batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

Canon S2 Vs. Sony H1

Selamlar...

Ben bu hafta bir dijital fotoğraf makinası alacağım..Yaklaşık bir aydır yoğun bir şekilde araştırıyorum..Yola ilk önce Canon 610 ile çıktım daha sonra niye yarı profesyonel bi makina almıyorum dedim kendime.Bir araştırma daha yaptım.Bir sürü makinanın arasından eleye eleye Canon S2 IS ve Sony DSC H1 arasında kaldım.Şimdi Canonun o modeli yarı profesyonel değil ki diyeceksiniz Ama neredeyse H1 ile aynı özelliklere sahip.Yani benim gözümde yarı profesyonel bi makina
Seçim yapmak çok zor...Siz Canon S2 al kafanı da çok kurcalama diyeceksizniz ama...Canon'un sd kart kullanması,macro çekim mesafesi ve dönen lcd ekranı benim için bi artı değil.Ama sony'nin dış görünüşü,büyük Lcd ekranı,özelliklede fotoğraf kalitesi (Hala tam olarak hangisinin daha kaliteli olduğunan karar veremesemde!) benim için büyük bi artı..Kafamı karıştıran Canon gibi bi markanın yanında Sony nin bir modelini tercih listeme almam...
Sizden ricam bana yol göstermeniz.Şu an inşaat mühendisliğinde okuyorum.İnşaat fotoğrafları çekeceğim aynı zamanda fotoğrafçılık inanılmaz derecede ilgimi çekiyor.Yani benim için manuel ayarlar da çok önemli...
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 8 Mart 2006, 02:16 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

bende p880 in 24mm fotosu var.Siteye nasıl eklerim bilemiyorum.hem ıso 50-100-200-400-800-1600 değerleri de var

Tarih: 12 Mart 2006, 23:56 - İp: 85.***.**7.206