cezveyim
cezveyim (üye)
İstanbul / Amatör

Canon-nikon-pentax... Seytan Üçgeni

herkese slm.
şu üçlüyü ne yapacağız abilerim aplalarım.
slr piyasasında secim yapmak oldukca zorlastı. ozellikled pentax işin içine girince.
şu anda pentax k100d kullanıyorum. geleceğinden enim olamadıgımız, objectif konusunda sınırlı fakat saglam bir marka.
diger yanda srl piyasasının devleri canon ve nikon. her birinin kendine göre bir avantajı var.
baslangıc için aldıgım pentax k100d makinamı artık degiştirmek istiyorum. daha yukarılara cıkmak istiyorum.
lakin aynı yolda devam edip pentaxta kalsam mı yoksa canon’a veya nikon’a gecsem mi kararsız kaldım.
bilgili abilerimden aplalarımdan yardım istiyorum. saygılarımla...
su an için avantajlar:

PENTAX: fiyatı uygun, keskin goruntu, saglam cozunurluk,

CANON: objectif secenekleri, yumusak goruntu, saglam govde, ileriye yönelik yuksek makinalar.(fullfream)

NİKON: keskin goruntu, objectif secenekleri, objectiflerin filmli ve digital tum makinalarda kullanılabilir olması, ileriye yonelik yuksek makinalar. (fullfream)

gibi gibi gibi.yanlısım varsa duzeltiniz lütfen...

Tarih: 16 Şubat 2008, 17:24 - İp: 78.***.**3.216
rocktrak
rocktrak (Objektif)
Tekirdağ / Meraklı

daha yukarı çıkmak istiyorsan K10D veya K20 D almanı tavsiye ederim..
bu madellerin dengi nikon ve canon modelleriyle eksiği yok fazlası var bence ayrıca fiyat avantajı var. pentax makinanıza sigma gibi diğer marka lensler de kullanabilirsiniz ayrıca geriye dönük objektifler de bulabilirsiniz..
ama tabir caizse 'ötmesin ama tepeli olsun' diyorsanız siz bilirsiniz...

Tarih: 17 Şubat 2008, 21:42 - İp: 78.***.**9.237
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Fuji ve nikon kullanıyorum ama Pentax k10 veya 20D ile devam etmenizi bende tavsiye ederim eksiği yok fazlası var.

Tarih: 20 Şubat 2008, 12:12 - İp: 81.***.**0.148
  • 1