pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Canon S2 Ciler Nerdesiniz

Arkadaşlar nerdesiniz Sony h1 ciler bizi geçiyor valla. Benim s2 ile ilgili konu 5. sayfada kaldı.Adamlar şimdiden 3. sayfaya geldiler. S2 ile ilgili izlenimler , yorumlar ile dolduralım sayfayı.Hücümmmmmm.

Tarih: 1 Eylül 2005, 00:13 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

portigo şu anda bence hiç alma gerek yok. ben kendiminkileri iyice bir inceleyeyim.ondan sonra sana kesin bir netice veririm.Şu anad makinanın makrosu ve zoom u yeter bence.

Tarih: 10 Eylül 2005, 00:35 - İp: yok
mehmetengi
mehmetengi (üye)
Ankara / Amatör

merhab
S2 mi yeni aldim..ilk makinem..cook guzel..cok begendim..supermacro cok guzel..

1-2 sey soracam

*. hizli hizli foto nasil cekecem..saniyede 2-3 foto filan..

*. bu white balance ne oluyor

ben daha yeniyim..forumu okudum..ama genede cok sorum olur..

Tarih: 17 Eylül 2005, 23:44 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Öncelikle menüye girip burdan hızlı çekimin sayısını belirleyeceksin 1.5 ve 2.4 var. Bunu seçip kaydedeceksin
Ondan sonra hangi çekim modunda kullanacaksan oraya getirip makinanın üst tarafında bulunan iç içe geçmiş 3 kareye basacaksın.
şimdi ard arda çeker
white balanceye gelince.Bunu autoda kullan. Makina kendisi gerekeni yapacaktır. Gerisini boşver.

Tarih: 18 Eylül 2005, 01:00 - İp: yok
ozgurc
ozgurc (üye)
Aydın / Amatör

Sevgili forum üyeleri canon s2'nin Türkiyedeki akibeti ile ilgili birkac sorum olacak yardım alma mahiyetinde.

3 gün önce s2 yi izmirli bir firmadan internet üzerinden aldım.Daha sonra s2 nin Türkiyede henuz satılmadığı bilgisini aldım bir başka sanal mağza dan.
1. sorum su anda Türkiye de s2 satılıyormu ( yasal distributorunden yani )
2. Sorum aldıgım kameranın lcd ekranı üzerinde karuyucu bir band yoktu ve daha kotusu kullanma kılavuzu bile yoktu.( satıcı bana turkce kılavuz gondereceği icin ingilizce kılavuzu gondermediğini soyledi)

tum bu yukardaki faktorler 2. el bir makınamı aldım sorusunu aklıma getirdi.

3. sorum ise makina ile ilgili; Makinayı fotoğraf cekim modunda aşagı ve yukarı 90 derece acıyla dondurduğumde zoom yaparken lenslerden gelen ses benzer bir ses geliyor bu normal mi?
aynı sekilde kamerayı asagı ve yukarı dondurduğumde makına bazen kapanıyor , bu normalmidir ?
ve view finder dan hic bir sey gozukmuyor. kullanma kılavuzu olmadıgı icin nasıl aktif hale geldiğini bilmiyorum( yada aktif olmasına gerek varmı )
Yardımlarınızı bekliyorum
Tşk.
Ozgur

Tarih: 18 Eylül 2005, 16:13 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnim makinamdada koruyucu film yoktu.Bu normal.Makina döndürülünce çıkan sesler ıs ve focustan kaynaklanıyor buda normal.Kendi kendiine kapanmasıda güç koruma için buda normal.
Kullanma klavuzu çıkmaması burası türkiye olduğu için normal.
Güle güle kullan.

Tarih: 18 Eylül 2005, 23:55 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

satici sana turkce kullanma klavuzu sozu mu verdi ozgur?.. neden makineyle birlikte gondermedin diye sordugunda ne dedi?.. ne kadar beklemen gerekiyormus?..
bir de merak ediyorum arkadaslar; turkiyede satilan s2'lerde veya diger makinelerle birlikte kullanma klavuzu vermiyorlar mi? ne garip bir istir bu valla..

Tarih: 19 Eylül 2005, 18:48 - İp: yok
ozgurc
ozgurc (üye)
Aydın / Amatör

Cevaplarınız için teşekkürler.
Satıcı Turkçe kullanma kılavuzunun 1 kac gun icinde geleceği icin ing. kılavuzu gondermemiş + ing. kılavuz icin para odemem gerekiyormus.
Anlayamıyorum.............
Satıcı makina ile gelen distributor garanti kartının ise bu makinanın 2. el olmadığının kanıtıdır diyor.

Tarih: 19 Eylül 2005, 23:39 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

özgür c.
klavuzu bizide ulaştırsana.Bizde isterik.Siten falan yokmu oraya koy.Veya fotokopi gönder ben koyayım.

Tarih: 23 Eylül 2005, 21:05 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

evet yaa biri kurtarsın bizi bu eziyetten zaten makinayı bekleye bekleye bi hal oldum bide kullanma klavuzu için beklemeyeyim gerçi bulamam ama neyse eğer yayınlarsanız çok makbule geçer [>:D

Tarih: 23 Eylül 2005, 21:41 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allahtan menu türkçede biraz kolay oluyor.Gerçi ingilizcesine alışmıştık.Ama olsun.İnşallah hayrına bir arkadaş gönderir.Taranmış halide olsa siteme koyabilirim.

Tarih: 23 Eylül 2005, 22:03 - İp: yok