batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

Canon S2 Vs. Sony H1

Selamlar...

Ben bu hafta bir dijital fotoğraf makinası alacağım..Yaklaşık bir aydır yoğun bir şekilde araştırıyorum..Yola ilk önce Canon 610 ile çıktım daha sonra niye yarı profesyonel bi makina almıyorum dedim kendime.Bir araştırma daha yaptım.Bir sürü makinanın arasından eleye eleye Canon S2 IS ve Sony DSC H1 arasında kaldım.Şimdi Canonun o modeli yarı profesyonel değil ki diyeceksiniz Ama neredeyse H1 ile aynı özelliklere sahip.Yani benim gözümde yarı profesyonel bi makina
Seçim yapmak çok zor...Siz Canon S2 al kafanı da çok kurcalama diyeceksizniz ama...Canon'un sd kart kullanması,macro çekim mesafesi ve dönen lcd ekranı benim için bi artı değil.Ama sony'nin dış görünüşü,büyük Lcd ekranı,özelliklede fotoğraf kalitesi (Hala tam olarak hangisinin daha kaliteli olduğunan karar veremesemde!) benim için büyük bi artı..Kafamı karıştıran Canon gibi bi markanın yanında Sony nin bir modelini tercih listeme almam...
Sizden ricam bana yol göstermeniz.Şu an inşaat mühendisliğinde okuyorum.İnşaat fotoğrafları çekeceğim aynı zamanda fotoğrafçılık inanılmaz derecede ilgimi çekiyor.Yani benim için manuel ayarlar da çok önemli...
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 8 Mart 2006, 02:16 - İp: yok
batuhans
batuhans (üye)
Zonguldak / Amatör

TAbi buarada forumdaki canon s2 ve sony h1 ile ilgili konuların tümünü okuduğumu da belitmek isterim.Şimdi bana ''biraz forumu incelersen sorunun cevabını bulabilirsin'' diye cevap vermessiniz sevinirim

Tarih: 8 Mart 2006, 02:37 - İp: 81.***.**2.60
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gözlerin dönmesin. Biz h1 ile s2 nin savaşını dahi yaptık.Tabi kim kazandı. S2.
S2 bence h1 ile kıyaslanmayacak kadar üstün özellikli.
Ama inşaat fotosu çekeceksin daha geniş açılı bir makina lazım sana. 28 mm büyük kolaylık.
fuji 9500, samsung 815 gibi.
Ama illaki s2 veya h1 ise s2 derim.

Tarih: 8 Mart 2006, 08:46 - İp: 88.***.**2.108
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Arkadaşım her iki makineyi de test etmiş, cevabı aynen aktarıyorum: You can Canon

Tarih: 8 Mart 2006, 22:24 - İp: 85.***.**6.58
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sony nin body si çok hoş.Bugün ilk kez açıp kapadım.Süper.Ayrıca lensinin adı değil kalitesi önemli.Yani bırakın gösterişini yaptıklarıyla değerlendirin.Carl zeiss mercekli H2 ve H5 modellerini herkes sabırsızlıkla beklemekte.Peki W7 ya da N1 modelleri carl zeiss vario tessar mercekli.Sizce H1 kalitesinde foto mu çekiyorlar hayır.E ozaman adına değil performansına bakın.Sony bu modelde kendi lensini üretti çünkü başarılı olup olamayacağını görmek,kullanıcının nabzını ölçmek istedi.Başarırsa Carl zeiss firmasına boşuna milyon dolarlar ödemeyecek,o parayı kendi ar-ge sine yatırım olarak yapacak.Carl Zeiss firmasının teknolojisini araştırıp,inceleyip kendi sony lensini üretmeye başladıklarını düşünüyorum ben şahsen.

Tarih: 9 Mart 2006, 02:46 - İp: 85.***.**3.58
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle sony dostum h1 incelemedim ama forumdan hiç okumadınmı h1 ile ilgili yorumları fotolarını görmüş olman lazım kesinlikle h1

canon yazıcı yapsın.
video+foto sony tek geçerim...

düşünmen yanlış tekrarlıyorum çokta eminim

Tarih: 9 Mart 2006, 13:59 - İp: 81.***.**9.180
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Foto'da sony'i tek mi geçersin

Bu söylediğini başka yerde söyleme tamam mı? Şimdi çıkıp R1'i EOS-1D Mark II N ile bile kıyaslarsın.

Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim genel konuşarak...Göz var nizam var.

Tarih: 9 Mart 2006, 14:46 - İp: 62.***.**1.55
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Mimarca, hem H1 i incelemedim diyorsun hemde eminim diyorsun, biraz kendi içinde çelişkiye düşmüyormusun. Bence bilgi sahibi olmadığımız konularda yorum yapmasak daha iyi olur böylece insanları yanlış yönlendirmiş olmassınız.

Tarih: 9 Mart 2006, 15:13 - İp: 212.***.**0.50
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

H1 Kullanan birisi olarak Kesinlikle H1 derim.
Mesela diğer bir yönden yaklaşayım. S2 ye filtre takmak istedin. ne yapacaksın? Önce gidip bir ring adaptor alacaksın sonra filtre alacaksın. Sony de bu sorun yok. herşey kutusundan çıkıyor. Ayrıca Sony deki renk doygunlugu bence s2 de yok!

Tarih: 9 Mart 2006, 15:15 - İp: 85.***.**4.204
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet kutuda ne ararsan var.Filtre, close up, tele, geniş açı, 1 gb kart, vs vvs.
Şaka şaka kızmayın h1 , s2 savaşlarından kalma bir refleks benimki işte.
Valla canona kızmamak mümkün değil. BEn adaptör yüzünden 2 ay kullanamadım tele ve close up lensimi. Sony bedava veriyor aslında üç beş dolarlık birşey. tam 50 dolara aldım ben.
Birde sony de pil ve şarj makinası veriyorlar. Bunlar bile avantaj aslında. Tabi s2 nin olağanüstü özellikleri yanında önemi yok bunların.

Tarih: 9 Mart 2006, 17:50 - İp: 85.***.**0.91
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

S2-H1 karşılaştırması...

http://www.dcviews.com/reviews/Sony-H1-Canon-S2/Sony-H1-Canon-S2-review.htm

Tarih: 9 Mart 2006, 22:15 - İp: 85.***.**4.70