batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

Canon S2 Vs. Sony H1

Selamlar...

Ben bu hafta bir dijital fotoğraf makinası alacağım..Yaklaşık bir aydır yoğun bir şekilde araştırıyorum..Yola ilk önce Canon 610 ile çıktım daha sonra niye yarı profesyonel bi makina almıyorum dedim kendime.Bir araştırma daha yaptım.Bir sürü makinanın arasından eleye eleye Canon S2 IS ve Sony DSC H1 arasında kaldım.Şimdi Canonun o modeli yarı profesyonel değil ki diyeceksiniz Ama neredeyse H1 ile aynı özelliklere sahip.Yani benim gözümde yarı profesyonel bi makina
Seçim yapmak çok zor...Siz Canon S2 al kafanı da çok kurcalama diyeceksizniz ama...Canon'un sd kart kullanması,macro çekim mesafesi ve dönen lcd ekranı benim için bi artı değil.Ama sony'nin dış görünüşü,büyük Lcd ekranı,özelliklede fotoğraf kalitesi (Hala tam olarak hangisinin daha kaliteli olduğunan karar veremesemde!) benim için büyük bi artı..Kafamı karıştıran Canon gibi bi markanın yanında Sony nin bir modelini tercih listeme almam...
Sizden ricam bana yol göstermeniz.Şu an inşaat mühendisliğinde okuyorum.İnşaat fotoğrafları çekeceğim aynı zamanda fotoğrafçılık inanılmaz derecede ilgimi çekiyor.Yani benim için manuel ayarlar da çok önemli...
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 8 Mart 2006, 02:16 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Pazarbey haklısınız video konusunda düşüncelerinize katılıyorum,stereo ses önemli,zoom önemli...
Ancak arkadaşın aradığı şey video kalitesi değil.Fotoğraf kalitesi ve ben 2 makinayıda kullanmadım,emin değilim.Sadece internette gördüğüm resimler anlamında sony daha iyi geldi dedim.Birde döner lcd ekran ve 0 cm makro mutlaka çekim sırasında avantajdır.Fakat batuhans arkadaşın asıl merakı fotoğraf çekim kalitesi.Bunun yanıtını verir isek,daha fazla yardımcı olmuş oluruz sanıyorum.Çünkü inşaat fotoları çekecekmiş.

Batuhans,Kodak p880 modeline göz atabilirsin.8mp çözünürlük detayları yakalamana yardım eder.24 mm geniş açı sayesinde binalardan fazla uzaklaşmadan çekim yapabilirsin.Bu da detayları öne çıkarır.

Tarih: 11 Mart 2006, 01:45 - İp: 85.***.**3.229
batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

Arkadaşlar ilginiz ve yorumlarız için çok teşekkür ederim..Bir kaç güne kadar kesin kararımı verip bir makinayı seçeceğim.Hepinize teker teker çooook teşekkür ederim.

Tarih: 11 Mart 2006, 03:00 - İp: 85.***.**4.194
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Fotoğraf kalitesinde h1 biraz daha iyi olmasına rağmen bu normal bir kullanıcının ayırt edebileceği bir sevyide değil bence. Ayrıca s2 ayrıntıları daha iyi ortaya koyuyor.Çünkü fazla keskin.
Birde digic 2 işlecinin avuntajını unutmamak lazım. çünkü seri çekim biter bitmez hiç beklemeden devam etmek veya fotoğrafları izlemek mümkün .Fotoğraf izlerken incelerken büyütürken beklemek diye bir sorun yok.

Tarih: 11 Mart 2006, 07:56 - İp: 85.***.**4.89
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

batuhans... bir çok kişi gibi!

canon s2 alırsan, ileride neden sony h1 almadım diye pişman olursun...

h1, s2 den gorunus olarak,ele ıyı oturması bakımından cok daha ıyı ayrıca s2 yarı pro bıle deıl bence...

no.like.other batu only sony....

Tarih: 11 Mart 2006, 09:44 - İp: 81.***.**9.180
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

batuhans gel katıl aramıza [>:D

Tarih: 11 Mart 2006, 10:07 - İp: 85.***.**4.204
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

İnşaat fotoları çekeceksen geniş açıda önemli, Osmanlı nın dediği gibi P880 de düşünebilirsin yada S9500 de olabilir. Sonuç olarak bir yapıyı karene sığdırman gerekecek.

Tarih: 11 Mart 2006, 11:27 - İp: 212.***.**0.50
batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

Peki Kodak P880'in fotoğraf kalitesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?H1 ve S2 ile karşılaştırınca hangi sırada olur?

Tarih: 12 Mart 2006, 21:21 - İp: 85.***.**4.68
batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

Peki Kodak P880'in fotoğraf kalitesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?H1 ve S2 ile karşılaştırınca hangi sırada olur?

Tarih: 12 Mart 2006, 21:25 - İp: 85.***.**4.68
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

P880 modeli bir üst sınıf model olmakla birlikte fiyatı diğer iki model ile neredeyse aynıdır.

+ manuel zoom ve manuel netlik
+ 24-140mm geniş açı objektif
+ 8 MP çözünürlük
+ RAW ve TIFF formatı
+ 2.5 inch lcd(bu H1de de mevcut)
+ 1/4000 sn enstantane
+ harici flas
+ 1/1.8 inch CCD
+ daha büyük(o,44 inch) ve daha berrak 235000 pixel EVF
+ 3 adet custom manuel ayarı
+ ıso 800 ve 1600 desteği(0.8MP de desteklemektedir).

Eksik yönlerini sitedeki tek P880 kullanıcısı kcbilir arkadaşımız açıklayabilir.Bugün büyük boyutlarda indirdiğim fotoğraflarda 400 İsodaki performansını beğenmedim.Ve pil ömrüde lcd açık iken 200-250 kare,lcd kapalıyken 300 karenin üstüymüş.Yedek pil alırsan ve yüksek isolarda kullanmassan diğer modellere üstünlük sağlayacağını tahmin ediyorum.Yukarıda (+) ile işaretli maddeler,H1 ve S2 de bulunmamaktadır.

Tarih: 12 Mart 2006, 22:29 - İp: 85.***.**7.206
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

acaba 24 mm ile 28 mm arasında ne kadarlık bir fark olur. Bunu görmek isterdim.

Tarih: 12 Mart 2006, 23:52 - İp: 81.***.**9.115