gezginci01
gezginci01 (üye)
Adana / Meraklı

Canon S2 Is’ E Alternetif Lazım

Merhaba Arkadaşlar öncelikle bir süre araştırmalarımdan dolayı Canon S2 de karar kıldım fiyatı 900 ytl civarında fiyat olarak da bu fiyatta bi se ariyorum en fazla 900 filan ama başka alternatif çıkaramadım. Alternatif olarak aradigim özellikler
10x optic yada yukarısı
Yuksek Piksellerde çekilen bi manzara fotografında görüntü kalitesi

(Altarnitiflere bakarken en sinir oldugum şey çogu makineler de Yuksek Piksellerde çekilen resimlerde uzak objelerde kırmızılanmanın oluşması aşağıda oldugu gibi)

Örnek Resim dpreview.com dan alınmıştır Ve Sony DSC-H1 ile 2592 x 1944 boyutarında çekilmiş resimden ufak bi alıntıdır.

Tarih: 28 Mart 2006, 14:29 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

size tavsiyem fuji s9500 olur eğer garanti konusunda çok hassas değilseniz.. amerika fiyatları o civarda.. söylediğiniz hatanın olup olmadığını yine dpreview den bakabilirsiniz.. özellikle manzara fotoğraflarında geniş açısı dolayısı ile iyi bir seçenek..

sağlıcakla..

Tarih: 28 Mart 2006, 14:36 - İp: 85.***.**8.62
gezginci01
gezginci01 (üye)
Adana / Meraklı

güzel bi alternetif ama fiyatı yüksek ayrıyeten görüntü kalitesi o kadar cezbedici degil açıkçası yinede önerin için tşkler

Tarih: 28 Mart 2006, 15:40 - İp: 81.***.**2.232
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

alternatifleri tabii ki fz5 ile h1 gosterilebilir.. tabii ki bu modellerin hepsinin yenileri de cikti.. s2 yerine artik s3, h1 yerine h2 ve h5, fz5 yerine de fz7..
bence almisken daha yeni modelinden al..
ama ki yok, makineler cok yeni olduklarindan fiyatlari da yuksek oluyor dersen; fz5'i de ciddi ciddi dusun derim..

Tarih: 30 Mart 2006, 23:36 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Hepsi iyi aletler.Alabilirsen S9500 ü al.Aslında tüm makinelere kötü diyorlar.Yok efendim 9500'de renkler cansızmış,S2 beklendiği kadar iyi çekimler yapamıyormuş,fz 5 in ele oturuşu güzel değilmiş,fz 30 da çok noise varmış,mış mış da mış mış.Hepsi laf yani sen kullandıktan sonra hepsiyle hiçde fena olmayan neticeler alacaksın.
Tabi aralarında çekim açısından farklar var ama abartıldığı kadar değil.Birde test sitelerine yüzde yüz güvenme.Taraflı yorumlar yapma ihtimalleri olabilir.Eline alıp,inceleyip,makinaya ısınıp ısınmadığına bakarak tercihini yapmalısın.Seçiminde kolay gelmesi dileğiyle.
Kararın ne olursa olsun saygı ile karşılarız ve yardımımız dokunacaksa da senden bunu esirgemeyiz.Netfotografçılar olarak sıkıntını çözmeye çalışırız.

Tarih: 31 Mart 2006, 00:29 - İp: 85.***.**4.123
  • 1