dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ödüle Doymuyor

EISA tarafından her yıl düzenlenen yarışmada Canon D-SLR kılasmanında 2 Ödül birden aldı..

Yarı profesyonel SLR fotoğraf makinelerde 5D Mark II iki ödülü kimseye kaptırmazken, Amatör SLR fotoğraf makinelerinde ise 500D en iyi fotoğraf makinesi seçildi ve diğer bir ödül 13 ülkeden 29 fotoğraf ve görüntüleme dergisini üye olduğu TIPA tarafından yapılan değerlendirme sonucu Canon farklı modelleriyle 5 ödül birden almayı başardı.
EOS 5D Mark II büyük ödüllerden "2009'un En İyi D-SLR Uzmanı" ödülünü almayı başardı.TIPA editörleri, değerlendirmeyi yaparken yenilik, ergonomi, tasarım, kullanım kolaylığı, verimlilik, fiyat/performans oranı gibi özellikleri baz alıyor.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 09:11 - İp: 88.***.**6.124
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tamamını yazsaydınız ödüllerin

Tarih: 30 Ağustos 2009, 10:37 - İp: 96.***.**9.175
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Gazete başlığı gibi olmuş.

Bu ödülleri ben hemen hemen hiç önemsemiyorum. Politik ödüller bunlar.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 16:13 - İp: 88.***.**8.88
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

mavi_izci ye kesinlikle katılıorum hatta internette yayınlanan testlere çok inanasın gelmiyor açıkçası net fotoğrafta keşke tüm lensleri ve makinaları incelese

Tarih: 30 Ağustos 2009, 17:03 - İp: 88.***.**9.200
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Neyse ben listeyi tamamlıyayım -ciddiye almasam da ... Bu arada Ironman'ın yazdığı Canon 500D'nin aldığı bir ödül göremedim ..

En iyi PRO Sinif DSLR Nikon D3S
En iyi UZMAN Sinif DSLR Canon 5DmII ( DSLR uzmani demek dogru olmaz )
En iyi ILERI Sinif DSLR Nikon D90
En iyi GIRIS Sinif DSLR Olympus E620

#paperman' tarafından 30.08.2009 17:54:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 17:53 - İp: 96.***.**9.175
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Yabancı siteden okunduysa çeviride hata olabilri mazur görmek lazım

Artık satıcılara bile güven yok birşey alırken ki eskiden sohbet ede ede alırlarmış dükkanlardan insanlar. Şimdi moda kullanıcı izlenimleri, yorumlar, bloglar, forumlar.

Haa listedeki makinalar haketmiyor mu , hakediyorlardır sonuna kadar o ayrı konu

Tarih: 30 Ağustos 2009, 18:07 - İp: 85.***.**9.126
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

sıkı nıkoncu papermanın patlayacağını biliyordum fakat ödülleri oda biliyordu 500 d nin kıyaslama formunda ödül aldığını yazmıştı. şimdi heriki markanın aldığı ödülleri yazıyorum.Yapılan değerlendirmede Canon EOS 5D Mark II "2009'un En İyi D-SLR Uzmanı" ünvanını alırken, PowerShot G 10 ise "2009'u En İyi Uzman Kompaktı" ödülüne layık görüldü.2009'un En İyi Profesyonel Lensi ödülünü de almayı başaran Canon, bu ödüle TS-E 17mm f/4L modeliyle ulaştı. Firmanın aldığı diğer ödüller ise Pixma Pro9500 Mark II ile 2009'un En İyi Uzman Foto Yazıcısı ve Legria HF S10 ile 2009'un En İyi Uzman HD Video Kamerası olarak sıralandı.TIPA'nın ödül verdiği Canon ürünlerinden biri de Legria HF S10.bir ödülde EISA tarafından her yıl düzenlenen yarışmada Canon D-SLR kılasmanında 2 Ödül birden aldı..Yarı profesyonel SLR fotoğraf makinelerde 5D Mark II iki ödülü kimseye kaptırmazken, Amatör SLR fotoğraf makinelerinde ise 500D en iyi fotoğraf makinesi seçildi.nıkonun aldığı ödüller ise .Technical İmage Press Association (TIPA), bu yıl önemli ödüllerle Nikon'un iki ürününü onurlandırmıştır. TIPA Nikon D3x DSLR modelini Avrupa 2009 En İyi Profesyonel DSLR fotoğraf makinesi ve Nikon D90 DSLR Modelini Avrupa 2009 En İyi İleri Seviye DSLR fotoğraf makinesi olarak belirlemiştir.
EISA (European Imaging and Sound Association) Avrupa Profesyonel Kamera 2009-2010 ödülünü Nikon D3x'e verdi. Nikon bu prestijli organizasyondan iki yıl üst üste ödül almıştır. Aynı ödülü geçen yıl da Nikon D3 almıştı.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 21:25 - İp: 88.***.**6.124
  • 1