sayman
sayman (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Canon Sx100 İs Kullanan Varmı ?

Makina hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

Tarih: 27 Aralık 2007, 17:20 - İp: 212.***.**9.2
oktavia
oktavia (üye)
İzmir / Amatör

Merhabalar.Bunca zamandır hiç resim çekme merakım olmamıştı.İki köpeğim var ve işlerimiz birazda resimle fotoğraf çekme ile ilgili olduğu için merak sardım ve 1 yıldır uzaktan öğrenmeye çalışıyorum.Ama daha başarısızım sanırım.Bende canon sx100 aldım 10 gün önce...ıso yu düşürdüğüm halde resimlerdeki o tomurcukları yok edemiyorum bir türlü.Tavsiye üzerine bu cihazı aldım ama makinedenmi kaynaklanıyor yoksa benim beceriksizliğimden mi çözemedim!! Ayarları bir profesyonele yaptırdım en sonunda ama sonuç gene aynı

Tarih: 8 Ekim 2008, 11:44 - İp: 88.***.**6.72
selamiyen
selamiyen (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle herkese merhabalar...Ben fotoğrafçılığa yeni ilgi duyanlardan birisiyim.Bu siteye yeni üye olduğum için bu konuyu buraya açtığım. (eğer yanlış yaptıysam) özür dilerim...İlk önce işe slr like makinalardan başlamak istiyorum...Fakat öğrenci olduğumdan dolayı 450-500ytl civarında bir bütçe ayırdım.Ben bu fiyata sx100 ü makul gördüm.Ama belirttiğim gibi yeni olduğum için tam özelliklerini bilmiyorum.Bana fuji s6500fd ve s5700 ü önerdiler.Sizler burada profesyonel ve tecrübeli kişiler olarak bana bu fiyat aralığında daha iyi bir makina önerebilirmisiniz.Makinamı 1 hafta içinde almak istiyorum...Benim ilgi duyduğum konular daha çok makro ve gündoğumu çekimleri...Şimdikten yardımlarınız için teşekkürler

Tarih: 16 Kasım 2008, 02:02 - İp: 78.***.**5.160
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

uzun zamandır ben de araştırma yapıyorum. Canon Sx100 Is ye çok yaklaşmıştım, biraz da markasından, ama daha sonra farkettim ki, yüksek ISO' da yoğun grenleşme yapıyor. Bu da bi dezavantaj. vazgeçtim ve Fuji nin 5800 ve üstü modellerine yöneldim. hala karar vermemekle birlikte ama araştırma sonuçlarımı paylaşmak istedim.

Tarih: 1 Aralık 2008, 00:57 - İp: 88.***.**2.15