prettyangel
prettyangel (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Garanti Sorunu

Arkadaşlar birkaç sorum var bana yardımcı olursanız sevinirim. Ben Hayyamdan eos 600d+50mm 1.8+18-135mm lens +çanta ve 16 gb 30mb/s hafıza kartı aldım. Toplamda 2520 TL ödedim. Bana garanti altında dediler belge vs. verildi. Belgede canon eurasia yazmıyor. Ayrıca Erkayalarda yaptırabilir miyim dedim evet dediler erkayaları aradım bu bizim garantimizde değil dediler. Şimdi bu ne garantisi altında anlamadım. Verdiğim para acaba boşa mı gitti. Dükkan garantisi değil diye konuşulmuştu. Yalan mı söylüyorlar bana anlamadım. Garanti servisleri de yazmıyor. Ayrıca makinenin lcd ekranında koruma bandı yoktu. Siz aldığınız koruma bantlı mı çıkmıştı? Canon garantisi nedir ve servisleri vs. internette dahi yazmıyor.

Tarih: 22 Nisan 2012, 13:17 - İp: 92.***.**7.90
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

o büyük ihtimal aldığınız dükkan garantilidir. bir sorun olduğunda aldığın dükkanla iletişime geçmelisiniz. koruma bandı olmuyor zaten bir telefoncuya gidip çektirebilirsiniz. kendim 500D kullanıyorum Ankara Yalçınlar mağazasından aldım ve benimki de dükkan garantili.

Tarih: 22 Nisan 2012, 13:29 - İp: 85.***.**7.220
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Erkayalar Canon'u bırakalı bir kaç ay oluyor. Makinanız henüz arıza bile vermemiş. bu panik neden?
Canon ve Nikon gibi dünya markaları öyle durduk yerde pek arıza vermezler. Yeterki çarpmayın, düşürmeyin...

Tarih: 22 Nisan 2012, 22:09 - İp: 92.***.**4.28
prettyangel
prettyangel (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi şöyle bir durum var eğer dükkan garantisindeyse aldığım fiyatlara göre 350 TL fazla para ödemişim. Eğer öyleyse neden daha fazla para ödeyeyim ki. Garanti belge numarası bile yok. Arıza yaptıktan sonra iş işten geçmiş olur zaten.

Tarih: 22 Nisan 2012, 22:47 - İp: 92.***.**7.90
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Verdiğiniz bilgilerden anladığım kadarıyla verilen garanti dükkan garantisi. Spot piyasada garantiler malesef böyle oluyor. Artık kafaya takmamaya bakın. Siz makinanızı gözünüz gibi korumaya devam edin...

#ercan43' tarafından 23.04.2012 10:08:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Nisan 2012, 09:57 - İp: 92.***.**4.28
hangman
hangman (üye)
Bursa / Amatör

Koruma bandı olmuyor ilk alındığında. Bende 1 ay önce internet üzerinden Canon 550D aldım doğubankta bir satıcıdan üstelik satıcının yüzünü bile görmedim. hemde dükkan garantili. Yani korkulcak bişi yok, euroasya garanti olsada olası bir arızada yine külfet kullanıcıya yıkılıyo yine para karşılığı yaptırıosun cihazını. Ercan abinin dediği gibi makinene gözün gibi baktıktan sonra hiç bişi olmas dert etme...

Tarih: 23 Nisan 2012, 10:32 - İp: 85.***.**4.102
  • 1