azzylc
azzylc (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Canon-nıkon?

s.aleyküm hayırlı aksamlar
bı kac sorum olcak fotografcılıga yenı baslıcam ıns. fakat ne yapmam gerek hangı makıneyı almalıyım gercekten bılemıyorum. Gaıjın bey.ın dedıgı gıbı forumu felan ıyıce arastırdım. ve 3 netıce cıkardım kendıme. sızlerle paylasmak ıstıyorum.

nıkon D3000-canon 1000D ve canon 450D

kafamdakı dusunce tam olarak su.
nıkon d3000 ıcın ılerde lens almak daha zor olur, fakat yenı baslayanlar ıcın cok daha ıyı bır makıne dıyolar.
canon 1000d ıcın lens almak daha kolay olur, lenslerı daha ucuz ve yansanayı bulabılırsın, ama yenı baslayanlar ıcın zor alısırsın gıbısınden dıyolar.
canon 450d ıcın ıse yenı basladım fakat ılerde yenı bır makıne alamam. ve arasındakı fıyat farkını vermeye degermı dıye dusunuyorum.
yenı basladıgım ıcın ıse kafam cok karısık. lutfen anlayıs gosterıp yol gosterırmısınız. cok tesekkur edıyorum.

Tarih: 22 Ağustos 2010, 22:19 - İp: 85.***.**0.209
azzylc
azzylc (üye)

yardımlarınızı beklıyorum

Tarih: 23 Ağustos 2010, 12:37 - İp: 88.***.**0.250
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

3 makinada üretim tarihi ile oldukça eski ve demode kaldılar bence siz eylül ayında köln fuarında tanıtılacak ve türkiyede satışına çıkacak dsrl makinalara bakın özellikle nikon d3100 modli çok iyi hem video çekimi var 1920x1080 hemde 14.2 mp çözünürlük var acele etme bekle ve yeni çıkanları www.dpreview.com dan incelemeye bak...

Tarih: 23 Ağustos 2010, 12:46 - İp: 88.***.**8.19
azzylc
azzylc (üye)

tesekkur ederım zeysil bey, evet haklısınız fakat makıneyı kendı paramla alıcagım ıcın yenı cıkanları beklemem sacma olur dıye dusunuyorum. cunkı o kadar parayı bulabılecegımı hıc sanmıyorum ve daha 17 yasındayım. bu 3 makıneyı cıkarmamın nedenı FIYAT olarak dıgerlerıne gore ucuz olması ve tavsıye edılmesıdır. yenı cıkanlara degılde bunlara takıldım. zaten yenı baslıcagım ıcın o kadar cok masraf etmeyı dusunmuyorum. durumumdan oturu edememde zaten. bu 3u arasında bı tercıh yapmam gerekıyor dıye dusunuyorum. sızce ne yapmalıyım. tesekkurler.

Tarih: 23 Ağustos 2010, 12:56 - İp: 88.***.**0.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makıneyı kendı paramla alıcagım ıcın yenı cıkanları beklemem sacma olur dıye dusunuyorum

tebrikler, herhangi bir makine alıp fotograf cekmek varken, surekli yenı cıakcak modelleri beklemek kimse kusura bakmasın aptallıktan baska bişey degil.
amac fotograf cekmekmi yoksa teknoloji yarıstırmakmı??????

ucu arasında sıralama 450d-1000d-d3000 nikonu hıc dusunmem govdede af motoru eksigi yuzunden.
ama bu ucu dısında hem cok daha ekonomik hemde bana gore daha iyi bir model var,linke tıklarsan gorursun.

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=88244&ad=SONY-DSLR-A230-Kit-18-55mm-Dijital-Fotograf-Makinalari

Tarih: 23 Ağustos 2010, 17:23 - İp: 217.***.**5.65
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

1.5 ay daha beklemeni tavsiye ediyorum.zaten yeni makinalar istanbul sirkecide hayyam yada doğubanktaki raflarda spot olarak yerini alacak eski ile yeni model arasında normalde 200ila 250 tl fark olur yaşında genç olması itibarı ile almışken bu farka değer doğrusu seni uzun yıllar yeni model götürür.her zamanda yenisi sana yaşantında resim ve video memnuniyeti vericektir.beklemeni ve nikon d3100 için sirkeciye 1veya 2 ay sonra bakmanı tavsiye ediyorum zaten üzerindede 18x55 kit lensle seni bir müddet idare edecektir.dinlemek ve çok acele etmemek en iyi alabileceğin tavsiyedir tercih senin.....

Tarih: 23 Ağustos 2010, 17:57 - İp: 88.***.**4.227
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Gaijin,

Üşenmedim gücenmedim Gold'un müşteri hizmetlerini aradım (444 9 111), hem A700'ü hem de A230'u sordum, ellerinde yokmuş. Kısacası Gold'un pazarlama numarası, gerçek değil.

Tarih: 23 Ağustos 2010, 18:11 - İp: 78.***.**8.242
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gold bile bu hallere dustuyse durum kotu demekki

Tarih: 23 Ağustos 2010, 18:43 - İp: 217.***.**5.65
  • 1