si daha kucuk olacaktir.. ayrica daha az cozunurluklu.. cunku fiyati ne kadar asagida tutarlarsa o kadar iyi..

....

kobra, evet biliyorum.. gecen seneden yorumlar.. ama buyuk ihtimalle, yeni makineler cikaracaklar ki rekabet edebilsinler.. benimkisi tamamen bir tahmin.. f serisini dusununce, d80 olabilir dedim..
bu arada full frame d3x olabilirligi hakkinda ne dusunuyorsun kobra?

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:04 - İp: 62.***.**2.10
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

haklısın dadanagast 3000v de plastık bayonet kullanmıslardı.,alan derinligi Ön izleme yoktu.dıjıtalde de yıne aynısı olacak kucuk lcd dusuk cozunurluk.ama 370 D yi cok merak edıyorum... KAMURAN

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:13 - İp: 85.***.**9.186
ossser
ossser (üye)
Malatya / Amatör

herkese merhaba.
arkadaşlar fotoğraf dergisi tavsiyeleriniz nelerdir.
piyasadaki fotograf(çılık) dergileri nelerdir.
hangilerini tavsiye edersiniz.
fotoğrafçılığı hem donanım hem de çekim teknikleri bakımından güzel bir dergi tavsiyesi bekliyorum.
hoşçakalın.

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:13 - İp: 88.***.**1.9
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Yeni modeller çıkacağı kesin, muhtemelen D80 olarak tabir edilen D70'in halefi olacak.FF bir model ise uzun zamandır Nikon kullanıcı ve sevdalılarının beklentisi, sanırım dx formatta sınırlara dayanan Nikon daha yüksek çözünürlük adına FF bir model sürebilir, genelde ağustos Canon Eylül de Nikon'un deklarasyon için seçtikleri tarihler oluyor, kısacası önümüzdeki 2 ay makina dedikodularını sevenler için adeta bayram olacak gibi.

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:17 - İp: 81.***.**2.47
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

Bana kalırsa ağustos ve eylülü beklemez gibi geliyor çünki sony ağustos ve eylüle kadar baya bi müşteri toplayacaktır,bu zaman kaybı demek olucak hem nikon hemde canon için.Ama bu rekabet en cok biz yeni dslr alcaklar için iyi olacak.hadi hayırlısı

#winnerboy' tarafyndan 30.06.2006 16:30:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:27 - İp: 81.***.**0.246
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

unalyasar istersen onerileriniz ve gorusleriniz bolumunde bir konu ac, dergi tavsiyesi ile ilgili..
kamuran, d50'de de mesela alan derinligi izleme dugmesi yok.. sanirim, canon'un asil amaci d50'ye gercek bir rakip cikartabilmek..
....
kobra, bana 1dsn biraz sacma gibi geldi dogrusu.. cunku 18 mp'lik deniyor.. tabii fiyat da 5000 dolara dusuyor.. canon neden 16.7 mp'den 18'e cikartsin ki makinesini.. tamam o kadar da onemli degil, ki 1ds kullanicilari icin onemli olan baska seyler var mp'den once, ama 1 mp'lik bir artis sacma olur gibime geliyor.. ozellikle orta format'da 39 mp'lik makineleri dusununce..
nikon'u harekete gecirecek birsey olmali mutlaka.. d3x'in eger ki ff olmasi isteniyorsa..
..ayrica nikon kimden ff sensoru alacak? sony'yle alisverise devam mi yoksa?

Tarih: 30 Haziran 2006, 16:41 - İp: 62.***.**2.10