buhari
buhari (üye)
Denizli / Meraklı

Canon Mu Nikon Mu

arkadaşlar dsrl almayı düünüyorum başlangıç seviyesi için canon 1100D mi yoksa nikon D3100 edersiniz ddoga manzara çekimleri için tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var

Tarih: 10 Şubat 2012, 16:39 - İp: 213.***.**7.7
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Boynuz kulağı geçermiş ....

Neyse, aman Nikon şu Canon giriş/orta seviyelerinin ucuz Çin malı plastik/dokunsan kırılacak görünümlü gövdesini taklit etmesin de - maliyetten filan kısmak için - , ne olursa olsun

Tarih: 16 Şubat 2012, 22:42 - İp: 96.***.**5.17
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Canon xxD serisinin ergonomisi biraz problemli, ele tam oturmuyor. Bu sebeple önceki Canon 400D makinemi hep battery grip'le birlikte kullandım. 600D'de belki durum düzelmiştir, denemediğim için bilemiyorum. Oysa Nikon'un D70'le devam eden serisinin ergonomisi gayet iyiydi.
Yalnız D3100'ü denedim, onun da ergonomisi Canon xxD serisinden farklı değildi, ele tam oturmuyor, küçük parmağınız açıkta kalıyor. Kısa objektifle sorun olmayabilir ama tele objektifle kullanmak için battery grip desteği gerekir gibi.

Tarih: 16 Şubat 2012, 23:55 - İp: 85.***.**6.139
okiii
okiii (üye)
İstanbul / Meraklı

85mm f1.8 almak istesen birden moda fotoğrafı merakın tavan yapsa, onuda alamayabilirsin, makineyi değiştirmek zorunda kalırsın, bazı kişiler takıntılıdır rahat edemezler o yüzden af bence büyük sorundur başkasına göre olmayabilir bilemem......çünkü giriş makinesi almış yeni başlamış biri bilemez ki herkes aynı değil kiminin tarzı hiç oluşmaz genel takılır böyle kişilerin af sorun değil demesi doğru değil bence......

Tarih: 17 Şubat 2012, 23:45 - İp: 78.***.**3.188