ayferbahadir
ayferbahadir (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Mu Nikon Mu

merhabalar
ben şu anda fuji s5800 model bir makine kullanıyorum
ama bir başka makine almak istesem sizce canon mu tercih etmeliyim nikon mu önerileriniz bekliyorum
birde aralarındaki farkı anlatırsanız sevinirim

Tarih: 16 Şubat 2011, 11:59 - İp: 88.***.**2.65
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Canon'ların askılarında lacivert üzerine beyaz Canon EOS yazıyor. Nikonlarda ise siyah zemin üzerine sarı Nikon yazısı var. Nikonunki daha göz alıcı bana göre.

Tarih: 16 Şubat 2011, 12:11 - İp: 213.***.**5.242
ayferbahadir
ayferbahadir (üye)
İstanbul / Amatör

aralarındaki fark nedir derken heralde yazılış farkını sormadığımı sizde anlamışsınızdır

Tarih: 16 Şubat 2011, 12:14 - İp: 88.***.**2.65
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

sorunun basitliği nedeniyle bu tarz bir cevap gelmiş, şaşırmamanız gerekir.

iki model de sizin işinizi görür, bütçeniz neyse ona göre karar verin.
ne çekmek istiyosunuz ona da karar verin
sıfır veya 2.el ne istiyorsanız belirtin ona göre daha ciddi daha doğru yönlendirmeler gelir

Tarih: 16 Şubat 2011, 12:26 - İp: 88.***.**8.63
ayferbahadir
ayferbahadir (üye)
İstanbul / Amatör

fark olarak sormak istediğim muydu yani çekim konusuna göre marka değişirmi canon yada nikon diye yoksa ikiside birbiriyle eşdeğermidir sadece fiyat mıdır arasındaki fark

Tarih: 16 Şubat 2011, 12:33 - İp: 88.***.**2.65
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

tabiki eşdeğerdir,
dslr tecrübesi olmayan biri için canon sony nikon pentax vs farketmez.
kit lens ile birlikte alıp uzun süre kullanacaksanız çok fazla markaya takılmayın
bütçe daha önemlidir.
canon ve nikon piyasa lideri 2 firma. ürünleri bol, 2.el ürün kolay bulunur, kolay satılır
lens konusunda da yılların getirdiği tecrübe ile bence 1 adım öndeler

dediğim gibi siz bütçeyi söyleyin, sıfır veya 2.el ona karar verin

Tarih: 16 Şubat 2011, 13:10 - İp: 88.***.**8.63
ayferbahadir
ayferbahadir (üye)
İstanbul / Amatör

zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.bütçeyi şu anda belirlemiş değilim çünki zaten şu andaki makinem benim işime yarıyor ilerisi için düşünüyordum ve ikilemde kaldım canon ve nikon arasında ne fark diye
çekilecek konu açısından da bir fark yoksa dediğiniz doğru iş bütçe kısmında çözülecek demektir tekrar teşekkürler.

Tarih: 16 Şubat 2011, 13:28 - İp: 88.***.**2.65
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Canon'ların askılarında lacivert üzerine beyaz Canon EOS yazıyor. Nikonlarda ise siyah zemin üzerine sarı Nikon yazısı var. Nikonunki daha göz alıcı bana göre.

ilahi yaa...

@ayfer hanım, anlayışlıymış valla , Başkası olsa kavga çıkabilirdi bu espri yüzünden

Sorunuz çok genel bir soru olduğu için , böyle bir cevap gelmiş sanırım.

Şu an kullandığınız makinayla kendinizi geliştirmiş, fotograf konusunda bazı şeyler şekillenmiştir.
Daha profesyonel bir makinadan, ne istediğinize karar verin. Gerisi kolay.
Nikon - Canon - Sony biraz keyif biraz bütçe meselesidir aslında.

Rockhound da söylemiş zaten,tekrar etmeyeyim. ama forumun bu bölümünde biraz gezinip, açılmış konuları okumaya çalışın.Mutlaka yararlı olacaktır.
Kolay gelsin.

Tarih: 16 Şubat 2011, 13:42 - İp: 78.***.**0.143
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Bütçe belli değil. Zaten makinenizden de memnunsunuz. Hani günün birinde yeni bir makine alırsam markası Canon mu olsun yoksa Nikon mu diye soru soruyorsunuz. Sizin şu aşamada işinize yarayacak en önemli bilgiyi vermişim cevabımda.

Tarih: 16 Şubat 2011, 13:44 - İp: 213.***.**5.242
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Espri değil ki. Soruya göre cevap verdim. Bu tarz sorulara genelde hep sizinki gibi cevaplar geliyor. Bol bol okuyun, kendinizi geliştirin, forumu takip edin, belli bir seviyeye gelince zaten kendiniz karar verirsiniz... gibi. E okumuyorlar işte, okusalar zaten sormayacaklar böyle sorular. Espri gibi görünse de benim cevabım sizinkine göre daha somut bilgi içeriyor aslında. Arkadaş iki marka arasında ne fark var diye sormuş, ben de somut bir fark söylemişim. Daha ne. Bir fark da siz söyleyin bakalım biz de öğrenelim.

Tarih: 16 Şubat 2011, 13:56 - İp: 213.***.**5.242
ayferbahadir
ayferbahadir (üye)
İstanbul / Amatör

designwish ve rockhound adlı kullanıcılar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim evet genel ve geniş zamanlı bir bilgi almak istemiştim şu an için makinem ve yapabildiklerim bana yetiyor ama genede zamanınızı ayırıp cevap verdiğiniz için tekrar teşekkürler.

sayın bitpire adlı kullanıcı lütfen siz o çok değerli zamanınızı ayırıp bana cevap yazmayın nitekim ben benden daha ileri seviyede bilgisi ve tecrübesi olanların fikir ve düşüncelerinden yararlanmak istiyorum.yazdığınız cevaplardan sizinde benden bir farkınız olmadığını anlıyorum o yüzden o çok değerli vaktinizi lütfen bana harcamayın...

Tarih: 16 Şubat 2011, 13:57 - İp: 88.***.**2.65