fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Canon İçin Türkiye’de Yeni Bir Dönem Başlıyor

Bilindiği gibi Canon medikal, büro ve ev gereçleri olarak sınıflandırdığı ürünlerin dağıtımını koordine etmek için 2-3 yıl kadar önce "Canon Eurasia" adı ile Türkiye'de bir temsilcilik açmıştı. Bizi ilgilendiren Fotoğraf makineleri ve aksesuarları grubunun dağıtımını ise uzunca bir süredir Erkayalar firması üstlenmekte idi. Ancak yeni yıl ile birlikte artık Fotoğraf Makineleri grubunun dağıtımını da İndex Bilgisayar A.Ş. yapacak.

Bu değişiklikle fotoğraf makinesi pazarında zirvede olan Canon'un payının ne şekilde değişeceği bilinmez ama özellikle bilgisayar firmaları lehinde bi kayma yaşanacağı aşikar.

Tarih: 31 Aralık 2010, 12:02 - İp: 85.***.**5.223
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

erkayalardan index bilgisayara mı gecmiş yani fotograf makinesi dagıtım işi?

erkayalar tamamen devre dısı kalmışsa eger, ve index erkayaların fahiş fiyat ve zayıf servis dongusunu degiştirirse enazından pazar payını olmasada marka degerini yukseltir.

#gaijin' tarafından 31.12.2010 16:24:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Aralık 2010, 16:19 - İp: 217.***.**1.174
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Peki Erkayalar şimdi nereden para kazanacak

Tarih: 31 Aralık 2010, 17:38 - İp: 58.***.**3.188
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Şimdiye kadar ürünleri 2 katına sattıkları için cepten yiyecekler 1 katını ömür boyu.

Tarih: 31 Aralık 2010, 17:48 - İp: 78.***.**5.5
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Canon'un da Nikon'un da Türkiye mümessilliini hangi firma alırsan alsın, ilgilenmiyorum..Benim ve de birçoğumuz için her iki markanın da Türkiye mümessilliği, Hayyam Fotoğraf Çarşısı A.Ş.'dir..

Tarih: 31 Aralık 2010, 17:49 - İp: 178.***.**3.99
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aeron :D

Tarih: 31 Aralık 2010, 19:37 - İp: 217.***.**1.174
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-eski hayyam ...yeni hayyam

-bu arada...Erkayalar'a sevindim...hiç sevemedim orayı...tabii, o zamanki Nikon/Yalçınları da hiç sevmezdim...taksitli kampanya yapar, araba fiyatına makina satardı...Canon daha ucuzdu, ama taksit yapmazdı...

-bu ülkede adam gibi bir fotoğraf sektörü hiç olmadı zaten...dünya markası pazarlayan firmanın yerini arardık...kıyıda köşede küçük bir dükkan çıkardı karşımıza...biri beyoğlu arka sokaklarında, diğeri osmanbeyde bilinmeyen bir handa...

-20 yıl geçti...ben artık ilgilenmiyorum gerçi, ama, bilen var mı?..sektörün durumu nasıl?..

#elcezeri' tarafından 01.01.2011 21:20:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ocak 2011, 18:53 - İp: 78.***.**9.5
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Seneler önce yurtdışından aldığım pentax'ımı bozulduğu için cağaloğlu'ndaki Pentax'ın yerini aradım. Dediğiniz gibi bir apartman dairesi çıktı, ve lensindeki bir dişlinin kırıldığını söylediler, ve değişmesi gerekiyordu. 10 seneden daha önceki bir zamandan bahsediyorum ve o zaman 120 TL istemişlerdi(yeni tl)..

Dediğiniz gibi, dünya markası diyoruz ama, Türkiye'de fiyatlar çok yüksek olduğu için bırakın fotoğrafçılığı, hiç bir elektronik pazarı gelişmedi. PC'de çok fazla bir fiyat marjı bırakmadılar da o pazar genişledi ve herkesin evine girebildi..

Tarih: 2 Ocak 2011, 10:07 - İp: 58.***.**9.67
  • 1