bladegs
bladegs (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Canon Mu? Nikon Mu? Sony Mi?

arkadaslar yakinda 7000 euroyu gozden cikarip profosyonel bir makine alacagim bana tavsiye edeceginiz bu degerde en iyi makine hangisidir? yani istedigim ayin yuzeyini bile gosterecek karincanin tirnaklarini bile gosterecek objectiflerle beraber almak istiyorum... onerilerinizi bekliyorum

Tarih: 26 Kasım 2008, 22:48 - İp: 88.***.**5.194
4/3
4/3 (üye)
Ankara / Meraklı

insanlara benim 100000 eurom var napayım diye sormak biraz garip değil mi ? bu durumu bir tek ben mi garipsiyorum ? inanılmaz gerçekten.

ben şu makineler arasında kaldım siz ne düşünüyorsunuz gibi bir soru daha güzel olmaz mı ? merceklerin üzerinde şunlar yazıyo ne anlama geliyor diye sorsanız bizde cevaplasak bu forum sayfası sadece sizin için değil daha sonra bunları okuyan arkadaşlar içinde yararlı olmaz mı ? şimdi bu başlık bir kaç arkadaşın fantezisini dışa vurmasını sağlamaktan başka ne işe yaradı? ilk önce biraz kendiniz çaba sarfedip tıkandığınız yerde yine meblayı gözümüze sokmadan böyle bir başlık açsanız ?

remi5861;

bi kaçı hariç verilen cevaplarda arkadaşın parasıyla fantezi yapmaktan öteye geçen olmuş mu? kim kafa patlatmış ben göremiyorum ?ayrıca evet çok doğru bir tespit makine alma işi de modernleşti artık bir foruma benim 7000 eurom var napayım diye başlık açılarak makine alınıyor. ben de size bir şey demiyorum. pardon !! diyorum alakasız ama yine de diyorum :::::::::::EĞİTİM ŞART:::::::::::::

sayın bladeges belki kızacaksınız ama böyle forum başlığı olmaz. bunun ne burayıı okuyanlara nede size bir faydası olur.şimdi elinizde bir kaç objektif isminin dışında ne var ? bu öneriler size bir şey kazandırdı mı ?

bir mağazaya gidip " en iyisini istiyorum " un yanlış bir tercih olduğunu tabi ki biliyorum ama makinelerle ilgili fazla bilgisi olmayan birine nikon d3, 24-70, 70-200 ün önerildiği cevapları da da inanılmaz samimiyetsiz buluyorum.

Tarih: 2 Aralık 2008, 00:36 - İp: 95.***.**5.100
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

karıncanın tırnakları yoktur tarsus ve tibia'sı vardır bilginize :D

Tarih: 2 Aralık 2008, 13:42 - İp: 78.***.**3.252
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

4/3 kardesim bladegs in yazdiklarini okursa daha once 1000d kullandigini ve onu kesmedigini daha vb... kisacasi bir alt yapisinin oldugundan bahsediyor ... haklisin paradan ziyade bir kac model onerse daha guzel olabilridii ...

Tarih: 2 Aralık 2008, 13:45 - İp: 88.***.**6.42
bladegs
bladegs (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tamam ben hataliyim... egerki yaptigim yanlis, para yuzundense, bu parayi ayirdigim dogruydu... ama biraz daha arastirdim benim isimi daha ucuz bi makinada gorur cunku benim makineyle degilde daha cok objectifkerle ilgilenmem gerekiyormus...

Tarih: 2 Aralık 2008, 23:13 - İp: 88.***.**5.194
oguz orhan
oguz orhan (üye)
İzmir / Amatör

Yazılan yazıların tamamını okumadım ancak şöyle bir konfigürasyon önereceğim size..

Nikon D3
Nikkor 24-70mm f/2.8
Nikkor 200-400mm f/4

bu yapı amerika fiyatı olarak yaklaşık 8-9 bin dolar civarı
saygılar. Türkiyeyi hiç sormayın. :-(( (Bu arada Karfo'ya selamlar)

Tarih: 5 Aralık 2008, 00:12 - İp: 85.***.**1.134
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

"Hiç" para sıkıntım olmasa fotoğrafçılığıma bir katkı yapmasa bile (giriş seviyesi slr ile "hemen hemen" aynı kalitede foto çekeceğimi bile bile) d700 alırdım.

Hem d3 kadar hantal değil hem estetik ve sağlam hem ff hem de piyasadaki en iyi iso performansı.
6400 bile iso 800 gibi:D

(Sony a900ü de düşünürdüm, ilk defa bir sonyyi şekil olarak çok beğendim vizör büyüyünce yakışıklı olmuş ama iso çok daha önemli olduğu için d700ü seçerdim.)

Ve 50mm 1,4 ; 85mm f1,8 gibi sabit odaklı ve hantal olmayan lensler veya kompakt ama kaliteli zoomlar alırdım (70-200 f2,8 almazdım mesela aşırı büyük çünkü)
temiz foto veren (dijital görünmeyen) ve tank gibi sağlam bir makinam olurdu.

Ama eğer "gerçekten olsa" ne kadar param olursa olsun 400d,450d,d90 gibi bir makinenin sağlam metal versiyonunu tercih ederdim. Çünkü taşıması kolay ve aynı zamanda estetik.

Metal gövde için ille de leica almak zorunda olunması kötü geliyor. Mesela 40d sahip olmak isteyeceğim bir makina ama çok büyük ve ağır geliyor insan her zaman taşımak istemez.

Bu yüzden makinayı önce incele çünkü büyük makina hantallığından dolayı seni fotoğrafçılıktan soğutabilir.

Bu makinelerin hakkını ne kadar verebileceğimiz tartışma konusu elbet ama alınan haz da çok önemli. Yeter ki insan o makinayı alınca en iyi fotocu benim havasında olmasın.

#sercan85' tarafından 06.12.2008 22:09:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2008, 18:12 - İp: 85.***.**6.146