lalfasil
lalfasil (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon Kiss X5 ( 600d ) Yardımcı Olurmsnz

S.a. Hayırlı günler hepinize. Uzun zamandır sitenizi takip ediyorum ama elimde bir makina olmadıgından herhangi bir katılımda bulunamadım. Daha doğrusu DSLR lerin fiyatlarının Türkiye de fazla olmasında dolayı alamadım. Ve şimdi Avusturalya da okuyorum. DSLR almaya karar verdim. ve uzun araştırmalardan sonra (toplamda 24 saat belki :D ) Canon 600d almaya karar verdim. Şimdi neden o diyeceksiniz. Çoğu yorumda Canon 550d ile 600d arasında lcd ekrandan başka ciddi farkın olmadığı yazılmış. Burda 550d ile 600d aynı fiyat. Aynı özellik madem bende almıken ekranı dönen olsun dedim şuan ki bütçem 650$ kadar. buda Canon 600d body + 18-55m IS II lens almama yetiyor artıyorda. Fakat şunu farkettim. Honkongta Japon versiyonu mevcut bu makinanın ve lensle birlikte 594$ geliyor. Adı da Canon Kiss X5. şimdi soruma geleyim. Acaba bu japon modelleri ile normal üzerinde Canon 600d (zannederse US modellerde yazıyor sadece) olanlar arasında bi fark varmıdır? Ebay den alacağım. O yüzden tedirginim. mağazalarda daha pahalı. mağazdan almaya kalkarsam fiyat 670 dolarları buluyor. Sizden önerilerinizi bekliyorum. sürekli DSLR alabilecek durumum yok sonuçta öğrenciyim. Ama bunu alırken bari düzgün birşey alayım sonra kendimi geliştirdikçe lens alırım yeni akina almak yerine diye düşündüm. Bu arada DSLR hakkında ne kadar bilgin var derseniz 0. sadece fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ve güzel pozlar yakalayabildiğimi düşünüyorum tabi sizin kadar porf. olmasamda. Evet abilerim ablalarım kardeşlerim. Önerilerinizi bekliyorum. Farklı bir makina da önerebilirsiniz ama ben nikon ve canon dan başka model istemiyorum. Sebepleri ile yazarsanızda mutlu olurum. iyi günler şimdiden teşekkürler

#lalfasil' tarafından 21.09.2012 12:31:42 tarihinde düzenlendi.

#lalfasil' tarafından 21.09.2012 12:32:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2012, 08:17 - İp: 27.***.**1.34
lalfasil
lalfasil (üye)
Yurtdışı / Amatör

Evet 109 kişi bakmış ama cevap atan olmamış. Sanırım kimsenin tecrübesi yok. Neyse zaten satın aldım. önümüzdeki hafta içinde elimde olacak artık bilgileri ben vermiş olayım sizde böyle bidurumla karşılaşırsanız benim gibi riske girmeden kararverirsiniz. Ama araştırmalarım sadece dil de sıkıntı oldugu onuda ing. ve sadece japonca menü oldugundan kaynaklanıyor. İng. varsa sorun yok yani anlayacağınız. Kalite aynı. Aynı özellikler. Japonyaya özel basım. Firmaya e-mail attım yanında hediye de gönderecek. Kazık yediğimiz için belki bedavadır görcez Selametle.

Tarih: 28 Eylül 2012, 15:48 - İp: 27.***.**1.34
lalfasil
lalfasil (üye)
Yurtdışı / Amatör

Şuan Kiss X5 im elime ulaştı. Size göre gece 3 gibi kargo ulatı elime. Burda sabah 10 du geldiğinde. orjinal ürün. Herhangi bir çakma durumu yok. 600d nin sadece japon modeli. Ne farkı var içinde bir çok dil destiği değilde sadece ingilizce ve japonca dilleri var. İng. olması da bana yetiyor. Honkong tan kargo ile geldi.Kargo 3 iş gününde elime ulaştı. Garantili ürün. Orjinal kutusundan çıktı.Bütün parçalar orjinal. 33$ a sandisk class 10 32gb sd card siparişi de verdim. 45mb/s yazma hızı. Yeterli olur sanırım. makinanın yanında ekstra lens temizleme kiti ve çanta gönderdiler. Bu ikisi yoktu normalde ama ben şirkete e-mail attım ve hediye olarak gönderebiliriz dediler. ve sözlerinde durmuşlar. Çekinerek almıştım ama gayet memnunum. İnşallah yakında da Avusturalya da yada gideceğim ülkelerdeki yakaladığım güzel kareleri sizlerle paylaşacağım... Hayırlı sabahlar size

Tarih: 2 Ekim 2012, 10:54 - İp: 27.***.**1.34
  • 1