volkanyasa
volkanyasa (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Eos400d İle İlgili

ben bugün bi ark. ile konuştum ve eos400d almaktan vazgectim ama ne almalıyım o kaliteye yakın nevar acaba sizce?*?

Tarih: 14 Kasım 2006, 22:34 - İp: 85.***.**5.218
zkurnuc
zkurnuc (üye)
İzmir / Amatör

Değerli Volkan ,esasında Canon Eos400D iyi makine ,neden vazgeçtin bilmiyorum ,ama muadil olarak NİKON D80 öneririm.Hiç düşünmeden alabileceğin bir makine.
Zafer Kurnuç

Tarih: 14 Kasım 2006, 23:03 - İp: 85.***.**9.1
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Aynen artı olarak kalite bi kit lensin olur.

Tarih: 15 Kasım 2006, 02:09 - İp: 85.***.**4.116
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

volkan merhaba..
400d'den neden vazgectin? yani arkadasinin ne demesi uzerine?..aslinda 400d de bayagi iyi bir dslr.. ve alanlar memnun da kaliyorlar..
diger secenekler ise zaten belli.. a100 olabilir, d80 olabilir, pentax k10d su an yolda, ki bence en iyi secim de k10d olacak giris seviyesi modellerde..(giris seviyesi modeller aslinda evrime ugramis durumdalar.. cunku nikon d40'ini cikartiyor, bir yandan pentax'in k110d'si var.. ve cok yakinda tahminimce canon da 3000d gibi bir model cikartarak onlara cevap verecek..)

Tarih: 17 Kasım 2006, 01:42 - İp: 86.***.**0.120
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Haklısin İlker, yeni basit modellerin cikmasiyla simdiki giriş seviyesi denilen A100, D80, 400D gibi makinalar biraz üstte kalmış olacak.

Sony'de D200 ayarında Yarı pro modelin yanında 6MP'lik bir model daha çıkarmayı planlıyormus. (6mp olması noise fobisi olanlar için bir tercih nedeni olabilir.) ortalık yine canlanıyor...

Tarih: 17 Kasım 2006, 02:04 - İp: 88.***.**8.24
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gercekten mi arsen?.. guzel guzel..
ama neden 6 mp'ye gidiyorlar yine?.. cunku daha ucuz da ondan tabii ki..
d200 ayarinda olan kamerasinin yaninda diyorsun.. bir haberin var mi cikacak kameradan?

Tarih: 17 Kasım 2006, 02:13 - İp: 86.***.**0.120
fotoman
fotoman (üye)

2-3 gun once bir yerde okumustum, Sony'nin yoneticilerinden biri aciklamis. yaklasik olarak soyledikleri su: 2007'de 2 yeni DSLR ureteceğiz, birisi yarı pro bir model olacak, kaliteli G serisi lensler ve Zeiss lenslerlere agirlik verecegiz, bir digeri de A100'ün alt modeli olacak, DSLR'ye yeni başlayacaklara hitap edecek bir model olacak demis.

Tarih: 17 Kasım 2006, 02:21 - İp: 88.***.**8.24
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

benim de bildigim kadariyla 2007'nin sonlarina dogru gelecekti.. ama a100'un alt modelini cikaracaklarini bilmiyordum.. aslinda tahmin edebilmek de zor degil.. d40 cikmak uzere, pentax'in k110d'si var.. canon da hala daha 300d cikaracak insallah, ki cikmasi cok yakin bence.. sony de geride kalamaz bu durumda..
yalniz bir avantaji olacak sony'nin, tahminimce, yine titresim onlemeli olacak..

sony'nin bir ust modeli ve kaliteli G lensleri icin biraz supheliyim dogrusu.. ne kadar tutacagi konusunda..
arsen, ne kadar amerikada G serisi lensler? yani nion ve canon'larla karsilastirildiginda?..
asiri derecede pahalilar dogrusu.. ayni sekilde zeiss'ler de cok pahalilar.. tamam kaliteliler ama canon ve nikon karsitlarindan ne farklari var?
mesela 85mm f/1.4 lensleri.. nikondaki cok daha ucuz.. canondaki 85mm f/1.2 de neredeyse ayni fiyata zeiss ile..
70-200'ler baska bir ornek.. burada 70-200 ssm'in fiyati 1700 pound'du neredeyse.. oysaki nikon ve canon'lar 1200 pound seviyelerinde..
acikcasi sony'nin ust sinifda cok da basarili olacagini zannetmiyorum..
ama alt giris sinifinda, yine konusulacaklar, ona suphe yok..

Tarih: 17 Kasım 2006, 02:35 - İp: 86.***.**0.120
fotoman
fotoman (üye)

Evet ilker, üst modellerde tutunmak cok daha zor olacaktır. o yüzden de pro modelden önce orta sınıfda kendini deneyecektir sony.

D2Xs için ürettikleri sensörü D200 ayarı orta sınıf bir makinaya koyarlarsa o zaman piyasayı sallayabilirler.

Tarih: 17 Kasım 2006, 03:00 - İp: 88.***.**8.24
fotoman
fotoman (üye)

İlker, G serisi lensler Amerika'da yok satıyor, bulmak mümkün değil. İşin garip yanı, Minolta G serisi lensler de normal değerlerinin üzerinde satılmaya başlandı. Anlasilmaz bir talep var ?????

Yıllardır 1000$ dan satılan 300mm f:4 G Apo lens simdi 1400$dan satılıyor ve pek bulunmuyor da zaten.

Tarih: 17 Kasım 2006, 03:07 - İp: 88.***.**8.24
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"D2Xs için ürettikleri sensörü D200 ayarı orta sınıf bir makinaya koyarlarsa o zaman piyasayı sallayabilirler."

iste bir tek bu piyasayi tamamen degistirecektir.. haklisin kesinlikle..
..

fiyatlari artti lenslerin, dogru.. ama dedigim gibi cok fazla artti arsen.. bir 300mm f/2.8 lensi mesela 5000 pound burada.. oysaki nikon ve canon'lar 3000 pound.. yani neredeyse iki misli fiyat olarak..
zaten yeterli derecede lensleri de yok.. ama sen de soylemissin, ust sinifla kapismalari su an icin cok zor diye..

bilemiyorum arsen.. d200 gibi kameralari alan insanlar zaten kaliteli lensleri de aliyorlar.. o zaman da titresim onleme bir sorun olmuyor..
ama iste bir tek d2x'in sensoru olayi degistirecektir..

mutlaka sony ne yapacagini biliyordur.. ben istedigim kadar bilemiyorum diyeyim, sonunda piyasayi iyice sallayacaklar ne de olsa..

Tarih: 17 Kasım 2006, 03:14 - İp: 86.***.**0.120