ebruakca71
ebruakca71 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos400 Vs Eos D600

Merhaba ben amatör fotoğraf çekiyorum. EOS D400ümü satıp D600 almak istiyorum ancak doğru bir seçim mi yapıyorum? Yoksa D60 a mı geçmeliyim?
Bir de Nikon daha iyi diyorlar. Uygun modellere bakmadım ama benim elimde Sigma lens var 28-200. Acaba Nikon'a da uyar mı bu lens?
Ayrıca Canon EOS400ümü ne kadara satabilirim, raici nedir? Çok temiz, kutusu içeriği 18-55lensi, 2 adet pili ile 3000 civarı foto çekilmiş durumda. Fikir verirseniz sevinirim.

Tarih: 8 Şubat 2012, 19:21 - İp: 148.***.**1.60
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şimdi bişeyler yazayım.. iyi niyertimden şüphe etmeden okuyun lütfen.
yazdıkalrınız uzerinden konusuyorum su an.

400d 3000 shutterda?
yaklasık 5-6 senelik bir makinenin 3000 shutterda olması pek olasılık dahilinde gelmedi. belki aldınız ve kullanamadınız kenarda yattı durdu. belki gerek duymadınız vesaire.

ama suan yaklasık 30 bin shutterda olması gereken bir makineden bahsediyoruz.

durum buyken fazla fotograf cekmediginiz olasılıgı geliyor aklıma. bu durumda 2000 lira verip 600d almanız mantıksız.

nikon daha iyi diyenler nedenlerini soylemiş olsalar zaten burada sormazdınız diye dusunuyorum. yani nedenlerini bile belirtemeyen insanlar sadece marka fanatizmi adına nikon daha iyi demişler cevabı geliyor aklıma.

ayrıca bir marka bir markadan daha iyi olamaz. bir markanın bir modeli diger markanın bir modelinden daha iyi olur belki.
yani bu gecersiz bir argüman dikkate almanıza bile degmez.

400dnizden memnunmusunuz. eksikligini cektiginiz birsey varmı?
varsa nedir? 600d ile ne elde etmek istiyorsunuz?
fotograf cekme amacınız nedir.
tecrubeniz nedir?
bunların cevabı gelirse saglıklı yorumlar alabilirsiniz.

400d uzerine kaliteli bir lens almak 600d alıp kit lensle kullanmaktan daha mantıklı benim fotografcılık anlayısıma göre
zira 400d ancak 600-650 lira falan eder
satıp uste 1500 liraya yakın para koymanız gerekir ki 1500 liralık yuksek kaliteli bir lens almak, belki iki sene sonra degiştireceginiz bir govde almaktan mantıklı..

elinizdeki lens canon mounta gore yapılmıstır bu yuzden canon dısındaki markaların makinelerine uyum gostermez.
zaten cok kaliteli bir lens de degil elde tutmansanız da olur.

uzun lafın kısası, 600d 400d den sonra alınabilecek bir makine. 60d almalısınız diye bir kaide yok. gorunen o ki boyle bir seye gerek de yok.
daha guncel video cekebilen hareketli ekranı falan olan bir teknolojik oyuncak almak istiyorsanız 600d alın.

yok su an cektigimden daha kaliteli fotograflar cekmek istiyorum diyorsanız guzel lensler alın ve bilginizi arttırmaya cabalayın.

Tarih: 9 Şubat 2012, 00:19 - İp: 217.***.**7.155
ebruakca71
ebruakca71 (üye)
İstanbul / Amatör

Cevaplarınız için çok çok teşekkürler. Evet aslında dediğiniz gibi bir takım sebeplerden doalyı makineyi çok az kullanabildim. Amacım bundan sonra daha çok kullanmak. Bazen fotoğrafçılık amacı ile olmasa da video da çekmek istiyorum. O sebeple 2 makine taşımak istemiyorum. 600D bundan dolayı cazip geliyor.
Eğer üşenmez iseniz lens olarak da neler tavsiye edersiniz bilmek isterim.

Tarih: 9 Şubat 2012, 07:53 - İp: 148.***.**1.60
  • 1