erturkfurkan
erturkfurkan (üye)
Balıkesir / Amatör

Canon Eos550d İle Nikon D300’ün Farkı Ne

Beyler teknik özelliklerine ve fiyatlarına baktım. Nikon fiyat olarak 2ye katlıyor. Ama teknik özelliklerde pixel farkı olsun video oynatabilme özelliği olsun canon daha iyi gibi geldi. Bu işlerde yeni olduğum için göremediğim bi fark var galiba. Bu fark nedir? Ayrıca bu makinelerle çekilmiş fotoğraflara bakınca Nikon d300le çekilmiş fotoğraflar kesinlikle daha iyi.

Tarih: 16 Kasım 2011, 19:20 - İp: 94.***.**2.94
bilalmertcilek
bilalmertcilek (üye)
İstanbul / Amatör

En başta 550D'nin giriş seviyesi, D300'ün orta seviye bir makine olduğunu söyleyeyim. Nikon'un işlemcilerini Canon'a göre çok iyi bilmesem de aradaki farkın bundan kaynaklandığını düşünüyorum.
Bir de D300'deki sensör 550D'nin sensöründen daha büyük, bu da fotoğrafın kalitesini etkiliyor doğal olarak. 550D'nin de pixel olarak üstünlüğü fotoğraf poster şeklinde basılmaycaksa çok birşey ifade etmiyor bana göre. Geriye bir tek video çekme özelliği kalıyor o kadar. Zaten 550D'nin Nikon'a göre kıyaslandığı makine D300 değil D90 olması lazım. Ayrıca sağlamlık olarak D300'ün magnezyum yapılı gövdesi plastik olan 550D'ye göre daha sağlamdır.

Tarih: 17 Kasım 2011, 16:31 - İp: 92.***.**9.224
  • 1